GPS Σκύλων

Πολύ καλό φίλε μου το έχω 1μιση χρόνο είχα το 320 και επειδή έχανα το σήμα το έδωσα με αυτό εδώ δεν έχω χάσει ποτέ το σήμα και κρατάει μπαταρία βγάζω 2 Σαββατοκύριακα άνετα από το πρωί μέχρι βράδυ είναι αψογο
Ευχαριστω .Εγω δεν θελω χαρτες .
 
Παιδιά εγώ πήρα τελικά το garmin alpha 10 αύριο η Δευτέρα θα το έχω και θα σας πω εντυπώσεις.

Με το ίδιο σκεπτικό για ησυχία και να μην ταλαιπωρω τα σκυλιά χωρίς χάρτες.

Αν θέλεις δείχνει και με χάρτες μέσο κινητού.

Εχει την δυνατότητα να βλέπω φίλους με άλλα άλφα και τα σκυλιά τους οπότε έχει ότι χρειάζομαι και να βλέπουν τα δικά μου.
 
Εχει την δυνατότητα να βλέπω φίλους με άλλα άλφα και τα σκυλιά τους οπότε έχει ότι χρειάζομαι και να βλέπουν τα δικά μου.
[/QUOTE]
Αυτό το συγκεκριμένο να το διευκρινήσεις σίγουρα..... εγώ και ο συγκυνηγος μου έχουμε Α-50 και Α-100...... εγώ με το Α-50 βλέπω τη δική του θέση (Α-100) αυτός όμως δεν βλέπει τη δική μου.....το Α-10 χειρίζεται και κολλαρα με ρεύμα;
 
Νικο έχουμε 2, ενα εγω ενα ο κουμπάρος μου. Τα αγοράσαμε με το σκεπτικό των λυκων για τα κυνήγια μας στην Ήπειρο αλλα μας μαγεψε η υσηχια στο δάσος και τα χρησιμοποιούμε σε καθε μας εξοδο πλέον. Στο δια ταύτα .....αν και μικρό το διάστημα δεν έχουν παρουσιάσει κανένα θέμα. Απλη λειτουργία, ατέλειωτη μπαταρία ( φόρτιση μετα απο 40 ώρες περίπου), ενω μπορείς βαλεις μεχρι τρία στίγματα. . Αν το θέλεις μονο για ένδειξη απόστασης σε έρευνα και φέρμα ειναι μια χαρά. Τώρα αν θέλεις για χάρτες, πορείες και τα σχετικά πας σε αλλο. Πάντως ενα ειδικό στα ηλεκτρονικά που ρώτησα που εχει x20 και garmin, είπε οτι το x20 λογω ελαφρυ λογισμικού εχει μεγάλη διάρκεια μπαταρίας και αξιοπιστία, ανώτερη των garmin. Επίσης ξεχασα οτι ποτε δεν χάσαμε το σημα .......ελπιζω να βοήθησα, ότι αλλο θέλεις ρωτά ελεύθερα.
Το menu ειναι Ελληνικο ;
 
Εχει την δυνατότητα να βλέπω φίλους με άλλα άλφα και τα σκυλιά τους οπότε έχει ότι χρειάζομαι και να βλέπουν τα δικά μου.
Αυτό το συγκεκριμένο να το διευκρινήσεις σίγουρα..... εγώ και ο συγκυνηγος μου έχουμε Α-50 και Α-100...... εγώ με το Α-50 βλέπω τη δική του θέση (Α-100) αυτός όμως δεν βλέπει τη δική μου.....το Α-10 χειρίζεται και κολλαρα με ρεύμα;
[/QUOTE]
Ναι κανονικα και με ρεύμα . Πήρα ένα μάλιστα.

Το γράφει ξεκάθαρα για επικοινωνία μεταξύ άλφα. Ελπίζω πως δεν είναι τυπογραφικό
 
Αυτό το συγκεκριμένο να το διευκρινήσεις σίγουρα..... εγώ και ο συγκυνηγος μου έχουμε Α-50 και Α-100...... εγώ με το Α-50 βλέπω τη δική του θέση (Α-100) αυτός όμως δεν βλέπει τη δική μου.....το Α-10 χειρίζεται και κολλαρα με ρεύμα;
Ναι κανονικα και με ρεύμα . Πήρα ένα μάλιστα.

Το γράφει ξεκάθαρα για επικοινωνία μεταξύ άλφα. Ελπίζω πως δεν είναι τυπογραφικό
[/QUOTE]
Και στα δύο που σου ανέφερα το γράφει στο manual..... όμως δεν γίνεται......γι αυτό το επισημαίνω.....
 
Παιδιά εγώ πήρα τελικά το garmin alpha 10 αύριο η Δευτέρα θα το έχω και θα σας πω εντυπώσεις.

Με το ίδιο σκεπτικό για ησυχία και να μην ταλαιπωρω τα σκυλιά χωρίς χάρτες.

Αν θέλεις δείχνει και με χάρτες μέσο κινητού.

Εχει την δυνατότητα να βλέπω φίλους με άλλα άλφα και τα σκυλιά τους οπότε έχει ότι χρειάζομαι και να βλέπουν τα δικά μου.

έκανες πολύ καλή επιλογή. το σκέφτομαι και εγώ για alpha 10.
 
