Browning Team

Καλορίζικο το όπλο.
Θα σου πρότεινα το http://pachmayr.com/home/D752B.php σε καφέ και γιατι όχι σε κόκκινο μιας και το οπλο σου έχει κλασσική όψη. Πρόσεξε ότι αυτά τα πελματα έχουν διαστάσεις και ξέρεις τι παίρνεις.
Σκέψου επίσης και το λινελαιο για να ομορφηνουν κιαλλο τα ξυλα.
 
Χρηστο συμφωνω κ εγω με το Μακη κ το Γιωργο... Πρωτα απο ολα δες τα μετρα του οπλου σου κ βαλε ενα καλο πελμα γιατι το κοκκαλινο εχει ασχημη αισθηση στην ανακρουση κ ειναι κριμα... Ισως χρειαστει κ λιγο κοψιμο το κοντακι για να ταιριαξει, αυτο δεν ειναι τιποτα, αν πας σε καποιον οπλουργο που σεβεται τον ευατο του θα στο φταιξει πολυ ευκολα...
Το θεμα φυσιγγι ειναι λιγο υποκειμενικο, πολλα φυσιγγια που αρεσουν σε μενα σε σενα μπορει να μην αρεσουν κ το αντιθετο... Ξεκινα με σχετικα προσιτες επιλογες και θα θα δεις κ μονος σου τι σου πηγαινει...
Πολυ σωστα γραφεις οτι τα τσοκ του ειναι πιο ανοιχτα, ενα βαθμο συφιξης υπολογισε... Τα Carlson ταιριαζουν πολυ στα Browning κ στο δικο μου ειδα πολυ ωραιες κατανομες, στα προτεινω... Δες μηπως εχει ο airgunshop.gr καποιο στοκ...

Αρη το κοντάκι όντος θα χρειαστεί να κοπεί καθώς εχει κουρμπαστο τέλος και τρέμει το φυλλοκαρδι μου για αυτο.
θα αναζητήσω στο φορουμ το θέμα με τα μέτρα του κοντακίου για να καταλήξω σε κάποιον οπλουργό για πέλμα και μέτρα.
Ο airgunshop εχει μονο skeet και κύλινδρο οπότε μάλλον θα περιμένω να ανοίξει η αγορά στο εξωτερικό. αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω Αρη για τα Carlson είναι αν η σειρά που προεξέχουν έχουν σημαντική διαφορά με τα χωνευτά Carlson σαν τα μαμα ? να σου πώ την αλήθεια αν είναι παρόμοια σε απόδοση προτιμώ τα χωνευτά για αισθητικούς κυρίως λόγους.
ευχαριστώ για τις συμβουλές
 
Καλορίζικο το όπλο.
Θα σου πρότεινα το http://pachmayr.com/home/D752B.php σε καφέ και γιατι όχι σε κόκκινο μιας και το οπλο σου έχει κλασσική όψη. Πρόσεξε ότι αυτά τα πελματα έχουν διαστάσεις και ξέρεις τι παίρνεις.
Σκέψου επίσης και το λινελαιο για να ομορφηνουν κιαλλο τα ξυλα.

jnp για αυτό έλεγα.. και όντος βγαίνει σε νούμερα .
πολύ καλή η ιδέα σου για κόκκινο!
για το λινέλαιο εννοείς να ξανά περαστεί από την αρχή (ξύσιμο κτλ) ή σας συντήρηση στο υπάρχων ?
 
  • Like
Reactions: jnp
jnp για αυτό έλεγα.. και όντος βγαίνει σε νούμερα .
πολύ καλή η ιδέα σου για κόκκινο!
για το λινέλαιο εννοείς να ξανά περαστεί από την αρχή (ξύσιμο κτλ) ή σας συντήρηση στο υπάρχων ?
Αν υπαρχουν ποροι εστω και μικροι αξιζει ολικη κατεργασια.
Το κοκκινο το προσαρμοσα μονος μου σε μια συλλεκτικη μπενελλι που εχω, με ωραια ξυλα και μου αρεσε πολυ.
Το χρώμα του πελματος ειναι ενα κλικ πιο σκουρο.

print screen windows xp
 
Last edited:
αν υπαρχουν ποροι εστω και μικροι αξιζει ολικη κατεργασια.
το κοκκινο το εβαλα μονος μου σε συλλεκτικη μπενελλι με ωραια ξυλα και μου αρεσε πολυ.

Πολύ όμορφο δείχνει !!!
τωρα για το λινέλαιο ειναι μεγάλη απόφαση ... ίσως μετά απο μερικά γδαρσιματάκια να είναι μια καλή αφορμή ! για την άνοιξη το βλέπω.
είχα κάνει πέρυσι με πολύ κοπο στο baikal μου με καλα αποτελέσματα και λίγο μετά στου αδελφού με ακόμα καλύτερα !
 
Πολύ όμορφο δείχνει !!!
τωρα για το λινέλαιο ειναι μεγάλη απόφαση ... ίσως μετά απο μερικά γδαρσιματάκια να είναι μια καλή αφορμή ! για την άνοιξη το βλέπω.
είχα κάνει πέρυσι με πολύ κοπο στο baikal μου με καλα αποτελέσματα και λίγο μετά στου αδελφού με ακόμα καλύτερα !
σιγουρα δεν ειναι βιαστικο.
αφου εχεις εμπειρια ακομα καλυτερα.
το μαυρο χρωμα θελει μαυρες μπασκουλες,το καφε το ειχα βαρεθει,οποτε σκεφτηκα μια αλλαγη σε κοκκινο.
 
αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω Αρη για τα Carlson είναι αν η σειρά που προεξέχουν έχουν σημαντική διαφορά με τα χωνευτά Carlson σαν τα μαμα ? να σου πώ την αλήθεια αν είναι παρόμοια σε απόδοση προτιμώ τα χωνευτά για αισθητικούς κυρίως λόγους.
ευχαριστώ για τις συμβουλές

Χρηστο δεν τα εχω δει ποτε στην πραξη τα εσωτερικα της Carlson οποτε δεν εχω αποψη... Τα εξωτερικα παντως ειναι πολυ καλα...
 
Αρη το κοντάκι όντος θα χρειαστεί να κοπεί καθώς εχει κουρμπαστο τέλος και τρέμει το φυλλοκαρδι μου για αυτο.
θα αναζητήσω στο φορουμ το θέμα με τα μέτρα του κοντακίου για να καταλήξω σε κάποιον οπλουργό για πέλμα και μέτρα.
Ο airgunshop εχει μονο skeet και κύλινδρο οπότε μάλλον θα περιμένω να ανοίξει η αγορά στο εξωτερικό. αυτό που ήθελα να σε ρωτήσω Αρη για τα Carlson είναι αν η σειρά που προεξέχουν έχουν σημαντική διαφορά με τα χωνευτά Carlson σαν τα μαμα ? να σου πώ την αλήθεια αν είναι παρόμοια σε απόδοση προτιμώ τα χωνευτά για αισθητικούς κυρίως λόγους.
ευχαριστώ για τις συμβουλές
Χρηστο αν θες ρίξε μια ματιά σε αυτό το σαιτ . www.midwestgunworks.com. για τα τσοκ που θελεις.
 
Χρηστο αν θες ρίξε μια ματιά σε αυτό το σαιτ . www.midwestgunworks.com. για τα τσοκ που θελεις.
Κων/νε νομίζω δεν στέλνει Ελλάδα.Όταν χρειάστηκε να πάρω, τα πήρα μέσω τρίτου.
International Orders are NOT Accepted.
MidwestGunWorks.com does not accept orders or ship any products outside of the United States of America. Emails and phone calls regarding shipping products outside of the United States will go unanswered.
 
Κων/νε νομίζω δεν στέλνει Ελλάδα.Όταν χρειάστηκε να πάρω, τα πήρα μέσω τρίτου.
International Orders are NOT Accepted.
MidwestGunWorks.com does not accept orders or ship any products outside of the United States of America. Emails and phone calls regarding shipping products outside of the United States will go unanswered.
Δεν το χα προσεξει.ρε τους που$€¥δες.
 
  • Like
Reactions: jnp
Χρηστο αν θες ρίξε μια ματιά σε αυτό το σαιτ . www.midwestgunworks.com. για τα τσοκ που θελεις.
Δεν είναι μόνο από κάποιες Αμερικανικές εταιρειες αλλά και από μαγαζια στο ebay.

Κωνσταντίνε φοβάμαι πως ο jnp για μια ακόμα φορά έχει δίκιο .
Αλλά νομίζω πως υπάρχει μια λύση. Υπάρχουν κάποιες ταχυδρομικές υπηρεσίες όπως αυτή http://www.aramex.com/ που αλλάζουν την διαδικασία αποστολής.. την χρησιμοποιεί πολύ συχνά ενας ξάδελφος μου για ρουχα, φωτογραφικές, τηλέφωνα κτλ η οποία δουλεύει περίπου σαν προσωρινή αποθήκη στην Αμερική , δηλαδή έχεις κωδικό στην υπηρεσία (νομίζω και ετήσια συνδρομή) κάνεις την παραγγελία και την στέλνεις στην "αποθήκη" της υπηρεσίας με διεύθυνση στην Αμερική ... στην συνέχεια εκείνοι την στέλνουν σε παράρτημα στην Αγγλία (λόγο εμπορικής συμφωνίας των χωρών ) και μετά Ελλάδα . η χρέωση του πακέτου αν δεν κάνω λάθους είναι 8ή11 ευρώ το ΚΙΛΟ!!! το άλο καλό ειναι οτι μπορείς να συγκεντρώνεις παραγγελίες απο διάφορα καταστήματα και μετά να κάνεις αποστολή!!
αξίζει να το ψάξουμε πάντως γιατί λύνει τα χέρια .
αυτά όλα αφού πρώτα οι κάρτες των ελληνικών τραπεζών είναι αποδεχτές στο εξωτερικό .
 
Μπαίνω και στο Browning Team αλλά με winchester αλλά αφού είναι αδερφάκια να με συγχωρείτε. Δεν το κυνηγησα (αυτά παθαίνεις άμα μπλεξεις με πολλά οπλα), να πω την αλήθεια το λυπομουνα κιόλας στα κατσαβραχα στο νησί, αλλά στο μέλλον θα τις ρίξει τις τουφεκιες http://www.winchesterguns.com/products/catalog/historic-detail.asp?family=007C&mid=513022 του.
 
Back
Top