GPS Σκύλων

Το πηρε ενας φιλος και ειναι ευχαριστημενος .Εγω δεν εχω αποφασισει ακομα .Παντος ακουω πολυ καλα λογια για το τσεχικο απο μπεκατσαδες
Καλό είναι και το τσέχικο 3 άτομα ξέρω που το έχουν δουλεύει ρολόι
 
Εγω δεν θελω πολλα Να κυνηγαω με ησηχια στο βουνο , να ξερω που ειναι ο σκυλος ,μπιμπερ εχει .και να βαζω στιγμα το αμαξι
Για αυτό πείρα το α10 χάρτες μου είναι άχρηστοι και αν χρειαστεί ανοίγω το κινητό.

Και στα + ότι βλέπεις όποιον από την παρέα έχει άλφα και τα σκυλιά του
 
Για αυτό πείρα το α10 χάρτες μου είναι άχρηστοι και αν χρειαστεί ανοίγω το κινητό.

Και στα + ότι βλέπεις όποιον από την παρέα έχει άλφα και τα σκυλιά του
επισης μικρος ογκος και βαρος....
οποτε και η μπαταρια θα κραταει περισοτερο ..
 
Garmin a10 400 GPS μόνο.

Κολάρο 350 η 400 με ρεύμα.




Το τσεχικο
https://www.a-store.gr/dog-gps-collar-dog-gps-x20
Τιμη για GPS +1κολαρο

Το 20 είναι χωρίς ρεύμα έχει και με ρεύμα αλλά ανεβαίνει η τιμή

Κάθε έξτρα κολαρο 225
Το μοναδικό μειονέκτημα που βλέπω εγώ μετά από συζητήσεις με φίλους που έχουν το τσέχικο είναι ότι όταν πλησιάσεις το σκύλο κάτω από 10 μέτρα δεν σου δείχνει με το βέλος που είναι το σκυλί απλά γράφει κοντά... Κατά τα άλλα νομίζω ότι για ένα κυνηγο φερμας είναι μια χαρά και το τσέχικο. Τώρα σε ότι αφορά το Α10 σε σχέση με το Α 50 ή Α100 ..... εμένα και όπως το χρησιμοποιώ το GPS με καλύπτει απόλυτα το Α10 αλλά νομίζω ότι η τιμή του μόνο σαν συσκευή είναι υψηλή...... ενώ το Α 50 έχει νομίζω 530 ..... Ίσως η Garmin ήθελε να πάρει και αυτό το μερίδιο αγοράς.... αυτούς που δε χρειάζονται τόσο πολύ το χάρτη
 
Το μοναδικό μειονέκτημα που βλέπω εγώ μετά από συζητήσεις με φίλους που έχουν το τσέχικο είναι ότι όταν πλησιάσεις το σκύλο κάτω από 10 μέτρα δεν σου δείχνει με το βέλος που είναι το σκυλί απλά γράφει κοντά... Κατά τα άλλα νομίζω ότι για ένα κυνηγο φερμας είναι μια χαρά και το τσέχικο. Τώρα σε ότι αφορά το Α10 σε σχέση με το Α 50 ή Α100 ..... εμένα και όπως το χρησιμοποιώ το GPS με καλύπτει απόλυτα το Α10 αλλά νομίζω ότι η τιμή του μόνο σαν συσκευή είναι υψηλή...... ενώ το Α 50 έχει νομίζω 530 ..... Ίσως η Garmin ήθελε να πάρει και αυτό το μερίδιο αγοράς.... αυτούς που δε χρειάζονται τόσο πολύ το χάρτη

Το a50 έχει το μείον ότι θέλει μπαταρίες ΑΑ

Ενώ το α10 φορτίζει σαν κινητό

Δεύτερη διαφορά το α10 έχει Galileo το ευρωπαϊκό σύστημα δορυφόρων που είναι το. Πιο καινούριο και γρήγορο.

