Fabarm Classis cal 12

Πλην του τελευταιου που θα δειξει (οταν το παρω πισω θα το ξεσκισω και θα σας πω), τα αλλα ειναι unbreakable. Στην 870 ειχα ασελγησει αισχρα. Δεν καταλαβαινε τπτ
Η 870 είναι όπλο για βαριά χρήση. Αν πάρεις δε και την ποιοτικότερη έκδοση ( Wingmaster) θα έχεις μια ζωή ένα όμορφο και γερό εργαλείο ;)
 
Κ

Κωσταντη σημασία έχει ότι ο αντιπρόσωπος δεν έκανε το παγώνι. Ναι απαράδεκτο να κουνάει έστω και ελάχιστα και καλά έκανες και το πήγες. Πιστεύω πως θα υπάρχει αίσιο τέλος. Ωραίο το μπαικαλ από τιμή, δυστυχώς δεν έχω κυνηγήσει με μπαικαλ, αλλά συγκρίνεται με το βάρος και το φινίρισμα του όπλου σου; Βάρος σκανδάλης κλπ; Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω.
Λοιπόν είναι δύο διαφορετικά όπλα. Το vc είναι πολύ ελαφρύ και πολύ καλά ζυγισμενο. Όταν το επωμιζεις δε νιώθεις καθόλου βάρος, όμως θέλει εξοικείωση γιατί σου φεύγει πολύ μπροστα. Οι σκανδάλες του είναι ξερές και άμεσες. Έχει πολύ ωραία ξύλα και οι εφαρμογές ξύλο με μέταλο και μέταλο μέταλο είναι πολύ καλές. Έχει πολύ χαμηλό προφίλ. Είναι για περπατητο κυνήγι ιδανικό. Τώρα το μπαικαλ αν και πολλοί λένε ότι είναι αζυγιστο και χοντροκομμένο εμενα δε μου έδωσε τέτοια εντύπωση. Το επωμιζα άνετα και μπορώ να πω ότι μου άρεσε η αίσθηση του. Η σκοπευτική του γραμμή είναι τέλεια για μενα. Οι σκανδάλες ήταν πολύ βαριές αλλά δεν είχαν τραχιά αίσθηση. Θέλουν λίγο ελάφρυνση η αλήθεια είναι. Τα ξύλα ενώ είναι καρύδια το φινίρισμα είναι πολύ βασικό και οι εφαρμογές ξύλο μέταλο είναι τραγικές. Πολύ σφιχτό όπλο στο άνοιξε κλείσε. Το δικό μου ήταν made in russia και όχι ussr. Αν έπαιρνα baikal θα έφτιαχνα κοντάκι και θα το λειανα για το άνοιξε κλείσε και θα μαλάκωμα τις σκανδάλες.
 
Κωσταντη σημασία έχει ότι ο αντιπρόσωπος δεν έκανε το παγώνι. Ναι απαράδεκτο να κουνάει έστω και ελάχιστα και καλά έκανες και το πήγες. Πιστεύω πως θα υπάρχει αίσιο τέλος. Ωραίο το μπαικαλ από τιμή, δυστυχώς δεν έχω κυνηγήσει με μπαικαλ, αλλά συγκρίνεται με το βάρος και το φινίρισμα του όπλου σου; Βάρος σκανδάλης κλπ; Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω.
Μακάρι να ήταν όλοι οι αντιπρόσωποι σαν τον Παπαδάκη. Όσο για τα χρόνια που είχε η μανα του το μαγαζί ,δεν το συζητάμε. Δεν υπηρξε ούτε βλεπω να υπάρχει αλλος ανθρωπος σαν κι αυτη .
Κάποτε χρειάστηκε να αλλάξω μία βελόνα στο σούπερ ποζέ . Είχα πάει σε κάποιον οπλουργό τότε στη Λιοσίων και μου πήρε θυμάμαι 10.000 δραχμές, πριν πολλά χρόνια και η βελόνα σε δύο χρόνια ήταν άχρηστη.
Σε κουβέντα που κάνω τότε με την κυρία Κατερίνα μου λέει περίμενε όπως είσαι, ανοίγει ένα όπλο βγάζει από μέσα βελόνα και μου τη δίνει στο χέρι τσάμπα.
Ενώ το όπλο το είχαμε κάπου επτά χρόνια παρουσίασε ένα πρόβλημα και κοβόταν η βίδα που κρατούσε την πάπια της το λέω τι μπορούμε να κάνουμε Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, νομίζω το είχε στείλει το όπλο στον Μανώλη. Τέλος πάντων μου έδωσε καινούργια πάπια χωρίς καμία χρέωση μετα απο τοσα χρονια χρήσης.
Οτι και να λέω ,ειναι λίγο.
 
Μακάρι να ήταν όλοι οι αντιπρόσωποι σαν τον Παπαδάκη. Όσο για τα χρόνια που είχε η μανα του το μαγαζί ,δεν το συζητάμε. Δεν υπηρξε ούτε βλεπω να υπάρχει αλλος ανθρωπος σαν κι αυτη .
Κάποτε χρειάστηκε να αλλάξω μία βελόνα στο σούπερ ποζέ . Είχα πάει σε κάποιον οπλουργό τότε στη Λιοσίων και μου πήρε θυμάμαι 10.000 δραχμές, πριν πολλά χρόνια και η βελόνα σε δύο χρόνια ήταν άχρηστη.
Σε κουβέντα που κάνω τότε με την κυρία Κατερίνα μου λέει περίμενε όπως είσαι, ανοίγει ένα όπλο βγάζει από μέσα βελόνα και μου τη δίνει στο χέρι τσάμπα.
Ενώ το όπλο το είχαμε κάπου επτά χρόνια παρουσίασε ένα πρόβλημα και κοβόταν η βίδα που κρατούσε την πάπια της το λέω τι μπορούμε να κάνουμε Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, νομίζω το είχε στείλει το όπλο στον Μανώλη. Τέλος πάντων μου έδωσε καινούργια πάπια χωρίς καμία χρέωση μετα απο τοσα χρονια χρήσης.
Οτι και να λέω ,ειναι λίγο.
Όποιος ενδιαφέρεται τον Αύγουστο θα κάνει παραλαβες verney carron. Αν θέλει κάποιος κάτι συγκεκριμένο πάρτε τηλ
 
