Fabarm Classis cal 12

Όχι δεν το έχω, αλλά είναι ένα από τα ελάχιστα με βάση μασίφ, και δοκιμάζεται σε ψηλότερες πιέσεις για ατσάλινα. Για το κούνημα της πάπιας δεν μπορώ να ξέρω, αν το είχα στα χέρια μου θα έβγαζα συμπέρασμα.
Κούνημα πάπιες τι εννοείς ότι μετά από πολύ χρήση μπορεί να τζογάρει ;;;
 
βάζω μερικές φωτογραφίες από το Fabarm classic το δικό μου ...
Το όπλο το έχω 3 χρόνια κυνηγάω επί το πλείστον λαγό και λίγο τσίχλα!
Είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν!
Είναι από τα πρώτα που βγήκαν με τα τσόκ των 5εκ. Μοντέλο του 2007...





IMG_20200301_165130.jpgIMG_20200301_172331.jpgIMG_20200301_165141.jpgIMG_20200301_165118.jpgIMG_20200301_165123.jpg
 
Last edited:
Ευχαριστώ φίλε μου!!! Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά και θέλω να το δω και στην έκθεση που θα γίνει !!!! Μπεκάτσα πέρδικα και λίγο λαγό να που βοηθάω τον πατέρα !!!
Ενα πολυ αξιοπιστο ομορφο και ποιοτικο οπλο Θανο
Στοιβαρο πανω απο ολα χαριν στο τετραπλο συστημα κλειδωματος

Μηχανισμο στην πλακα της δκανδαλης οπως τα σλληλεπιθετα κ οχι ανσον ντιλι

Πολυ καλα σκοτωματα

Ωραια ξυλα κ αρκετα καλες εφαρμογες για οπλο που δεν ειναι χειροποιητο εξ ολοκληρου

Δυστυχως δυσκολα θα το βρεις σε δισκανδαλο

Δεν ειναι σκαλισμενο στο χερι αλλα με cnc

Προσωπικα άποτελει ποθο η αποκτηση του
Ωστοσο δεν θα κρυψω οτι το θεωρω αρκετα υπερτιμημενο

Κατι που δεν μου αρεσε στην τελευταια εκδοση ειναι οτι μου φανηκαν λεπτοτερα τα τοιχωματα των καννων σε σχεση με το μοντελο που εχει πχ ο Μυρος( απλα τσοκ και οχι hyperbolic)

Ωστοσο δεν μπορω να πω οτι ισχυει αυτο γιατι δεν ειχα την δυνατοτητα να κανω την συγκριση μεταξυ των δυο εκδοσεων- και το πιο πιθανον ειναι να εχω λαθος εντυπωση!!!

Ειναι ενα δικαννο που θα το εχεις χρονια
Ακομη και με σκοπευτικη χρηση η αποψη μου ειναι οτι θα δυσκολευτεις να το σπασεις
 
μυρο εισαι μερακλης το εχεις σε αριστη κατασταση συμφωνα με την φωτο
Τα προσέχω γενικά τα όπλα φίλε!
Παλιά όταν έπιανε βροχή, έφευγα η αν ήταν ο καιρός για βροχή,δεν πήγαινα για κυνήγι για να μην βραχεί το όπλο... :rolleyes:
Τώρα και κάμποσα χρόνια τα έχω ξεπεράσει :D
 
Ενα πολυ αξιοπιστο ομορφο και ποιοτικο οπλο Θανο
Στοιβαρο πανω απο ολα χαριν στο τετραπλο συστημα κλειδωματος

Μηχανισμο στην πλακα της δκανδαλης οπως τα σλληλεπιθετα κ οχι ανσον ντιλι

Πολυ καλα σκοτωματα

Ωραια ξυλα κ αρκετα καλες εφαρμογες για οπλο που δεν ειναι χειροποιητο εξ ολοκληρου

Δυστυχως δυσκολα θα το βρεις σε δισκανδαλο

Δεν ειναι σκαλισμενο στο χερι αλλα με cnc

Προσωπικα άποτελει ποθο η αποκτηση του
Ωστοσο δεν θα κρυψω οτι το θεωρω αρκετα υπερτιμημενο

Κατι που δεν μου αρεσε στην τελευταια εκδοση ειναι οτι μου φανηκαν λεπτοτερα τα τοιχωματα των καννων σε σχεση με το μοντελο που εχει πχ ο Μυρος( απλα τσοκ και οχι hyperbolic)

Ωστοσο δεν μπορω να πω οτι ισχυει αυτο γιατι δεν ειχα την δυνατοτητα να κανω την συγκριση μεταξυ των δυο εκδοσεων- και το πιο πιθανον ειναι να εχω λαθος εντυπωση!!!

Ειναι ενα δικαννο που θα το εχεις χρονια
Ακομη και με σκοπευτικη χρηση η αποψη μου ειναι οτι θα δυσκολευτεις να το σπασεις
Ενα πολυ αξιοπιστο ομορφο και ποιοτικο οπλο Θανο
Στοιβαρο πανω απο ολα χαριν στο τετραπλο συστημα κλειδωματος

Μηχανισμο στην πλακα της δκανδαλης οπως τα σλληλεπιθετα κ οχι ανσον ντιλι

Πολυ καλα σκοτωματα

Ωραια ξυλα κ αρκετα καλες εφαρμογες για οπλο που δεν ειναι χειροποιητο εξ ολοκληρου

Δυστυχως δυσκολα θα το βρεις σε δισκανδαλο

Δεν ειναι σκαλισμενο στο χερι αλλα με cnc

Προσωπικα άποτελει ποθο η αποκτηση του
Ωστοσο δεν θα κρυψω οτι το θεωρω αρκετα υπερτιμημενο

Κατι που δεν μου αρεσε στην τελευταια εκδοση ειναι οτι μου φανηκαν λεπτοτερα τα τοιχωματα των καννων σε σχεση με το μοντελο που εχει πχ ο Μυρος( απλα τσοκ και οχι hyperbolic)

Ωστοσο δεν μπορω να πω οτι ισχυει αυτο γιατι δεν ειχα την δυνατοτητα να κανω την συγκριση μεταξυ των δυο εκδοσεων- και το πιο πιθανον ειναι να εχω λαθος εντυπωση!!!

Ειναι ενα δικαννο που θα το εχεις χρονια
Ακομη και με σκοπευτικη χρηση η αποψη μου ειναι οτι θα δυσκολευτεις να το σπασεις
Ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν η πιο ακριβή αξίζει ή είναι πιο πολύ για συλλέκτες!!! Επιπλέον αν το παραγγείλω από την κεντρική αντιπροσωπεία δεν θα κου το φέρουν ;;;
 
Ευχαριστώ πολύ για την ανάλυση απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν η πιο ακριβή αξίζει ή είναι πιο πολύ για συλλέκτες!!! Επιπλέον αν το παραγγείλω από την κεντρική αντιπροσωπεία δεν θα κου το φέρουν ;;;
Εννοεις η πιο ακριβη εκδοση με τις διακοσμητικες ολοκληρες πλακες;
 
Back
Top