Fabarm Classis cal 12

Δεν ξέρω από δίκανα αλλά 2700€ !!!!!! με αυτή την εμφάνιση δε συνάδουν μου φαίνεται.
Δεν ξέρω αν το όπλο πήγε σε οπλουργούς αλλά με 2700€ στην τσέπη αν το έβλεπα έτσι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ δεν θα το αγόραζα.

View attachment 51098

View attachment 51099

View attachment 51101
Από πού είναι αυτές οι φωτογραφίες Βασίλη ;Εγώ ήξερα μόνο για την βάση που εξέχει από τις κάνες ,από τον Κυπριδημο
 
Δεν ξέρω από δίκανα αλλά 2700€ !!!!!! με αυτή την εμφάνιση δε συνάδουν μου φαίνεται.
Δεν ξέρω αν το όπλο πήγε σε οπλουργούς αλλά με 2700€ στην τσέπη αν το έβλεπα έτσι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ δεν θα το αγόραζα.

View attachment 51098

View attachment 51099

View attachment 51101
Τέτοιες εφαρμογές δεν έχει ούτε το Baikal μου όχι όπλο των 2700 και με έκπτωση.Στη 10ετια της κρίσης ο αντιπρόσωπος το έκανε προσφορά στα 1890 ευρώ , όπως και άλλα όπλα που αντιπροσωπεύει.Αυτο είναι που λέγαμε ,μερικοί νομίζουν ότι αν πουλάνε όσο κάποιες καταξιωμένες εταιρείες στον χώρο , αυτομάτως ανεβαίνουν σε κύρος και στο ίδιο ποιοτικό επίπεδο.
 
ΜΠΑΙΚΑΛΑ!!! και έχεις ήσυχη την κεφαλα. Δεν στενοχωριέσαι άμα πάθει κάτι (αν πάθει), δε κλαις τα λεφτά σου και με λίγα χρήματα του κάνεις ότι γουστάρεις. Θα σας πω κι εγώ την άλλη βδομάδα τι έπαιξε με το Μπραντ Νιού βερνε Καρόν. Περιμένω να τελειώσει η φάση.
 
Τέτοιες εφαρμογές δεν έχει ούτε το Baikal μου όχι όπλο των 2700 και με έκπτωση.Στη 10ετια της κρίσης ο αντιπρόσωπος το έκανε προσφορά στα 1890 ευρώ , όπως και άλλα όπλα που αντιπροσωπεύει.Αυτο είναι που λέγαμε ,μερικοί νομίζουν ότι αν πουλάνε όσο κάποιες καταξιωμένες εταιρείες στον χώρο , αυτομάτως ανεβαίνουν σε κύρος και στο ίδιο ποιοτικό επίπεδο.
Ούτε το Rigarmi μου, του 1958 δεν έχει τέτοιες εφαρμογές Παναγιώτη.
Η συνεννόηση που ειχα κάνει όταν αγόρασα την Μ2 ήταν η εξής με τον μαγαζάτορα που σημειωτέον είναι φίλος μου.

Πληρώνεις εσύ το όπλο, έρχομαι το βλέπω, αν κάτι δεν μου αρέσει, στο αφήνω εκεί και κανόνισέ τα εσύ τα περαιτέρω ...
Το δεν μου αρέσει είχε σχέση με χτυπήματα, εφαρμογές ή οτιδήποτε δεν μου άρεσε και ήταν ορατό.
Το οπλο το ήξερα γιατί το είχα δει και επωμίσει.

Δεν σημαίνει ότι το παραπάνω δίκανο είναι άχρηστο, ή θα βγάλει πρόβλημα.
Είναι ένα πανάκριβο όπλο με κακές (για εμένα) εφαρμογές.
Και δεν έπρεπε να τις έχει, για τα λεφτά του.
Αν πήγε οπλουργό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.
Έχω ακούσει (δεν τα έχω δει) και άλλα πανάκριβα (για μένα) δίκανα να ρίχνει η μια κάνη στην Λιβαδειά και η άλλη στο Ζητούνι.
Όπλα 3 χιλιάδων ευρώ !!!
 