Όποιος ενδιαφέρεται τον Αύγουστο θα κάνει παραλαβες verney carron. Αν θέλει κάποιος κάτι συγκεκριμένο πάρτε τηλ
Ξεστοκάρισμα έκανε και τα έδινε σε τιμή κάτω του χιλιάρικου;
Γιατί νομίζω ότι ήταν ακριβότερα
Γράψε στο verney carron να ζωντανέψει λίγο και εκεί
 
Ξεστοκάρισμα έκανε και τα έδινε σε τιμή κάτω του χιλιάρικου;
Γιατί νομίζω ότι ήταν ακριβότερα
Γράψε στο verney carron να ζωντανέψει λίγο και εκεί
Νομίζω ναι. Το δικό μου πριν το είχε 1300+ και το πήρα 900. Κατασκευή βέβαια το 2005. Θα τα μεταφέρω στο vc
 
Η 1100 που είχα έτσι ήταν . Είχε μικρότερο κενό αλλά είχε. Έπαιζε και λίγο η κάννη θυμάμαι. Αυτό τι όπλο εινσι;
Το κενό δεν είναι πρόβλημα, πρέπει να υπάρχει ... η κάνη ναι περιστρέφεται ελάχιστα γύρω από τον άξονά της :)
Αλλά εκεί καθόταν (στραβά) από την αρχή και φαντάσου ότι αυτός ο συνδυασμός ήταν ο καλύτερος από 3 όπλα αλλάζοντας κάνες και βάσεις :)

Το μωρό ...

IMG_20220707_203319_1.jpg IMG_20220707_203326.jpg IMG_20220707_203347.jpg IMG_20220707_203301~2.jpg
 
Last edited:
το λοιπόν είπα να μην γράψω για λίγο να αφήσω να ακουστούν και άλλες γνώμες!

Το μόνο που με λυπεί είναι ότι ανακινώντας το θέμα στεναχωρήσαμε τον φίλο μας τον Μύρο, που από τις φωτο φαίνεται ότι είναι μερακλής....
Σορρυ Μύρο! :(
 
Μακάρι να ήταν όλοι οι αντιπρόσωποι σαν τον Παπαδάκη. Όσο για τα χρόνια που είχε η μανα του το μαγαζί ,δεν το συζητάμε. Δεν υπηρξε ούτε βλεπω να υπάρχει αλλος ανθρωπος σαν κι αυτη .
Κάποτε χρειάστηκε να αλλάξω μία βελόνα στο σούπερ ποζέ . Είχα πάει σε κάποιον οπλουργό τότε στη Λιοσίων και μου πήρε θυμάμαι 10.000 δραχμές, πριν πολλά χρόνια και η βελόνα σε δύο χρόνια ήταν άχρηστη.
Σε κουβέντα που κάνω τότε με την κυρία Κατερίνα μου λέει περίμενε όπως είσαι, ανοίγει ένα όπλο βγάζει από μέσα βελόνα και μου τη δίνει στο χέρι τσάμπα.
Ενώ το όπλο το είχαμε κάπου επτά χρόνια παρουσίασε ένα πρόβλημα και κοβόταν η βίδα που κρατούσε την πάπια της το λέω τι μπορούμε να κάνουμε Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες, νομίζω το είχε στείλει το όπλο στον Μανώλη. Τέλος πάντων μου έδωσε καινούργια πάπια χωρίς καμία χρέωση μετα απο τοσα χρονια χρήσης.
Οτι και να λέω ,ειναι λίγο.
Ναι ετσι ειναι .Την γνωριζα και εγω ,πηγενα συχνα και στο μαγαζι . Αρχοντισα
 
Δεν ξέρω από δίκανα αλλά 2700€ !!!!!! με αυτή την εμφάνιση δε συνάδουν μου φαίνεται.
Δεν ξέρω αν το όπλο πήγε σε οπλουργούς αλλά με 2700€ στην τσέπη αν το έβλεπα έτσι ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ δεν θα το αγόραζα.

View attachment 51098

View attachment 51099

View attachment 51101
βασιλη οι εξωλκεις ειναι ,δεν ειναι κατι σοβαρο
 
Στην μηχανική είναι κανόνας ότι σε οποιαδήποτε σύνδεση μπει κάτι παραπανίσιο, οδηγεί σε αστοχία! Αν βάλουμε 3 βίδες εκεί που μπορούμε να κάνουμε την σύνδεση με 2, είναι θέμα χρόνου η μια να λασκάρει,
Νewton εσύ;:D
ένας πάγκος εργασίας με 4 ποδαρικά πάνω στον οποίο σφυρηλατούμε είναι θέμα χρόνου να κουνήσει το ένα πόδι πράγμα που δεν θα γίνονταν εάν στηριζόταν σε τρίποδα.
Σωστό, απλά με το τρίποδο σε κάθε χτύπημα του σφυριού θα βρίσκεις τα πράγματα όχι πάνω στον πάγκο αλλά στο πάτωμα.
Τρίποδος πάγκος εργασίας = εγγυημένη τούμπα!
 
Back
Top