Αν δεν έπαιρνα το α10 μάλλον θα πήγαινα για α200
 
Το a50 έχει το μείον ότι θέλει μπαταρίες ΑΑ

Ενώ το α10 φορτίζει σαν κινητό

Δεύτερη διαφορά το α10 έχει Galileo το ευρωπαϊκό σύστημα δορυφόρων που είναι το. Πιο καινούριο και γρήγορο.

Αν δεν έπαιρνα το α10 μάλλον θα πήγαινα για α200
Το A 50 το έχω 4 χρόνια τώρα . Έχω πάρει επαναφορτιζόμενες μπαταρίες (όχι τίποτα επώνυμες) και κάνω άνετα τη δουλειά μου. Με ένα φρέσκο ζευγάρι βγάζω άνετα ένα 7-8 ωρο κυνήγι. Το ίδιο και το Α-100 με μία φόρτιση (και αυτό σαν κινητό φορτίζει)βγάζω 2 κυνήγια 6-7 ώρες το καθένα. Για το Α 200 δεν έχω άποψη.... κάπου όμως διάβασα ότι και αυτό τρώει πολύ μπαταρία.... ίσως λόγω οθόνης. Σίγουρα το Α10 αφού δεν έχει έγχρωμη οθόνη και δεν έχει χάρτες θα κρατά περισσότερο. Αλλά για όπως είπα είναι περισσότερο για κυνηγούς φερμας που δεν χρησιμοποιείς πολύ το χάρτη. Τις μπαταρίες ΑΑ εγώ τις θεωρώ πλεονέκτημα.... μπορείς να βρεις και σε περίπτερο και σε μίνι μάρκετ.....Τα υπόλοιπα αν μείνεις από μπαταρία θα πρέπει να έχεις μαζί σου τους φορτιστές αυτοκινήτου και να περιμένεις καμιά ώρα για να φορτίσουν.....
 
Το A 50 το έχω 4 χρόνια τώρα . Έχω πάρει επαναφορτιζόμενες μπαταρίες (όχι τίποτα επώνυμες) και κάνω άνετα τη δουλειά μου. Με ένα φρέσκο ζευγάρι βγάζω άνετα ένα 7-8 ωρο κυνήγι. Το ίδιο και το Α-100 με μία φόρτιση (και αυτό σαν κινητό φορτίζει)βγάζω 2 κυνήγια 6-7 ώρες το καθένα. Για το Α 200 δεν έχω άποψη.... κάπου όμως διάβασα ότι και αυτό τρώει πολύ μπαταρία.... ίσως λόγω οθόνης. Σίγουρα το Α10 αφού δεν έχει έγχρωμη οθόνη και δεν έχει χάρτες θα κρατά περισσότερο. Αλλά για όπως είπα είναι περισσότερο για κυνηγούς φερμας που δεν χρησιμοποιείς πολύ το χάρτη. Τις μπαταρίες ΑΑ εγώ τις θεωρώ πλεονέκτημα.... μπορείς να βρεις και σε περίπτερο και σε μίνι μάρκετ.....Τα υπόλοιπα αν μείνεις από μπαταρία θα πρέπει να έχεις μαζί σου τους φορτιστές αυτοκινήτου και να περιμένεις καμιά ώρα για να φορτίσουν.....


Ενα καλό bank μαζί Σε μακρινά κυνήγια είναι πάντα χρήσιμο φορτίζεις ότι θέλεις ανά πάσα στιγμή ειδικά αν αποκλειστείς κάπου φορτίζει kai το κινητό αν χρειαστεί
 
Ενα καλό bank μαζί Σε μακρινά κυνήγια είναι πάντα χρήσιμο φορτίζεις ότι θέλεις ανά πάσα στιγμή ειδικά αν αποκλειστείς κάπου φορτίζει kai το κινητό αν χρειαστεί
Σίγουρα είναι χρήσιμο ένα power bank.... αλλά πόσα θα κουβαλάμε πάνω μας. Αν είναι στο αυτοκίνητο είναι σα μη το έχω.... όταν γυρίσω στο όχημα θα το φορτίσω..... ούτως ή άλλως όλοι μας όταν προετοιμαζόμαστε για να πάμε κυνήγι ή εξόρμηση στο βουνό πάντα ελέγχουμε αν είναι φορτισμένα gps , κολλαρα, ασύρματοι,μπιπερ ,κινητο κτλ....
 
