Cal.20

Kωνσταντίνε μπορώ να πω πως μου άρεσαν πιο πολύ απ'όλα στην SX3 που έχω. Κι άλλα δούλεψαν με το όπλο μου αλλά τα 3α και τα lambro (25k28γρ) δούλεψαν πολύ καλά. Και δοκίμασα αρκετά. Τώρα έχω κι ένα δίκανο και θέλω να δοκιμάσω τα 3Α και σ'αυτό...
Για το δικαννο θα πρότεινα και αυτο της victory μαλινοταπο στα 28γρ (στο κουτί γράφει 24 αυτό νομίζω είναι το σωστό βάρος), το μαγαζί είναι στην Μυτιλήνη και η τιμή του αρκετά χαμηλή γι'αυτά που έχουμε συνηθίσει, ίσως να είναι και παλιά καταχώρηση βέβαια ένα τηλεφώνημα θα μας διαφωτίσει.
http://www.albatroseshop.gr/products-page/dispan/φυσιγγια-victory-20-cal-28gr/
 
Πολύ θέλω να το δοκιμάσω αυτό Κωνσταντίνε ειδικά αν ειναι 24γρ
24 πρέπει να ναι Βασίλη κάπου έχω ένα παλιό περιοδικό της Κυνηγεσιας που ειχε γίνει παρουσίαση θα το ψάξω, στο μονοκανο θα το ευχαριστηθείς φίλε γενικά αυτή η εταιρεία βγάζει φυσίγγια με χαμηλές πιέσεις.
 
Δωσε μας λεπτωμεριες για το οπλο, κυριος για το βαρος, σαν ενφανιση μου αρεσε παρα πολυ.
Εγώ το ερωτεύτηκα μόλις το είδα και μόλις ήρθε το αγάπησα... χαχαχα.. Λοιπόν...Βάρος είναι 3,3 κιλά. Αλλά δεν σε κουράζει είναι καλά μοιρασμένο. Επίσης το θεωρώ ιδανικό βάρος για δίκανο. Δηλαδή δεν έχεις ανάκρουση. Πολύ γλυκιά τουφεκιά. Μήκος κανών 67 εκατοστά, εξολκείς επιλεκτικοί, μονοσκάνδαλο (το φοβόμουν στην αρχή αλλά μέχρι ώρας όλα οκ), ξύλα καλά (καρυδιά όχι οξυά),κοντάκι δεξιό με μεγάλη σχετικά κλίση που μου κούμπωσε αμέσως(ήμουν τυχερός σε αυτό).Ό,τι άλλο θες να μάθεις ρώτα!
 
Εγώ το ερωτεύτηκα μόλις το είδα και μόλις ήρθε το αγάπησα... χαχαχα.. Λοιπόν...Βάρος είναι 3,3 κιλά. Αλλά δεν σε κουράζει είναι καλά μοιρασμένο. Επίσης το θεωρώ ιδανικό βάρος για δίκανο. Δηλαδή δεν έχεις ανάκρουση. Πολύ γλυκιά τουφεκιά. Μήκος κανών 67 εκατοστά, εξολκείς επιλεκτικοί, μονοσκάνδαλο (το φοβόμουν στην αρχή αλλά μέχρι ώρας όλα οκ), ξύλα καλά (καρυδιά όχι οξυά),κοντάκι δεξιό με μεγάλη σχετικά κλίση που μου κούμπωσε αμέσως(ήμουν τυχερός σε αυτό).Ό,τι άλλο θες να μάθεις ρώτα!
Ο λαός του cal20 θέλει φώτο.
 
3,3 κιλά! Αυτό είναι!! και σε 20άρι. Τουφεκάς και δεν καταλαβαίνεις ότι έριξες! Μην πας και το ελαφρύνεις ακολουθώντας μόδες!!! Καλοτούφεκο!
Eυχαριστώ πολύ! Το μόνο που θα του κάνω, θα είναι να του κοκκινίσω τα ξύλα από του χρόνου...
 
Για το δικαννο θα πρότεινα και αυτο της victory μαλινοταπο στα 28γρ (στο κουτί γράφει 24 αυτό νομίζω είναι το σωστό βάρος), το μαγαζί είναι στην Μυτιλήνη και η τιμή του αρκετά χαμηλή γι'αυτά που έχουμε συνηθίσει, ίσως να είναι και παλιά καταχώρηση βέβαια ένα τηλεφώνημα θα μας διαφωτίσει.
http://www.albatroseshop.gr/products-page/dispan/φυσιγγια-victory-20-cal-28gr/

24 πρέπει να ναι Βασίλη κάπου έχω ένα παλιό περιοδικό της Κυνηγεσιας που ειχε γίνει παρουσίαση θα το ψάξω, στο μονοκανο θα το ευχαριστηθείς φίλε γενικά αυτή η εταιρεία βγάζει φυσίγγια με χαμηλές πιέσεις.

Το ιδιο πρεπει να γεμιζετε και στα 24 και στα 28γρ αν δεν κανω λαθος ..

Πέρυσι ή πρόπερσι τα έριχνε ένα φιλαράκι στο σκοπευτήριο με ένα Browning 525 και του άρεσαν πολύ, από ότι μου έλεγε. Μου είχε δώσει 1-2 για σφάξιμο, Α1 μπαρούτη είχαν στο 1,25 γρ. και τα σκάγια ήταν 25 ή 26 γρ. ! Θυμάμαι που μου είχε κάνει εντύπωση γιατί δεν ήταν ούτε 24 ούτε 28 ... Δεν θυμάμαι όλες τις λεπτομέρειες, ούτε το νο σκαγιών (νομίζω 7,5 ...) αλλά το έχω στο σπίτι και θα το ξαναδώ το βράδυ.
 
Back
Top