Casting & Surfcasting

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Όταν έχει τόσα πολλά κουνούπια εγώ φεύγω. Ότι και να βάλω δεν κάνει δουλειά. Αντί για 50 θα έχω 25 τσιμπήματα. Είναι πολύ σπαστικό αλλά προτιμώ να αλλάξω μέρος και να ψαρεψω με την ησυχία μου.

Kostas ContraDosi

Moderator
Περιοχή
Αμαλιάδα Ν.Ηλείας
Όνομα
Kώστας
Όταν έχει τόσα πολλά κουνούπια εγώ φεύγω. Ότι και να βάλω δεν κάνει δουλειά. Αντί για 50 θα έχω 25 τσιμπήματα. Είναι πολύ σπαστικό αλλά προτιμώ να αλλάξω μέρος και να ψαρεψω με την ησυχία μου.
Αν ήσουν καρτέρι πάπιας θα άλλαζες καρτέρι δηλαδή;;;; .my man. .cofee.
Γιατί εγώ από Σεπτέμβρη ως Νοέμβρη φεύγω μπαούλο από το καρτέρι κ ξύνομαι σαν το σκυλί....sarcastic..sarcastic.

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Γιατί εγώ από Σεπτέμβρη ως Νοέμβρη φεύγω μπαούλο από το καρτέρι κ ξύνομαι σαν το σκυλί....sarcastic..sarcastic.
Όταν το κάνω θα σου πω. Πρόσκληση είναι αυτό; .yel.

Vasilis

Administrator
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Και αυτό κάνει...σαν κιούρτος είναι βέβαια (για να μην ειμαστε και εκτός θέματος)!

temp.jpg

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Σημερα ηταν να παραλάβω στις 9,30 τον ενα γιο από το αεροδρόμιο και ειπα να παω για καμιά πετονιά . Τι casting και ιστορίες.....
Πήρα μαζι 3 καλάμια ,αλλα αποφάσισα να παίξω παρά να ψαρέψω με ενα μικρό που το εχω παντα μαζι 30 χρονια ,με actiοn 20-40 και οτι κανει το λαθος να τσιμπησει το αρπαξε ο τσιμπηδας ..Ετσι κι αλλιώς νεκρη θαλασσα την κατάντησαν.
Ειχε αερα 5 με 6 μποφόρ κόντρα και με πολύ ανακάτεμα στα βράχια Αρχισα να πετάω από 6,50 με γαρίδα και ακροβάτη. Τσιμπούσαν απανωτά για μια ωρα . Δυο σαργουδάκια γυρω στα 150 με 200γρ που ξαγκιστρωθηκαν εύκολα ,τα επέστρεψα για να μεγαλώσουν . Σιγά σιγά άρχισαν να κόβουν αλλα κι εγω μετα τις 8 ξεσκίστηκα στα κοψίματα . Τα μάζεψα και 9 παρά ξεκίνησα τον ανήφορο για το αυτοκίνητο .
Οπότε σε λίγο θα έχουμε τηγάνι ,να πιούμε κι ενα ουζακι .

host image online

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Σημερα ηταν να παραλάβω στις 9,30 τον ενα γιο από το αεροδρόμιο και ειπα να παω για καμιά πετονιά . Τι casting και ιστορίες.....
Πήρα μαζι 3 καλάμια ,αλλα αποφάσισα να παίξω παρά να ψαρέψω με ενα μικρό που το εχω παντα μαζι 30 χρονια ,με actiοn 20-40 και οτι κανει το λαθος να τσιμπησει το αρπαξε ο τσιμπηδας ..Ετσι κι αλλιώς νεκρη θαλασσα την κατάντησαν.
Ειχε αερα 5 με 6 μποφόρ κόντρα και με πολύ ανακάτεμα στα βράχια Αρχισα να πετάω από 6,50 με γαρίδα και ακροβάτη. Τσιμπούσαν απανωτά για μια ωρα . Δυο σαργουδάκια γυρω στα 150 με 200γρ που ξαγκιστρωθηκαν εύκολα ,τα επέστρεψα για να μεγαλώσουν . Σιγά σιγά άρχισαν να κόβουν αλλα κι εγω μετα τις 8 ξεσκίστηκα στα κοψίματα . Τα μάζεψα και 9 παρά ξεκίνησα τον ανήφορο για το αυτοκίνητο .
Οπότε σε λίγο θα έχουμε τηγάνι ,να πιούμε κι ενα ουζακι .

host image online
Αυτές οι πέρκες είναι γλύκισμα στο τηγάνι...
Αυτό κάτω ανάμεσα στις πέρκες και στους γύλους τι είναι;
Το μεγάλο επάνω είναι χειλού;

