Breda Team

Από τα μπλε, καφέ διασποράς 34 κλπ νομίζω όλα έχουν πλέον τα 1050! Δηλαδή απο 33γρ+...
Oσα φυσίγγια έχουν προδιαγραφες cip υποχρεούνται να σφραγιζονται με αυτή την ένδειξη εφόσον ξεπερνάνε τα 740 bar κατα μέσο όρο....
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι οι πιεσεις θα φτασουν σε τόσο υψηλά επίπεδα..........

Στα κουτιά των lambro στο πλάι αναγράφουν τον μέσο όρο πιεσης ....
 
Last edited:
Oσα φυσίγγια έχουν προδιαγραφες cip υποχρεούνται να σφραγιζονται με αυτή την ένδειξη εφόσον ξεπερνάνε τα 740 bar κατα μέσο όρο....
Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι οι πιεσεις θα φτασουν σε τόσο υψηλά επίπεδα..........

Στα κουτιά των lambro στο πλάι αναγράφουν τον μέσο όρο πιεσης ....
Συμφωνώ Τάσο, από την ιστοσελίδα την επίσημη του ναυπλιώτη κοίταγα για πιέσεις.Πάντως, το μπιτούρμπο το 36γρ που είχα ρίξει στον λαγό με το τοζ34 μια χαρά μου φάνηκε και ο κάλυκας τον έχω σε φώτο που υποδεικνύει εν μέρει τις όχι τόσο υψηλές πιέσεις...Screenshot_20220402-192059_Gallery.jpg
 
Συμφωνώ Τάσο, από την ιστοσελίδα την επίσημη του ναυπλιώτη κοίταγα για πιέσεις.Πάντως, το μπιτούρμπο το 36γρ που είχα ρίξει στον λαγό με το τοζ34 μια χαρά μου φάνηκε και ο κάλυκας τον έχω σε φώτο που υποδεικνύει εν μέρει τις όχι τόσο υψηλές πιέσεις...View attachment 45784
Εν μέρει όπως το είπες.....
Είναι χρήσιμο να κοιτάμε τους άδειους κάλυκες μετά τις βολές μας.....
Εγώ το συνηθίζω αυτό......

Όμως δεν σημαίνει παντα ότι ένας καλοριγμενος καλυκας δεν ανέπτυξε κ υψηλές πιεσεις,κ αντίθετα ένας προβληματικος καλυκας δεν σημαινει παντα ένδειξη υψηλών πιεσεων.......
 
Εν μέρει όπως το είπες.....
Είναι χρήσιμο να κοιτάμε τους άδειους κάλυκες μετά τις βολές μας.....
Εγώ το συνηθίζω αυτό......

Όμως δεν σημαίνει παντα ότι ένας καλοριγμενος καλυκας δεν ανέπτυξε κ υψηλές πιεσεις,κ αντίθετα ένας προβληματικος καλυκας δεν σημαινει παντα ένδειξη υψηλών πιεσεων.......
Άψογος όπως πάντα!!
 
Πρέπει να ήταν πολύ μεγάλος αυτός της βλητικής που είχε φτιάξει τέτοια πράγμα ώστε σίγουρα να ρίχνει τις φάσες ξερές μετά τα 60 μέτρα (μάλλον το μεγάλος πάει με τα μέτρα ,αν ήταν για 80+ θα λέγαμε μεγαλύτερος της βλητικής).
Αστα να πανε γιαννη αν δεν σου σπασει την κλειδα ειναι μαπα το φυσιγγι .Αυτην την αντιληψη την εχουν πολλοι δυστυχως Το προβλημα ειναι οτι το οπλο οταν ποναει δεν μπορει να σου ριξει φαπα η να σου πει μα@@@@α κοφτο .Στο λεει με τις αβαριες .Το θεμα ειναι να μπορει ο χρηστης να καταλαβει τα αυτονοητα
 
Ωραία δουλειά , είσαι καλλιτέχνης.Οποτε να υποθέσουμε ότι γίνεται και σε όλα τα παλιά benelli m1, Rafaello.
Σε ευχαριστω Παναγιωτη,Ακριβως μπορεις να βαλεις συστημα comfort σε ολες τις benelli m1, super 90, manchino ,rafaello,breda astro κλπ
 
Γεια σας πριν λίγες μέρες αγόρασα μια breda 121i little grey...την έχει κανείς άλλος να μου πει εντυπώσεις;;; ευχαριστώ πολύ
Συνάδελφε καλορίζικη. Μέχρι να απαντήσουν τα μέλη που γνωρίζουν σχετικά με το ερώτημά σου, πέρνα από τη σχετική ενότητα να μας συστηθείς και να σε γνωρίσουμε καλύτερα
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/to-know-us-better-Γνωριμία.4201/page-2#post-738083
 
Η ριγα για καποιο λογο εσπασε και εφυγε. Οταν δεν εχουμε ριγα βαζουμε το διακοσμητικο αλουμινιο απο την πορτα του ψυγειου Γατακια.yelling.View attachment 54087
Βλεπεις ομως δουλεια εχει κατσει ακρυβως τρομερη εφαρμογη
 
Ανοιγεις το ψυγειο κοιτας δεν εχει τιποτα μεσα και με το που το κλεινεις σου ρχετε η μεγαλη ιδεα ριγα αλουμινιου το προτζεκτ ξεκινας και τελειωνεις κουρασμενος το βραδυ πια εχεις ξεχασει και την πεινα σου το πρωι πια ελαφρυτερο το τουφεκι προλαβενεις και τα γοργοφτερα τρυγωνια να και το γεμάτο τσουκαλι !!!
 
Η ριγα για καποιο λογο εσπασε και εφυγε. Οταν δεν εχουμε ριγα βαζουμε το διακοσμητικο αλουμινιο απο την πορτα του ψυγειου Γατακια.yelling.View attachment 54087
Όσο προχωράει προς τα κάτω αποκαλύπτεις καινούργιες καινοτομίες.
 
Back
Top