Παιδιά εγώ πήρα τελικά το garmin alpha 10 αύριο η Δευτέρα θα το έχω και θα σας πω εντυπώσεις.

Με το ίδιο σκεπτικό για ησυχία και να μην ταλαιπωρω τα σκυλιά χωρίς χάρτες.

Αν θέλεις δείχνει και με χάρτες μέσο κινητού.

Εχει την δυνατότητα να βλέπω φίλους με άλλα άλφα και τα σκυλιά τους οπότε έχει ότι χρειάζομαι και να βλέπουν τα δικά μου.
Καλοριζικο .Να τα χαρεις !!! Να μας πεις και αν ειναι βολικο και ευκολο στη χρηση
 
Ναι κανονικα και με ρεύμα . Πήρα ένα μάλιστα.

Το γράφει ξεκάθαρα για επικοινωνία μεταξύ άλφα. Ελπίζω πως δεν είναι τυπογραφικό
Και στα δύο που σου ανέφερα το γράφει στο manual..... όμως δεν γίνεται......γι αυτό το επισημαίνω.....
[/QUOTE]




On the Alpha 200i
From the Main Menu, select Dog List.
Select the Contacts tab. near the top middle of the screen.
Select Add.
Select Enter ID.
Select the Alpha 10's ID number.
Enter a name for the Alpha 10 contact, when done typing, confirm with checkmark in bottom right of keyboard.
Select Finish.


Πρέπει να γίνετε μεταξύ 10 και 200 γράφει αναλυτικά οδηγίες το σαιτ της γκαρμιν και βίντεο
 
Το menu ειναι Ελληνικο ;
το μενου ειναι με οδικους....
ερκετα ευκολο αν και θα το φτιαξεις μια φορα και μετα δε το ξαναπηραζεις ...
το μονο που εαν θες να βαζεις ειναι οταν αρχιζεις το κηνηγη να βαζεις στυγμα για το αμαξι ..
το μονο μειον στο χ20 και γενικα σε αυτη την ετερια ειναι οτι σου δηχνει το σκηλη μεχρι τα 10 μετρα..
δηλαδη εαν εισαι ποιο κοντα απο 10 μετρα σου βγαζει την ενδηξη near και δεν εχει βελακια ......
και εαν κηνηγας σε πολυ σφυχτα μεροι θε συγουρα μπιπερ..
κατα τα αλλα δεν εχω να πω κατι αλλο απλα τελειο και για τα χρηματα που κανει αν και εχει ακριβηνει αρκετα......
το εχω αρκετα χρωνια του εχω πιει το αιμα δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλιμα....
οταν τελειονει το κηνηγη σε εκπεδευτικα το περνουμαι παντα μαζι μας εαν δεν κανουμαι εκπεδευτικα 1 φορα καθε 2 μηνες το ανηγουμαι να δουλεψει καποιες ωρες και φορτιζουμαι ξανα ..αυτο το κανουμαι επιδη η μπαταρια ειναι λυθιου και δεν πρεπει να ειναι αδρανης για μεγαλο χρονικο διαστιμα
 
το μενου ειναι με οδικους....
ερκετα ευκολο αν και θα το φτιαξεις μια φορα και μετα δε το ξαναπηραζεις ...
το μονο που εαν θες να βαζεις ειναι οταν αρχιζεις το κηνηγη να βαζεις στυγμα για το αμαξι ..
το μονο μειον στο χ20 και γενικα σε αυτη την ετερια ειναι οτι σου δηχνει το σκηλη μεχρι τα 10 μετρα..
δηλαδη εαν εισαι ποιο κοντα απο 10 μετρα σου βγαζει την ενδηξη near και δεν εχει βελακια ......
και εαν κηνηγας σε πολυ σφυχτα μεροι θε συγουρα μπιπερ..
κατα τα αλλα δεν εχω να πω κατι αλλο απλα τελειο και για τα χρηματα που κανει αν και εχει ακριβηνει αρκετα......
το εχω αρκετα χρωνια του εχω πιει το αιμα δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλιμα....
οταν τελειονει το κηνηγη σε εκπεδευτικα το περνουμαι παντα μαζι μας εαν δεν κανουμαι εκπεδευτικα 1 φορα καθε 2 μηνες το ανηγουμαι να δουλεψει καποιες ωρες και φορτιζουμαι ξανα ..αυτο το κανουμαι επιδη η μπαταρια ειναι λυθιου και δεν πρεπει να ειναι αδρανης για μεγαλο χρονικο διαστιμα
Φίλε μου μόνο το μηχάνημα ανοίγουμε ή και το κολάρο μαζί να δουλεύουν μαζί για να μην έχουμε θέμα με την μπαταρία
 
και τα 2..
βασικα οτι εχει μπαταρια λυθιου σε οποιαδιποτε συσκεβη πρεπει να δουλεβει και να μην ειναι στασημο για μεγαλο χρονικο διαστιμα
διοτη η μπαταρια μπενει σε αδρανεια και πεθενει...
 
και τα 2..
βασικα οτι εχει μπαταρια λυθιου σε οποιαδιποτε συσκεβη πρεπει να δουλεβει και να μην ειναι στασημο για μεγαλο χρονικο διαστιμα
διοτη η μπαταρια μπενει σε αδρανεια και πεθενει...
Καλώς φίλε μου ευχαριστώ
 
Back
Top