Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
λες να ειναι απο τραπ σταθερα και να τα εκανε? την ειδα και βιαστικα μπορει γιατι δεν βλεπω να γραφει Sporting στη βαση
Πατριώτη ετσι νομίζω εγώ!δεν νομίζω να έβγαινε το τραπ με τσοκακια και ιδιαίτερα εσωτερικά,μπορεί να κάνω και λάθος !το δικό μου που είναι με τσοκ έχει τα έσω/έξω τα οπτιμα...πολύ καλής ποιότητας τσοκ
 
Καλησπέρα σέ όλους τούς κυρίους.Κάποια γνώμη γιά τήν BELLMONTE II.Κάποιος που τήν έχει?
Tην ειχε παρει φιλος μου... και δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενος, εκανε συχνα εμπλοκες,
και στα 30 μετρα εριχνε αρκετα χαμηλα απο το κεντρο.
Προσπαθησε να την φερει με τις φλατζες που εχει για το κοντακι αλλα δεν ερχοταν οπως επρεπε.
Το κοντακι τους ειναι χαλια, κανονικα θελει φτιαξιμο σε κοντακα.
Γνωμη μου μην ασχοληθης καθολου.... με τετοιο οπλο,
κοιταξε για κατι αλλο καλυτερα.

Καλημέρα και καλό μήνα λεβεντιές!
Το Συγκεκριμένο τουφεκιο το ειχα και μεσα σε ενα χρονο το έστειλα.
Αξιόπιστο μηχανισμό είχε, εμπλοκές δεν μου έκανε ακόμη και όταν το βασάνιζα και μαζευε μεσα στην βάση φύλλα.
Στο άνω μέρος της βάσης η βαφη δεν ειναι καλής ποιότητας.
Η ρήγα δεν ηταν αλφαδιά, το στόμιο ήταν οβάλ και οχι απόλυτα κυκλικό.
Απο τουφεκίες ηταν σε μιά μέση και τίμια κατηγορία σε σύγκριση με άλλα όπλα. Με ακάθε επιφύλαξη με το μάτι ο κώννος πρέπει να ήταν περι τα 3 cm και ο αυλός σφραγισμένος στα 18,4 mm (τσεκαρισμένο και με αυλόμετρο).
Τα τσόκ καθότι optima plus έιναι όλα κατα 2 /10 πιο ανοιχτγα απο τα αναγραφόμενα.
Σχετικα με το χαμηλοτουφέκισμα, το επιβεβαιωνω και εγω. Ριχνει χαμηλά, εκανα και δυο αποτυχιμενα κοντακια σε μαστορα ''αυθεντια'' της Β. Ελλάδος και εδεσε το γλυκό.Το πρωτο εριχνε χαμηλά και το δευτερο μου εγδαρε τα μαγουλο στην κυριολεξια απο τον κλώτσο.
Τα ξύλα είναι mdf ( προιόν απο πρεσσαρισμένες ινες ξύλου) με επικαλυψη απο διακοσμιτικο film για να προσωμιάζει εμφανισιακά το ξύλο.
Μου λέγανε οταν το ειχα οτι η αισθηση του ειναι σαν κάτι ''αναλώσιμου'' , ''ψευτικου'' ΄΄με ημερομηνια ληξης'' και να πω την αληθεια δεν μου αρεζε που το ακουγα και τους θεωρούσα υπερβολικούς.
Μόλις το εδωσα και πήρα την remington καταλαβα τι ακριβως εννοούσαν και είχαν δίκιο.
Πανε σε αλλη επιλογή και μην πετας τα χρηματα σου τετοιες εποχές.
Ψαξε ενα πιο σωστα στημένο τουφεκι ακόμη και μεταχειρισμένο ποαλιότερης χρονολογίας αν θες τη γνώμη μου.
Και κατι ακόμα!! ΜΑΚΡΥΑ απο οπλα ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!
 
Καλημέρα και καλό μήνα λεβεντιές!
Το Συγκεκριμένο τουφεκιο το ειχα και μεσα σε ενα χρονο το έστειλα.
Αξιόπιστο μηχανισμό είχε, εμπλοκές δεν μου έκανε ακόμη και όταν το βασάνιζα και μαζευε μεσα στην βάση φύλλα.
Στο άνω μέρος της βάσης η βαφη δεν ειναι καλής ποιότητας.
Η ρήγα δεν ηταν αλφαδιά, το στόμιο ήταν οβάλ και οχι απόλυτα κυκλικό.
Απο τουφεκίες ηταν σε μιά μέση και τίμια κατηγορία σε σύγκριση με άλλα όπλα. Με ακάθε επιφύλαξη με το μάτι ο κώννος πρέπει να ήταν περι τα 3 cm και ο αυλός σφραγισμένος στα 18,4 mm (τσεκαρισμένο και με αυλόμετρο).
Τα τσόκ καθότι optima plus έιναι όλα κατα 2 /10 πιο ανοιχτγα απο τα αναγραφόμενα.
Σχετικα με το χαμηλοτουφέκισμα, το επιβεβαιωνω και εγω. Ριχνει χαμηλά, εκανα και δυο αποτυχιμενα κοντακια σε μαστορα ''αυθεντια'' της Β. Ελλάδος και εδεσε το γλυκό.Το πρωτο εριχνε χαμηλά και το δευτερο μου εγδαρε τα μαγουλο στην κυριολεξια απο τον κλώτσο.
Τα ξύλα είναι mdf ( προιόν απο πρεσσαρισμένες ινες ξύλου) με επικαλυψη απο διακοσμιτικο film για να προσωμιάζει εμφανισιακά το ξύλο.
Μου λέγανε οταν το ειχα οτι η αισθηση του ειναι σαν κάτι ''αναλώσιμου'' , ''ψευτικου'' ΄΄με ημερομηνια ληξης'' και να πω την αληθεια δεν μου αρεζε που το ακουγα και τους θεωρούσα υπερβολικούς.
Μόλις το εδωσα και πήρα την remington καταλαβα τι ακριβως εννοούσαν και είχαν δίκιο.
Πανε σε αλλη επιλογή και μην πετας τα χρηματα σου τετοιες εποχές.
Ψαξε ενα πιο σωστα στημένο τουφεκι ακόμη και μεταχειρισμένο ποαλιότερης χρονολογίας αν θες τη γνώμη μου.
Και κατι ακόμα!! ΜΑΚΡΥΑ απο οπλα ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ!!
Πώς ξεχωρίζει ένα ξύλο που είναι MDF με φιλμ με κάποιο που δεν ειναι; Το λέω γιατί π.χ εγώ είμαι άσχετος με ξύλα στις προδιαγραφές το δικο μου όπλο γράφει ξύλο καρυδιάς grade τάδε πως το ξεχωρίζω από φιλμ; Επίσης τα όπλα προσφοράς διαφέρουν, από τα υπόλοιπα ή απλά είναι στοκ παλιών μοντέλων και η τιμή τους πέφτει;
 
