Ducia duster

Σκέφτομαι κι εγώ την αγορά του αλλά έχει ανέβει πολύ στην τιμή. Η τετρακίνητη έκδοση prestige πάει πάνω από 26000.
Επίσης δεν είμαι σίγουρος ότι χρειάζομαι τετρακίνηση.
Έχω ένα wagonR και έχω πάει σχεδόν παντού.
 
Κανένα λαμπάκι δεν σου έχει ανάψει ποτέ ;;;
Τρομερά αξιόπιστοι κινητήρες !!!!! Αν δεν είχαν τα ηλεκτρονικά και τα φίλτρα.
Ποτε, τιποτα. Ο κομπρεσορας του aircondision βγηκε off καποια στιγμη, αλλα ηταν εντος εγγυησης, 5 χρονια, και αλλαχτηκε χωρις να δωσω ουτε 1 ευρω.
Μου εχει βγει τρομερα αξιοπιστο μεχρι τωρα.
Και που δεν με εχει παει!!!!
 
Μέχρι την Μικρή Ελβετία αν σε πάει, είσαι άρχοντας!!!!
Απο τη μικρη ελβετια,σκαπεταω πο περα μερια στου κουφοκιτσου, μετα θραμπαλα, ισα ανατολικα στου χαλιουλια τη ραχη, κατηφοριζω για το φραγμα στα μανικια και πισω παλι.
Μου τα κανειωτα χατηρια!!!
 
Απο τη μικρη ελβετια,σκαπεταω πο περα μερια στου κουφοκιτσου, μετα θραμπαλα, ισα ανατολικα στου χαλιουλια τη ραχη, κατηφοριζω για το φραγμα στα μανικια και πισω παλι.
Μου τα κανειωτα χατηρια!!!
Όμως, στο μουντζουρό πηγάδι δεν πας... .yel..sarcastic..yelling.
 
Κερνάς έναν καφέ και όλα γίνονται
δεν ξερω κανενα επαγγελματία να ρισκαρει την άδεια του για κανενα καφέ. Εαν ο υπάλληλος (τα αφεντικά δεν ειναι εκεί) ρισκαρει την δουλεια του για να "εξυπηρετήσει" κακό του κεφαλιού του.
 
δεν ξερω κανενα επαγγελματία να ρισκαρει την άδεια του για κανενα καφέ. Εαν ο υπάλληλος (τα αφεντικά δεν ειναι εκεί) ρισκαρει την δουλεια του για να "εξυπηρετήσει" κακό του κεφαλιού του.
εύκολα και με ένα εισκοράρικο !

παρεμπιπτόντως όλοι οι ταρίφες που γνωρίζω ,φίλοι αλλά και άγνωστοι λόγο συνεργείου που πάω το octavia και το οποίο έχει περισσότερη πελατεία σε ταξί,έχουν βγάλει dpf
 
εύκολα και με ένα εισκοράρικο !

παρεμπιπτόντως όλοι οι ταρίφες που γνωρίζω ,φίλοι αλλά και άγνωστοι λόγο συνεργείου που πάω το octavia και το οποίο έχει περισσότερη πελατεία σε ταξί,έχουν βγάλει dpf
Ταξί όπως λές το έχουν βγάλει αν όχι όλοι σχεδόν όλοι
Είχε αρχίσει και μία κουβέντα για ποινές σε όσους το έχουν καταργήσει γιατί έχει παραγίνει αλλά δεν ξέρω αν προχώρησε λογικά όχι
Αλλά στο μέλλον πολύ πιθανόν να υπάρξουν προβλήματα
 
Πρεπει να εχει κανει τρελες πωλησεις το Duster!
Σημερα στα χιονια μπορει να ειδα και περισσοτερα απο τι Jimny!
Ειναι τιμιο, οικονομικο απο ολες τι αποψεις, ανετο, ευρυχωρο, κανει πολλα χατηρια εκτος δρομου.
 
Μια χαρά είναι το Duster....αλλά νομίζω ότι πλέον έχει πάρει ψηλά τον αμανέ

Εγώ πήρα το αμάξι κούτα πετρέλαιο 4*4 το 2017 με όλα τα εξτρά...μόλις 17.000...και τώρα θες το λιγότερο 25.000! Επίσης...τώρα το έχει γεμίσει καθρεφτάκια και τζιβιτζιλίκια....και πλέον το αμάξι βγάζει λαμπάκια διάφορα.

Νομίζω....ότι μέχρι τα μοντέλα του 17.....αντε βαρία του 18....ήταν αμάξια που αξίζει να το λές...best value for money! Τώρα...έτσι όπως έγιναν....με lpg....adblue και ένα σωρό μπιμπλίκια....ίσως να κοιτούσα κάτι άλλο στα 25.000 που ζητά η full έκδοση!

Με 17.000 πλέον αγοράζεις το 1000ρι....lpg και 4Χ2!
 
Ναι τα πλαστικά του δεν είναι κ σάν του quasquai... Γενικά έχει εκπτώσεις σε κάποια σημεία, όπως πχ τα πλαστικά του εσωτερικού... Από εκεί κ πέρα είναι κ λίγο τι θέλεις να πάρεις, με τι σκοπό, κ αν είσαι συνηδειτοποιημενος στην αγορά σου...
Όταν είχε 20.000 το πετρέλαιο τετρακίνητο κ η επόμενη αντίστοιχη επιλογή είχε 30 τότε πρέπει να είσαι συνηδειτοποιημενος ότι θα δείς πράγματα υποδεέστερα από τον ανταγωνισμό... Τώρα βέβαια που τιμή του ανέβηκε αρκετά οι διαφορές αυτές ίσως να φαίνονται μεγαλύτερες στον νέο αγοράστη...
 
Ναι τα πλαστικά του δεν είναι κ σάν του quasquai... Γενικά έχει εκπτώσεις σε κάποια σημεία, όπως πχ τα πλαστικά του εσωτερικού...
Επειδή έχουμε δύο Quasquai στο σόι σου λέω ότι το αδικείς το αυτοκίνητο σου σ' αυτό το κομμάτι. Μια χαρά πλαστικά έχει και πιθανόν να μην βγάλουν και καθόλου τριξιματα από την ποιότητα και την συναρμογή που βλέπω.
Άσε που σπάνια θα δεις Quasquai στον κατσικοδρομο. Πως να χαλάσει?
 
Ταξί όπως λές το έχουν βγάλει αν όχι όλοι σχεδόν όλοι
Είχε αρχίσει και μία κουβέντα για ποινές σε όσους το έχουν καταργήσει γιατί έχει παραγίνει αλλά δεν ξέρω αν προχώρησε λογικά όχι
Αλλά στο μέλλον πολύ πιθανόν να υπάρξουν προβλήματα
Να πεσουνε πρωτα στα καυσιμα οι ποινες που ειναι αθλια και μετα στους καταναλωτες
 
Να πεσουνε πρωτα στα καυσιμα οι ποινες που ειναι αθλια και μετα στους καταναλωτες
Να πέσουν πρώτα οι τιμές που είναι στον Θεό λόγω κρατικών φόρων μετά οι ποινές γιατί είναι άθλια όπως λές και όλοι ξέρουμε και μετά ας ζητάνε ευθύνες και από τους καταναλωτές δεν διαφωνώ......
 
Back
Top