Ducia duster

Καλησπέρα Γιώργο. Βουρρρ στον πατσά. Το έχω πάρει καινούργιο από το καλοκαίρι του 2017 και μόνο καλά λόγια έχω να πω. Τα συνδυάζει λίγο πολύ όλα σε σχετικά καλό βαθμό. Τι θέλεις να μάθεις?
Αδερφε μ'εφτιαξες.. Μου αρέσει πολύ ταιριάζει και στη τσεπη μου!
Αυτό που θέλω να μάθω επειδη κάπου διάβασα ότι δεν έχει αργό αν είναι αρκετή η πρώτη του για 4x4 και αν αξίζει ένα τρίποντο ψηκωμα ακόμα
 
Φίλε δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις και σε τι δρόμους θες να ανέβαινεις, πάντως εγώ έχω το καινούριο και με λάστιχο μαμά βγαίνω αρκετές φορές σε δύσκολα σημεία. Βέβαια όχι πολύ εξτριμ γιατί δεν έχω λάστιχα οφ Ρόουντ οπότε δεν το επιδιώκω. Σίγουρα Μ ένα λάστιχο έχει πάρα πολλές δυνατότητες και είναι και ένα οικονομικό αυτοκίνητο
 
Καταρχήν για ποιο μοντέλο ενδιαφέρεσαι? Για το 2014-2017 σε μεταχειρισμένο ή για το 2018+ σε καινούργιο? Εγώ έχω το προηγούμενο σε diesel. Οι πρώτες 3 ταχύτητες είναι πάρα πολύ κοντές. Φαντάσου την 1η στην πόλη δεν την χρησιμοποιώ καθόλου, ξεκινάω παντού με 2α. Οπότε όπως καταλαβαίνεις ναι η 1η του είναι αρκετά κοντή για μεγάλες κλίσεις κτλ σε offroad. Παρτο πρώτα και το αν αξίζει το ψηλωμα θα το κρίνεις εσύ από την χρήση που θα του κάνεις. Εγώ αν και το έχω χαζοσκεφτει να το ψηλωσω δεν το έχω κάνει
 
Φίλε δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις και σε τι δρόμους θες να ανέβαινεις, πάντως εγώ έχω το καινούριο και με λάστιχο μαμά βγαίνω αρκετές φορές σε δύσκολα σημεία. Βέβαια όχι πολύ εξτριμ γιατί δεν έχω λάστιχα οφ Ρόουντ οπότε δεν το επιδιώκω. Σίγουρα Μ ένα λάστιχο έχει πάρα πολλές δυνατότητες και είναι και ένα οικονομικό αυτοκίνητο
Ντάξει μου αρκεί που λες ότι βγαίνεις από δύσκολα σημεία τώρα νταξει πιστεύω δε θα μου γυρησει να θέλω να κάνω trial χαχαχα
Απλά αν βρω λάσπη κάμποσα μέτρα να βγω!
 
Καταρχήν για ποιο μοντέλο ενδιαφέρεσαι? Για το 2014-2017 σε μεταχειρισμένο ή για το 2018+ σε καινούργιο? Εγώ έχω το προηγούμενο σε diesel. Οι πρώτες 3 ταχύτητες είναι πάρα πολύ κοντές. Φαντάσου την 1η στην πόλη δεν την χρησιμοποιώ καθόλου, ξεκινάω παντού με 2α. Οπότε όπως καταλαβαίνεις ναι η 1η του είναι αρκετά κοντή για μεγάλες κλίσεις κτλ σε offroad. Παρτο πρώτα και το αν αξίζει το ψηλωμα θα το κρίνεις εσύ από την χρήση που θα του κάνεις. Εγώ αν και το έχω χαζοσκεφτει να το ψηλωσω δεν το έχω κάνει
Τέλεια! Για μεταχειρισμένο του 17 ενδιαφέρομαι αν βρω σε καλά λεφτά η αλλιώς να ψαχτώ για εισαγωγή
 
