GPS Σκύλων

Φίλε Νίκο, καλησπέρα!Πολύχρονος και υγεία σου εύχομαι Η άποψή μου ,με αρκετά χρόνια χρήσης των συγκεκριμένων "εργαλείων",θεωρώ ότι στα garmin,το alpha 50,είναι ο,τι καλύτερο. Τα υπόλοιπα μοντέλα,έχουν τις δυνατότητες του 10,το 10 δεν θα μπορεί να ανταποκριθεί όταν θα έχεις επιπλέον απαιτήσεις.Εξαλλου ,δεν το λες φθηνό,στα 400€ χωρίς κολάρο,αν κατάλαβα καλά.Κι έτσι να μην είναι,πήγαινε λίγο παραπάνω όταν μπορείς και πάρε ένα 50άρι.Η άποψή μου...


Ολόκληρο κατεργο είναι το 50 αυτό είναι το πρόβλημα μου

Χαρτες στο νησί μου είναι άχρηστοι

Ρεύμα έχει και το 10 αν χρειαστώ


Δεν βλέπω να χάνει κάπου αλλού αυτό σκέφτομαι
 
Ολόκληρο κατεργο είναι το 50 αυτό είναι το πρόβλημα μου

Χαρτες στο νησί μου είναι άχρηστοι

Ρεύμα έχει και το 10 αν χρειαστώ


Δεν βλέπω να χάνει κάπου αλλού αυτό σκέφτομαι
Ο χάρτης δε χρειάζεται μόνο για να σου δείξει που είναι ο σκύλος..Είναι μαρτυριαρης ;)
 
παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!
επειδή είμαι λίγο άσχετος,
Γνωρίζει κανείς αν το εικονιζόμενο κολάρο λειτουργεί όπως καταλαβαίνω απ τη φώτο,(συνδέεται απ'ευθείας στο κινητό) ή θέλει να αγοράσω και τον δέκτη(αν το λέω σωστά)
ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!Screenshot_20221226_214647_Chrome.jpg
 
παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!
επειδή είμαι λίγο άσχετος,
Γνωρίζει κανείς αν το εικονιζόμενο κολάρο λειτουργεί όπως καταλαβαίνω απ τη φώτο,(συνδέεται απ'ευθείας στο κινητό) ή θέλει να αγοράσω και τον δέκτη(αν το λέω σωστά)
ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!View attachment 63787
Κατά 99,999% θέλει δέκτη
 
παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!
επειδή είμαι λίγο άσχετος,
Γνωρίζει κανείς αν το εικονιζόμενο κολάρο λειτουργεί όπως καταλαβαίνω απ τη φώτο,(συνδέεται απ'ευθείας στο κινητό) ή θέλει να αγοράσω και τον δέκτη(αν το λέω σωστά)
ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά!View attachment 63787
https://agapioskynigi.gr/index.php?route=product/product&product_id=466 αυτό είναι το GPS ολοκληρωμένο..... απλά υπάρχει η δυνατότητα επειδή ο δέκτης δεν έχει χάρτη να βλέπουμε χάρτη μέσω εφαρμογής στο κινητό
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλη την παρέα.
Είμαι κάτοχος του 320 αλλά θέλω να αγοράσω ένα σύστημα με ρεύμα διότι δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο gps.
Δεν θέλω να αλλάξω gps γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος.ξερει κάποιος κανένα ρεύμα που να το έχει δοκιμάσει εμένα με ενδιαφέρει έως δύο χλμ και λίγο παραπάνω γιατί η μορφολογία του εδάφους στα μέρη που κυνηγάω είναι λίγο δύσκολη.
Ευχαριστώ προκαταβολικά
Καλά και ασφαλή κυνήγια σε όλους
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω το dogtrace ×30. Κάποιες φορές δουλεύει κανονικά. Κάποιες φορές δείχνει ότι να ναι. Ο σκύλος στα πόδια μου και αυτό δείχνει 500 μέτρα. Ο σκύλος 50 μέτρα μπροστά και αυτό δείχνει 250 μέτρα αντίθετα. Καλυμπραρισμα συνέχεια αυτό τίποτα
 
Καλησπέρα στην ομάδα. Έχω το dogtrace ×30. Κάποιες φορές δουλεύει κανονικά. Κάποιες φορές δείχνει ότι να ναι. Ο σκύλος στα πόδια μου και αυτό δείχνει 500 μέτρα. Ο σκύλος 50 μέτρα μπροστά και αυτό δείχνει 250 μέτρα αντίθετα. Καλυμπραρισμα συνέχεια αυτό τίποτα
Έτσι έπαθα κι εγώ και τελικά έφταιγε το μαγνητακι του μπιπερ...
Είχα και το gps και το μαγνήτη στο ίδιο λουράκι και όποτε ερχόταν σε επαφή το gps τότε αυτό έδειχνε ότι ήθελε...
 