Μου βγάλατε το όπλο άχρηστο...

Ευτυχώς που δεν έχω σκοπό να το πουλήσω!
Καινούργιο το πήρες ή μεταχειρισμένο;
Έχει πάει σε οπλουργό ;

Συγνώμη φίλε, αλλά κάνει μπαμ.
Δεν είναι άχρηστο το όπλο, απλά δεν έχει τις καλύτερες εφαρμογές και το βλέπεις και εσύ ...

Και στην δική μου την 1187 η κάνη κάθεται στραβά πάνω στην βάση από την ημέρα που το πήρα.
Είχε φέρει ο μαγαζάτορας 3 ίδια όπλα.
Δοκίμαζα κάνες και βάσεις και κράτησα αυτό το ζευγάρι με την μικρότερη στραβωμάρα η οποία επίσης κάνει μπαμ !!!
 
Last edited:
Καινούργιο το πήρες ή μεταχειρισμένο;

Συγνώμη φίλε, αλλά κάνει μπαμ.
Δεν είναι άχρηστο το όπλο, απλά δεν έχει τις καλύτερες εφαρμογές και το βλέπεις και εσύ ...
Το όπλο το πήρα από συλλογή και είχε ρίξει δύο φυσίγγια για να δει αν ρίχνει.
 
Το όπλο το πήρα από συλλογή και είχε ρίξει δύο φυσίγγια για να δει αν ρίχνει.
Μήπως μας γελάει η φωτό ;
Δες και τα δικά μου παραπάνω.
Θέλει πολύ προσοχή όταν αγοράζεις όπλο.
Τότε είμουν 27 χρονών, δεν .sex hard. λέω και την πήρα ... μακάρι να ήταν η στραβωμάρα το μοναδικό πρόβλημα που είχα να αντιμετωπίσω.
Ούτε καν με ενόχλησε ποτέ η στραβή ρίγα.
 
Το όπλο το πήρα από συλλογή και είχε ρίξει δύο φυσίγγια για να δει αν ρίχνει.
Μην αγχώνεσαι. Αν λέω αν έχει θέμα όλα διορθώνονται. Για να είσαι σίγουρος πήγαινε να το δει κανένας οπλουργος. Αν τα κλειδιά και οι κολλήσεις είναι εντάξει (αν δεν ήταν θα το είχες καταλάβει γιατί θα κουναγε) τότε όλα καλά.
 
Δε μπορώ να κρατηθώ. Ακούστε:
Προ 8 μηνών αγόρασα ένα ποζε βερνε Καρόν καινούργιο. Τις προάλλες μετά από καθάρισμα και αφού κουμπωσα τις κάννες στη βάση, χωρίς την πάπια παρατήρησα ότι οι κάννες είχαν τζόγο δεξιά αριστ. Πολύ λίγο αλλά το όπλο κουναγε, πράγμα που δεν έπρεπε να συμβαίνει. Έχω ρίξει βία 150 φυσ. μέχρι 28 γρ. Πανηκοβλητως παίρνω Βάγγο τηλ. ο οποίος μου είπε ότι το σύστημα που έχει (δύο εμβολακια που μπαίνουν σε εσοχές στο μονομπλοκ των Καννών σαν τα Μπερέτα ) καμιά φορά θέλει στρώσιμο να πατήσουν καλά. Μιας και το όπλο είναι στην εγγύηση το πάω στον οπλουργο της εταιρίας ο οποίος το είδε είπε τα ίδια με Βάγγο. Του λέω ναι αλλά δεν έπρεπε να συμβαίνει. Τι θα περιμένω να στρώσει; Μου λέει πήγαινε το στην αντιπρ. να το δει και να μου δώσει εντολή να επέμβω. Θα αλλάξω τα εμβολακια και θα τα φιταρω σωστά. Το πάω σντιπρ. το δείχνω αλλά ο Κος Παπαδάκης δε μπορούσε να το καταλάβει. Η αλήθεια είναι πως κουναγε ελάχιστα. Μου λέει άστο θα το πάω εγώ αύριο στον οπλουργο να μου το εξηγήσει και να μου πει και τι ανταλλακτικά θέλει. Το αύριο ήταν μετά από 10 μέρες και ο μάστορας θα το πιάσει μάλλον αύριο. Θα τηλ να μάθω.
Η συνέχεια επί της οθόνης.
Συμπέρασμα:
1. Τσαντίλα για καινουργιο όπλο να κουνάει. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
2. Πολύ μεγάλη καθυστέρηση.
3. Καλή αντιμετώπιση από τον αντιπρόσωπο (εκτός της καθυστέρησης) Δεν υπήρξαν παρατράγουδα.
4. Ευτυχώς είναι στην εγγύηση
5. Μικρή αγωνία για το τέλος. Θα είναι καλό;
6. ΜΠΑΙΚΑΛΑΑΑΑΑΑ FOR EVER
 
