Ducia duster

Παιδιά από καύσιμο,κατανάλωση πως τα πάει ποσα λίτρα καίει πραγματικά στα 100;Ρωτάω γιατί κάνω πάρα πολλά χιλιόμετρα.Για το Renault captur τη γνώμη έχετε
Το δικό μόυ πετρέλαιο σε 35.000 χλμ αποκλειστικά με φουλαρισματα κ μέτρηση χιλιομέτρων είναι στα 6,5 με 6,8 μέσο όρο μικτά, εντός κ εκτός πόλης κ έχω βαρύ πόδι, τη γουστάρω τη ροπή τού...
 
Α
Ακρυβως αυτο το βγαζεις και το πετας και τελος
Για dpf το έχω ακουσει κ εγω...γενικά αν μπεις στη διαδικασία να το φτιάξεις θα σ φύγουν πολλά λεφτά...το καλύτερο είναι όπως λες να το απενεργοποιήσεις αλλά είναι παράνομο....
 
Για dpf το έχω ακουσει κ εγω...γενικά αν μπεις στη διαδικασία να το φτιάξεις θα σ φύγουν πολλά λεφτά...το καλύτερο είναι όπως λες να το απενεργοποιήσεις αλλά είναι παράνομο....
Οπως και οι καταλυτες ειναι παρανομο να τους καταργεις αλλα ποσοι κανουν αντικατασταση νομιζεις
 
Το δικό μόυ πετρέλαιο σε 35.000 χλμ αποκλειστικά με φουλαρισματα κ μέτρηση χιλιομέτρων είναι στα 6,5 με 6,8 μέσο όρο μικτά, εντός κ εκτός πόλης κ έχω βαρύ πόδι, τη γουστάρω τη ροπή τού...
Με νορμάλ οδήγηση είμαι στα 5,7-6,0 λίτρα/100χλμ.μικτη,αν το πατάς,όπως ακριβώς λέει ο Αρης.Τωρα για το captur,πιστεύω ότι είναι διαφορετικό αυτοκίνητο,το duster είναι πιο σκληροτράχηλο για off-road και με σαφώς μεγαλύτερους χώρους,το captur είναι πιο "ασφάλτινο",με μεγαλη διαφορά μεταξύ τους στην διαδρομή της ανάρτησης και το ύψος από το έδαφος
 
Last edited:
Παιδιά από καύσιμο,κατανάλωση πως τα πάει ποσα λίτρα καίει πραγματικά στα 100;Ρωτάω γιατί κάνω πάρα πολλά χιλιόμετρα.Για το Renault captur τη γνώμη έχετε
Λάμπρο όπως σου είπαν τα παιδιά είναι η κατανάλωση του δλδ από 6 έως 7 λίτρα στα 100χλμ αναλόγως ελαστικών, μπαγκαζιερας και πόσο το πατάς. Ίσως στην εθνική οδό να είσαι και λιιιγο παραπάνω αν ταξιδεύεις με μπαγκαζιερα, ελαστικα 50/50 και 130+ χλμ. Πάντως αυτά που προσφέρει θα ικανοποιησουν την πλειοψηφία των αγοραστών που θα το επιλέξουν..DSC_2265.JPGDSC_2269.JPG
 
Λάμπρο όπως σου είπαν τα παιδιά είναι η κατανάλωση του δλδ από 6 έως 7 λίτρα στα 100χλμ αναλόγως ελαστικών, μπαγκαζιερας και πόσο το πατάς. Ίσως στην εθνική οδό να είσαι και λιιιγο παραπάνω αν ταξιδεύεις με μπαγκαζιερα, ελαστικα 50/50 και 130+ χλμ. Πάντως αυτά που προσφέρει θα ικανοποιησουν την πλειοψηφία των αγοραστών που θα το επιλέξουν..View attachment 39586View attachment 39587
Δλδ εκτός δρόμου δεν έχει πρόβλημα έτσι κολλάει σε λάσπες;Είναι ισάξιο ενώ vitara η είναι πιο πολύ για άσφαλτο π.χ 70-30
 
Δλδ εκτός δρόμου δεν έχει πρόβλημα έτσι κολλάει σε λάσπες;Είναι ισάξιο ενώ vitara η είναι πιο πολύ για άσφαλτο π.χ 70-30
Σαν τα παλιά vitara δεν είναι όπως δεν είναι και τα vitara Σαν αυτό στην άνεση και την κατανάλωση
Για έναν μέσο κυνηγό που έχει και οικογένεια και το θέλει και για ταξίδια είναι κουφέτο και αξιοπρεπέστατο εκτός δρόμου
Στην λάσπη παίζουν ρόλο και τα ελαστικά και τα χέρια
Ξέρω κόσμο που είναι ικανοί να κολλήσουν μέχρι και με άρμα γιαυτό το λέω
 
Δλδ εκτός δρόμου δεν έχει πρόβλημα έτσι κολλάει σε λάσπες;Είναι ισάξιο ενώ vitara η είναι πιο πολύ για άσφαλτο π.χ 70-30
Ακριβώς ότι σου είπε ο Γιώργος. Δεν έχει τα αργά των παλιότερων βιταρα. Έχει όμως μια πολύ κοντή 1η ταχύτητα που μαζί με την πολύ καλή ροπή του και μια 4αδα 50/50 ελαστικών θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο
 
Back
Top