Έτσι έπαθα κι εγώ και τελικά έφταιγε το μαγνητακι του μπιπερ...
Είχα και το gps και το μαγνήτη στο ίδιο λουράκι και όποτε ερχόταν σε επαφή το gps τότε αυτό έδειχνε ότι ήθελε...
Δεν έχω τίποτα άλλο πάνω μου
 
εγω με το χ20 παντος στα τοσα χρωνια εχω χασει το σημα μετριμενες φορες στα δαχτιλα
στο κανει σε συκγεκριμενα σημεια η σχεδον παντου;
εαν το κανει παντου πισω στην ετερια μπας και θελει σερβις
Παντού
 
DOG TRACE X 20 .θελω τη γνωμη σας
Νικο έχουμε 2, ενα εγω ενα ο κουμπάρος μου. Τα αγοράσαμε με το σκεπτικό των λυκων για τα κυνήγια μας στην Ήπειρο αλλα μας μαγεψε η υσηχια στο δάσος και τα χρησιμοποιούμε σε καθε μας εξοδο πλέον. Στο δια ταύτα .....αν και μικρό το διάστημα δεν έχουν παρουσιάσει κανένα θέμα. Απλη λειτουργία, ατέλειωτη μπαταρία ( φόρτιση μετα απο 40 ώρες περίπου), ενω μπορείς βαλεις μεχρι τρία στίγματα. . Αν το θέλεις μονο για ένδειξη απόστασης σε έρευνα και φέρμα ειναι μια χαρά. Τώρα αν θέλεις για χάρτες, πορείες και τα σχετικά πας σε αλλο. Πάντως ενα ειδικό στα ηλεκτρονικά που ρώτησα που εχει x20 και garmin, είπε οτι το x20 λογω ελαφρυ λογισμικού εχει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και αξιοπιστία, ανώτερη των garmin. Επίσης ξεχασα οτι ποτε δεν χάσαμε το σημα .......ελπιζω να βοήθησα, ότι αλλο θέλεις ρωτά ελεύθερα.
 
DOG TRACE X 20 .θελω τη γνωμη σας
Πολύ καλό φίλε μου το έχω 1μιση χρόνο είχα το 320 και επειδή έχανα το σήμα το έδωσα με αυτό εδώ δεν έχω χάσει ποτέ το σήμα και κρατάει μπαταρία βγάζω 2 Σαββατοκύριακα άνετα από το πρωί μέχρι βράδυ είναι αψογο
 
Νικο έχουμε 2, ενα εγω ενα ο κουμπάρος μου. Τα αγοράσαμε με το σκεπτικό των λυκων για τα κυνήγια μας στην Ήπειρο αλλα μας μαγεψε η υσηχια στο δάσος και τα χρησιμοποιούμε σε καθε μας εξοδο πλέον. Στο δια ταύτα .....αν και μικρό το διάστημα δεν έχουν παρουσιάσει κανένα θέμα. Απλη λειτουργία, ατέλειωτη μπαταρία ( φόρτιση μετα απο 40 ώρες περίπου), ενω μπορείς βαλεις μεχρι τρία στίγματα. . Αν το θέλεις μονο για ένδειξη απόστασης σε έρευνα και φέρμα ειναι μια χαρά. Τώρα αν θέλεις για χάρτες, πορείες και τα σχετικά πας σε αλλο. Πάντως ενα ειδικό στα ηλεκτρονικά που ρώτησα που εχει x20 και garmin, είπε οτι το x20 λογω ελαφρυ λογισμικού εχει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και αξιοπιστία, ανώτερη των garmin. Επίσης ξεχασα οτι ποτε δεν χάσαμε το σημα .......ελπιζω να βοήθησα, ότι αλλο θέλεις ρωτά ελεύθερα.
Ευχαριστω πολυ Και εγω ησυχια θελω ,οχι πολυπλοκο εργαλειο ,να ξερω που ειναι το σκυλι και να βαζει στιγμα το αμαξι
 
Back
Top