Πώς ξεχωρίζει ένα ξύλο που είναι MDF με φιλμ με κάποιο που δεν ειναι; Το λέω γιατί π.χ εγώ είμαι άσχετος με ξύλα στις προδιαγραφές το δικο μου όπλο γράφει ξύλο καρυδιάς grade τάδε πως το ξεχωρίζω από φιλμ; Επίσης τα όπλα προσφοράς διαφέρουν, από τα υπόλοιπα ή απλά είναι στοκ παλιών μοντέλων και η τιμή τους πέφτει;
Aν ξεβιδώσεις το πέλμα και δείς την εγκάρσια τομή θα καταλάβεις αν ειναι κανονικό ξύλο ή mdf. Το ξύλο θα έχει τους αυξητικούς δακτυλίους, σηλαδή σχεδίαση με ''κύκλους'' και ''ημικύκλια'' . Το Mdf θα ειναι ενα μονοκόμματο πράγμα , σαν μία πλάκα φαντάσου.Η χρηση προιόντων ξύλου σε κοντάκια είναι πρόσφατη ''μοδα'' επομένως θα το δείς σε μοντέλα των τελευταίων χρόνων.
Σχετικά με τα όπλα σε προσφορά δεν μπορώ να στο τεκμηριώσω. Τοσο απο εμπειρία δική μου οσο και του περιγυρού μου εχεις πιο πολλές πιθανότητες να συναντησεις ατέλειες και προβλήματα. Επίσης ακούγεται και για όπλα ΄Β διαλογής. Ακόμη και ξεστοκάρισμα όμως να είναι, όταν ξεστοκάρει ένα εργοστάσιο, ''σπρώχνει'' ότι εχει αρκεί να πληροί τα βασικά στάνταρ και ας μην είναι τέλειο. βλ. στραβές ρηγες, ατελειες στο φινίρισμα, στις βολτες των τσοκ κτλ
 
Ταπεινωση!ποιο είναι;
692 ;;;;;;;;;;;;;;; Εγώ αυτό ξέρω - έχω δει με τα ματια μου τουλάχιστον ένα - που είχε πρόβλημα με την πάπια ... Ξεκούμπωνε μετά τη βολή. Αν και δεν είχε φτάσει σ'αυτό το σημείο, να του πέσουν οι κάννες και να του μείνει η πάπια στο χέρι !!!
 
Ταπεινωση!ποιο είναι;
Ηλια σκεψου να εχει παπι φουλ , ο Τολης με την νεοπρεν μεσα στο βουρκο , το λαμπ φερμα ετοιμο , μπαινει ο πρασινος μπουκα φωτια , πανωωωωω σοοοουυυυυ τα καρτερια διπλα , μπαμ ο Τολης κ του μενει η παπια στο χερι μονο κ αρχιζει η θεια λειτουργια , σκεψου αυτο το εργο
 
Ηλια σκεψου να εχει παπι φουλ , ο Τολης με την νεοπρεν μεσα στο βουρκο , το λαμπ φερμα ετοιμο , μπαινει ο πρασινος μπουκα φωτια , πανωωωωω σοοοουυυυυ τα καρτερια διπλα , μπαμ ο Τολης κ του μενει η παπια στο χερι μονο κ αρχιζει η θεια λειτουργια , σκεψου αυτο το εργο
Ρε το πιστευετε οτι αυτο το εχω δει με baikal ομως μετα το εδεσε και δουλευε αψογα για το beretta δε νομιζω να δουλεψε αλλο μετα αχαχαχαχαχα μητσο ειμαι γατονι και κουβαλαω τη benelli παντα σε σωβαρα κυνηγια;)
 
Ηλια σκεψου να εχει παπι φουλ , ο Τολης με την νεοπρεν μεσα στο βουρκο , το λαμπ φερμα ετοιμο , μπαινει ο πρασινος μπουκα φωτια , πανωωωωω σοοοουυυυυ τα καρτερια διπλα , μπαμ ο Τολης κ του μενει η παπια στο χερι μονο κ αρχιζει η θεια λειτουργια , σκεψου αυτο το εργο
αυτο λες η αντε βρες ολα τα κομματια απο το οπλο μεσα στο μπατακι .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top