Τέλεια! Για μεταχειρισμένο του 17 ενδιαφέρομαι αν βρω σε καλά λεφτά η αλλιώς να ψαχτώ για εισαγωγή
Πολύ καλό φίλε μου παρτο με κλειστα τα μάτια, εγω με το καινούριο βγαίνω απο λασπαριές που αν τις δεις λες θα κολλήσω. Και όμως τις περνάω χαλαρά. Το παλιό μοντέλο φημίζεται ότι είναι και πιο σκληροτράχηλο. Τώρα για το ψήλωμα δεν νομίζω ότι χρειάζεται εκτός αν το πάρεις μόνο για κυνήγι
 
Πολύ καλό φίλε μου παρτο με κλειστα τα μάτια, εγω με το καινούριο βγαίνω απο λασπαριές που αν τις δεις λες θα κολλήσω. Και όμως τις περνάω χαλαρά. Το παλιό μοντέλο φημίζεται ότι είναι και πιο σκληροτράχηλο. Τώρα για το ψήλωμα δεν νομίζω ότι χρειάζεται εκτός αν το πάρεις μόνο για κυνήγι
Ευχαριστώ πολύ αδερφέ! Έχω αρχίσει ήδη και το ψάχνω στο καρ!
 
Φτάνει με ισοπεδωσατε
Πρεπει να πουλήσω το tiger γρήγορα
Καλημέρα και από εμένα και χρόνια πολλά,από τον περασμένο Απρίλιο πήρα το duster diesel 4x4 του 2017,έψαχνα 6μηνες για να το βρω όπως ήθελα,προσοχή στα εισαγωγής,όσα είδα ήταν με γυρισμένα χιλιόμετρα,τώρα σαν αυτοκίνητο είναι εξαιρετικό, οικονομικό στα καύσιμα καλό στην άσφαλτο,πολύ καλό εκτός δρόμου.
 
Από τον Μάρτιο του 2020 το έχω, μοντέλο 2020 4χ4 diesel κ έχω γράψει 35.0000 Χλμ....
Ξεκούραστο στο ταξίδι, οικονομικό, αθόρυβο, χώροι, πολύ καλό κ εκτός δρόμου ακόμα κ για μένα που δεν έχω αλλάξει ακόμα λάστιχα...
Ομολογώ πώς σχεδόν δύο χρόνια μετά είναι η καλύτερη επιλογή που έχω κάνει σε αυτοκίνητο... Για κυνηγό που θέλει να κάνει κ αρκετά χιλιόμετρα εντός πόλης το προτείνω ανεπιφύλακτα... Προσωπικά το έχω ερωτευτεί...

 
Καταρχήν για ποιο μοντέλο ενδιαφέρεσαι? Για το 2014-2017 σε μεταχειρισμένο ή για το 2018+ σε καινούργιο? Εγώ έχω το προηγούμενο σε diesel. Οι πρώτες 3 ταχύτητες είναι πάρα πολύ κοντές. Φαντάσου την 1η στην πόλη δεν την χρησιμοποιώ καθόλου, ξεκινάω παντού με 2α. Οπότε όπως καταλαβαίνεις ναι η 1η του είναι αρκετά κοντή για μεγάλες κλίσεις κτλ σε offroad. Παρτο πρώτα και το αν αξίζει το ψηλωμα θα το κρίνεις εσύ από την χρήση που θα του κάνεις. Εγώ αν και το έχω χαζοσκεφτει να το ψηλωσω δεν το έχω κάνει
Απο προσωπική εμπειρια σου λεω να μην το σκεφτεσαι καθολου . . . . .
Το εχω ψυλωση 5,5 cm εδω και δυο χρονια ειναι οτι καλυτερο για μας που παμε βουνα.....

 
Απο προσωπική εμπειρια σου λεω να μην το σκεφτεσαι καθολου . . . . .
Το εχω ψυλωση 5,5 cm εδω και δυο χρονια ειναι οτι καλυτερο για μας που παμε βουνα.....

Ετσι ειναι καλυτερο, ταιριαζει και με το υψος σου ρε αδερφε .yel.
 
Απο προσωπική εμπειρια σου λεω να μην το σκεφτεσαι καθολου . . . . .
Το εχω ψυλωση 5,5 cm εδω και δυο χρονια ειναι οτι καλυτερο για μας που παμε βουνα.....

Ασε ρε γατάκι που πατάς βουνο και εσυ και τα γατάκια σου!!.yel..yel..yel..yel.
 
Back
Top