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Αυτές οι πέρκες είναι γλύκισμα στο τηγάνι...
Αυτό κάτω ανάμεσα στις πέρκες και στους γύλους τι είναι;
Το μεγάλο επάνω είναι χειλού;
Ναι Παντελή , χείλους ειναι. Χρόνια ειχα να πιάσω τέτοιο μέγεθος. Άνοστο ψαρι.
Το αλλο μου έφερνε σαν μυλοκόπι ,σαν κρανιός,αλλα λόγω μικρού μεγέθους δεν ειμαι σίγουρος. Το ειχε φτάσει το αγκιστρι στην κ....τρυπίδα. Το χρώμα του σκούρινε πολυ μετα απο ωρα.
Ολα χθές τσιμπούσαν λαίμαργα. Οσο για τους γυλους , παθαίνω εγκεφαλικά οταν τους βλεπω. Ουτε

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Ναι Παντελή , χείλους ειναι. Χρόνια ειχα να πιάσω τέτοιο μέγεθος. Άνοστο ψαρι.
Το αλλο μου έφερνε σαν μυλοκόπι ,σαν κρανιός,αλλα λόγω μικρού μεγέθους δεν ειμαι σίγουρος. Το ειχε φτάσει το αγκιστρι στην κ....τρυπίδα. Το χρώμα του σκούρινε πολυ μετα απο ωρα.
Ολα χθές τσιμπούσαν λαίμαργα. Οσο για τους γυλους , παθαίνω εγκεφαλικά οταν τους βλεπω. Ουτε
Κι εγώ δεν τους γουστάρω καθόλου, όπως και τα χανάκια και τις τσέρουλες! Όσο για τη χειλού, δεν έχω πιάσει ποτέ τόσο μεγάλη, βέβαια δεν πολυψαρεύω σε φυκιάδες

Περιοχή
Νεοχώρι Δομοκού - Φίλυρο Θεσσαλονίκης
Όνομα
Κωνσταντίνος
Τελευταίο χαλαρό ψάρεμα στην Σαμοθράκη. Από Τρίτη, (Θεού θέλοντος και Ερντογάν επιτρέποντος .sarcastic. ) επιστροφή Μακεδονία. Άντε, γιατί ακόμα ατουφέκιστος είμαι...
IMG_20200821_193803.jpg

Όνομα
Λευτερης
Παιδιά την καλημέρα μου, λέω να πάω για casting την Παρασκευή το απόγευμα μέχρι το Σάββατο το μεσημέρι όμως θα πάρω και σκηνή ώστε να πάρουμε μαζί τους πιτσιρικάδες ,ώρες πατέρας γιος στην θάλασσα τι πιο όμορφο ,γνωρίζεται κανένα μέρος στην Σαλαμίνα που να μπορώ να ψαρεψω αλλά και να στήσω σκηνή .

Όνομα
Λευτερης
Παιδιά την καλημέρα μου, λέω να πάω για casting την Παρασκευή το απόγευμα μέχρι το Σάββατο το μεσημέρι όμως θα πάρω και σκηνή ώστε να πάρουμε μαζί τους πιτσιρικάδες ,ώρες πατέρας γιος στην θάλασσα τι πιο όμορφο ,γνωρίζεται κανένα μέρος στην Σαλαμίνα που να μπορώ να ψαρεψω αλλά και να στήσω σκηνή .
Άντε ας είναι και αλλού ,αλλά μέχρι δύωρο απόσταση .

Όνομα
Γιώργος
Προς Περιστέρια Λευτέρη, νότια δες τον χάρτη και θα καταλάβεις... Έχω όμως χρόνια να κατέβω και δεν ξέρω αν έχει κόσμο.
Όπως θυμάμαι την περιοχή είχε διάφορα σημεία με πευκώνες που τελείωναν στην παραλία. Για ψάρεμα ήταν αξιόλογα ...

Όνομα
Λευτερης
Προς Περιστέρια Λευτέρη, νότια δες τον χάρτη και θα καταλάβεις... Έχω όμως χρόνια να κατέβω και δεν ξέρω αν έχει κόσμο.
Όπως θυμάμαι την περιοχή είχε διάφορα σημεία με πευκώνες που τελείωναν στην παραλία. Για ψάρεμα ήταν αξιόλογα ...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση ,Παρασκευή φουλ πρόγραμμα πρωί κωπαιδα ,επιστροφή ,ύπνο και 5:30 δρόμο για casting με τον πιτσιρίκο μου.