Garmin a10 400 GPS μόνο.

Κολάρο 350 η 400 με ρεύμα.




Το τσεχικο
https://www.a-store.gr/dog-gps-collar-dog-gps-x20
Τιμη για GPS +1κολαρο

Το 20 είναι χωρίς ρεύμα έχει και με ρεύμα αλλά ανεβαίνει η τιμή

Κάθε έξτρα κολαρο 225
Το τσέχικο όπως έγραψε και ο @Pointerman καλύπτει άνετα έναν κυνηγό φέρμας που θέλει να κάνει την δουλειά του αλλά να μην ξεφύγει και από θέμα χρημάτων, ειδικά από την στιγμή που δεν ακούγονται και παράπονα από όσους το έχουν
Όποιος βγαίνει οικονομικά παίρνει ότι θέλει
Το a10 πιστεύω ότι έπρεπε να είναι φθηνότερο,750 ευρώ GPS-κολάρο χωρίς έγχρωμη οθόνη και χωρίς χάρτες είναι τσιμπημένο
Το πήρε ένας φίλος αλλά δεν τον έχω ρωτήσει εντυπώσεις
 
Το τσέχικο όπως έγραψε και ο @Pointerman καλύπτει άνετα έναν κυνηγό φέρμας που θέλει να κάνει την δουλειά του αλλά να μην ξεφύγει και από θέμα χρημάτων, ειδικά από την στιγμή που δεν ακούγονται και παράπονα από όσους το έχουν
Όποιος βγαίνει οικονομικά παίρνει ότι θέλει
Το a10 πιστεύω ότι έπρεπε να είναι φθηνότερο,750 ευρώ GPS-κολάρο χωρίς έγχρωμη οθόνη και χωρίς χάρτες είναι τσιμπημένο
Το πήρε ένας φίλος αλλά δεν τον έχω ρωτήσει εντυπώσεις
απλα πληρώνεις το όνομα garmin αυτό είναι .................
 
απλα πληρώνεις το όνομα garmin αυτό είναι .................
Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι πληρώνεις μόνο το όνομα.
Αν δεις τιμές από ένα και μόνο εξάρτημα πχ έναν κινέζικο πυκνωτή και έναν τοπ θα καταλάβεις την διαφορά τιμής.
Πάντως τα Garmin και τα BS Planet τα θεωρώ υπερτιμημένα.
Αν τα ανοίξετε θα καταλάβετε ...
 
Δεν είναι μόνο όνομα είναι και υποστήριξη
Updates συμβατότητα με άλλες συσκευές.

Οτι είναι υπερτιμημένα είναι.

Αλλά φεύγουν σαν ζεστά ψωμάκια

Εμεις άμα ήμασταν ο εισαγωγέας και τα δίναμε αέρα πόσο θα τα είχαμε?
 
Δεν είναι καθόλου σίγουρο ότι πληρώνεις μόνο το όνομα.
Αν δεις τιμές από ένα και μόνο εξάρτημα πχ έναν κινέζικο πυκνωτή και έναν τοπ θα καταλάβεις την διαφορά τιμής.
Πάντως τα Garmin και τα BS Planet τα θεωρώ υπερτιμημένα.
Αν τα ανοίξετε θα καταλάβετε ...
αυτο ακριβος ειπα ..
ειναι οπως τα λες υπερτιμημενα ..
 
Back
Top