Cal.20

Πριν 2 χρονια περίπου μου είπε ο πεθερός μου για ενα 20αρι μονοκανο Winchester που είχε και τι κυνηγια έκανε
Μετά απο πολλή περιπέτεια να το βρούμε το πηρα το δήλωσα και το εχω παρατημένο.
Για πείτε ρε παιδιά εσείς που ξέρετε, αξίζει να το φτιάξω, ειναι σε άθλια κατάσταση μέσα-έξω


 
Πριν 2 χρονια περίπου μου είπε ο πεθερός μου για ενα 20αρι μονοκανο Winchester που είχε και τι κυνηγια έκανε
Μετά απο πολλή περιπέτεια να το βρούμε το πηρα το δήλωσα και το εχω παρατημένο.
Για πείτε ρε παιδιά εσείς που ξέρετε, αξίζει να το φτιάξω, ειναι σε άθλια κατάσταση μέσα-έξω


Από μια γρήγορη ματιά στα μεταχειρισμένα σε κατάσταση σχεδόν καινούργιο η αξια του είναι γύρω στα $170 , όμως εμένα αυτό δεν μου λέει τίποτα αν γουστάρεις εσύ να το φτιάξεις η υπάρχει κάποια συναισθηματική αξία . Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις την καννη εσωτερικά αν υπάρχουν κρατήρες αφού βέβαια καθαριστεί που νομίζω είναι και το ποιό σοβαρό θέμα. Τώρα αν αξίζει τα λεφτά για να το φτιάξεις αυτό θα το αποφασίσεις μόνο εσύ πήγαινε το σε έναν οπλουργο της αρεσκείας σου να σου πει αν είναι σε λειτουργική κατάσταση και τι εργασίες θα πρέπει να κάνει αν αποφασίσεις να το επισκευασεις όπως και το ποσό , πάντως το να κυνηγάς με μονοκανο πιστεύω είναι ποιό μερακληδικο και λίγοι το κάνουν στις μέρες μας.
 
Νίκο το cynergy είναι έργκαλ ή ατσάλι?

Το περίμενα ότι κάποιος θα ρώταγε.
Ειναι ατσάλι με κάννες 70cm
Το θέμα ειναι η βάση. Πόλλες εταιρείες τι κάνουν; Χτίζουν πάνω στην δωδέκαρα βάση τα μικρά. Εδώ όμως τι έχουν κανει, έχουν κανει βάσει 28αρα και και έχουν τεριαξει και της κάνες του είκοσι. Το βάρος του όπλου ειναι 2825 γραμμάρια και το ποιο σπουδαίο ειναι το ζύγισμα που ειναι ανάμεσα στα χέρια και δεν ειναι μπροστοβαρο. Θεωρο ότι ειναι πολυ προσεχμενο εικοσαρι. Η αυλή ειναι 16mm
 
Εχει αρκετα 20αρια τελικα στο car για ριξτε μια ματια οι ενδιαφερομενοι εχει και μια crio 900αρικα αν θυμαμαι καλα;)

Οι περισωτεροι άμα τους ρώτησεις γιατί τα πουλάνε θα σου πουν λόγο κόστους φυσσιγιων
 
Από μια γρήγορη ματιά στα μεταχειρισμένα σε κατάσταση σχεδόν καινούργιο η αξια του είναι γύρω στα $170 , όμως εμένα αυτό δεν μου λέει τίποτα αν γουστάρεις εσύ να το φτιάξεις η υπάρχει κάποια συναισθηματική αξία . Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις την καννη εσωτερικά αν υπάρχουν κρατήρες αφού βέβαια καθαριστεί που νομίζω είναι και το ποιό σοβαρό θέμα. Τώρα αν αξίζει τα λεφτά για να το φτιάξεις αυτό θα το αποφασίσεις μόνο εσύ πήγαινε το σε έναν οπλουργο της αρεσκείας σου να σου πει αν είναι σε λειτουργική κατάσταση και τι εργασίες θα πρέπει να κάνει αν αποφασίσεις να το επισκευασεις όπως και το ποσό , πάντως το να κυνηγάς με μονοκανο πιστεύω είναι ποιό μερακληδικο και λίγοι το κάνουν στις μέρες μας.
Καλημερα αν το μονοκανο ειναι το WINCHESTER COOCEY MADE IN KANADA ειναι συλλεκτικο αν το φτιαξεις η αξια του ειναι γυρο στα 300 -400 ευρω
 
Αλλο μπιμπελάκι πάλι και αυτό.
Το έχω δει πολλές φορές .........love. και από τιμή πολλή καλή. Βέβαια πληρώνεις τα σκαλίσματα και την αρίθμηση κάτι αδιάφορο για μένα προσωπικά αλλά από ποιότητα κατασκευής και ομορφια είναι κορυφή.
 
Φίλε περαστικά πρώτα απόλα και να βγεις σιδερένιος! Δεν νομίζω ότι είναι λόγος η μέση να σταματήσεις το κυνίγι και ιδιαίτερα με 20 άρι! Δεν σε γνωρίζω προσωπικά για να ξέρω τη σωματοδομή σου, το φάρμακο της μέσης είναι το χάσιμο βάρους και ενίσχυση των κοιλιακών και των ραχιέων. Απέκτισε ψυχολογία και βγες πάλι για κυνήγι! Κόψε εκείνο κόψε το άλλο με εκείνους τους ιατρούς μας έχουν πετάξει την Παναγία!
Eίναι δισκοκήλες. Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Αυτά τα είχα ήδη υπόψιν. Δεν είναι και σίγουρο οτι θα το δώσω... Αν είναι να το μετανιώσω και μετά από κανα δυο χρόνια να ψάχνω όπλο δεν το δίνω.
 
Μην το δοσεισ το οπλο εχτοσ και είναι οικονομικό το θεμα..την ειχα και εγω και εκανα την μεγαλύτερη μαλακια τησ ζωησ μου που εδωσα τετοιο οπλο ακομα χτυπαω το κεφαλη μου
Δεν είναι σίγουρο ακόμη. Κι εγώ φοβάμαι μήπως το μετανιώσω. Το έβαλα να δω πώς κινείται και βλέπουμε..Ευχαριστώ...!!
 
Αλλο μπιμπελάκι πάλι και αυτό.
Το έχω δει πολλές φορές .........love. και από τιμή πολλή καλή. Βέβαια πληρώνεις τα σκαλίσματα και την αρίθμηση κάτι αδιάφορο για μένα προσωπικά αλλά από ποιότητα κατασκευής και ομορφια είναι κορυφή.
Το έχω δει από κοντά και είναι λες και βγήκε τώρα από το εργοστάσιο. Και από τιμή πολύ καλή. Ήμουν στο τσακ να το πάρω αλλά ο οπλοβαστός δεν χωράει άλλο και δεν θέλω να αποχωριστώ κάποιο από αυτά που έχω.
 
Το έχω δει από κοντά και είναι λες και βγήκε τώρα από το εργοστάσιο. Και από τιμή πολύ καλή. Ήμουν στο τσακ να το πάρω αλλά ο οπλοβαστός δεν χωράει άλλο και δεν θέλω να αποχωριστώ κάποιο από αυτά που έχω.
Κανε προσθηκη....στον οπλοβαστο!
Παρε πιο ευρυχωρο!!
Λυσεις υπαρχουν!!:D
 
Back
Top