6. ΜΠΑΙΚΑΛΑΑΑΑΑΑ FOR EVER
αχαχα

Πόσο το πήρες ;
Κουνούσε στην αρχή ;

Ρε σεις γουστάρετε να τρέχετε μου φαίνεται ...
Κάθε όπλο έχει τα δικά του.
Κρατήστε ένα .sex hard. όπλο και κάντε την δουλειά σας.

Είδες αν τουφεκάει κέντρο ;;; (Ωχχχχ)
Βάλε καμιά τουφεκιά στα 36.5 όταν το πάρεις πίσω.
Με #6 αν είναι δυνατόν ή χοντρότερα.
 
Δε μπορώ να κρατηθώ. Ακούστε:
Προ 8 μηνών αγόρασα ένα ποζε βερνε Καρόν καινούργιο. Τις προάλλες μετά από καθάρισμα και αφού κουμπωσα τις κάννες στη βάση, χωρίς την πάπια παρατήρησα ότι οι κάννες είχαν τζόγο δεξιά αριστ. Πολύ λίγο αλλά το όπλο κουναγε, πράγμα που δεν έπρεπε να συμβαίνει. Έχω ρίξει βία 150 φυσ. μέχρι 28 γρ. Πανηκοβλητως παίρνω Βάγγο τηλ. ο οποίος μου είπε ότι το σύστημα που έχει (δύο εμβολακια που μπαίνουν σε εσοχές στο μονομπλοκ των Καννών σαν τα Μπερέτα ) καμιά φορά θέλει στρώσιμο να πατήσουν καλά. Μιας και το όπλο είναι στην εγγύηση το πάω στον οπλουργο της εταιρίας ο οποίος το είδε είπε τα ίδια με Βάγγο. Του λέω ναι αλλά δεν έπρεπε να συμβαίνει. Τι θα περιμένω να στρώσει; Μου λέει πήγαινε το στην αντιπρ. να το δει και να μου δώσει εντολή να επέμβω. Θα αλλάξω τα εμβολακια και θα τα φιταρω σωστά. Το πάω σντιπρ. το δείχνω αλλά ο Κος Παπαδάκης δε μπορούσε να το καταλάβει. Η αλήθεια είναι πως κουναγε ελάχιστα. Μου λέει άστο θα το πάω εγώ αύριο στον οπλουργο να μου το εξηγήσει και να μου πει και τι ανταλλακτικά θέλει. Το αύριο ήταν μετά από 10 μέρες και ο μάστορας θα το πιάσει μάλλον αύριο. Θα τηλ να μάθω.
Η συνέχεια επί της οθόνης.
Συμπέρασμα:
1. Τσαντίλα για καινουργιο όπλο να κουνάει. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
2. Πολύ μεγάλη καθυστέρηση.
3. Καλή αντιμετώπιση από τον αντιπρόσωπο (εκτός της καθυστέρησης) Δεν υπήρξαν παρατράγουδα.
4. Ευτυχώς είναι στην εγγύηση
5. Μικρή αγωνία για το τέλος. Θα είναι καλό;
6. ΜΠΑΙΚΑΛΑΑΑΑΑΑ FOR EVER
Ποιο μοντέλο είναι Κώστα; ατσάλινο;
 
Back
Top