Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
302 ΕΙΝΑΙ ? Ελα να δεις μια οπως την περιγραφεις και κανουμε και ανταλλαγη Αλλα προς θεου μην την πειραζεις
Δεν μπαίνω στην λογική της ανταλλαγής , την έχω απ' τον γέρο μου , απλά θέλω να την φτιάξω όπως το έχω σκεφτεί , θα γλυτώσω & 70g βάρος από το κόψιμο της υπάρχουσας + άλλα 80 από κοντάκι & πέλμα την ρίχνω αισθητά & στο θέμα βάρος από 3.220kg θα πλησιάσει τα 3.050kg .
 
Δεν μπαίνω στην λογική της ανταλλαγής , την έχω απ' τον γέρο μου , απλά θέλω να την φτιάξω όπως το έχω σκεφτεί , θα γλυτώσω & 70g βάρος από το κόψιμο της υπάρχουσας + άλλα 80 από κοντάκι & πέλμα την ρίχνω αισθητά & στο θέμα βάρος από 3.220kg θα πλησιάσει τα 3.050kg .
Εγώ μια χαρά σε βλέπω.
 
Όπως και να κόψεις την κανη όχι κάτω από 51 εκ δεν έχεις θέμα ας γράφει ότι θέλει η άδεια τώρα όσο για τη 302 την είχα με αφαίρεση Ρίγας κανη 57 με εξωτερικα τσοκ αγγλε το κοντάκι τρύπες στο πιστόνι για να ελαφρύνει και την είχα φτάσει 3 και κάτι ψιλά και κώνο μέσα είχα κάνει την έδωσα σε ένα φίλο μπεκάτσα πήρα μια άλλη από αυτόν είχε γίνει σχεδόν ιδανική στο ζύγισμα τώρα για εσωτερικά σε όπλο που δεν έχει έχω ακούσει ότι όταν βάλεις υπάρχει περιορισμός στο ποσα γρ ρίχνεις διότι τα τσοκ αυτού του τύπου είναι πολύ λεπτά και η κανη δεν έχει εξαρχής τις προδιαγραφές και μπορεί να μπουν αλλά μειώνεται σημαντικά στο συγκεκριμένο σημείο οι ανοχές της και λένε μην ρίχνεις πάνω από 32 τώρα αλήθεια ψέματα έχει μια βάση λογικής ίσως και γι'αυτό δεν ασχολούνται οι περισσότεροι οπλουργοι κατά αλλά πόλοι θα έβαζαν σε σταθερή κανη τσοκ πιστεύω
 
Καλησπέρα σέ όλους τούς κυρίους.Κάποια γνώμη γιά τήν BELLMONTE II.Κάποιος που τήν έχει?

Tην ειχε παρει φιλος μου... και δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενος, εκανε συχνα εμπλοκες,
και στα 30 μετρα εριχνε αρκετα χαμηλα απο το κεντρο.
Προσπαθησε να την φερει με τις φλατζες που εχει για το κοντακι αλλα δεν ερχοταν οπως επρεπε.
Το κοντακι τους ειναι χαλια, κανονικα θελει φτιαξιμο σε κοντακα.
Γνωμη μου μην ασχοληθης καθολου.... με τετοιο οπλο,
κοιταξε για κατι αλλο καλυτερα.
 
Tην ειχε παρει φιλος μου... και δεν εμεινε καθολου ευχαριστημενος, εκανε συχνα εμπλοκες,
και στα 30 μετρα εριχνε αρκετα χαμηλα απο το κεντρο.
Προσπαθησε να την φερει με τις φλατζες που εχει για το κοντακι αλλα δεν ερχοταν οπως επρεπε.
Το κοντακι τους ειναι χαλια, κανονικα θελει φτιαξιμο σε κοντακα.
Γνωμη μου μην ασχοληθης καθολου.... με τετοιο οπλο,
κοιταξε για κατι αλλο καλυτερα.
Ευχαριστώ πολλύ,θα λάβω σοβαρά ύπ'όψιν τήν υπόδειξήσου.
 
Καλησπέρα σέ όλους τούς κυρίους.Κάποια γνώμη γιά τήν BELLMONTE II.Κάποιος που τήν έχει?
Την έχω δει και επωμισει σε οπλοπωλειο, πολύ χαμηλής ποιότητας όπλο, δε μου έκανε καλή εντύπωση. Δεν είχε στιβαρότητα και μικρά στιγματακια σκουριάς ήδη μέσα απ' το κουτί κοιτώντας το προσεκτικά. Βαφή κάτω του μετρίου. Ξύλα επιλεγμένα μέρη σανιδιάς.
 
Την έχω δει και επωμισει σε οπλοπωλειο, πολύ χαμηλής ποιότητας όπλο, δε μου έκανε καλή εντύπωση. Δεν είχε στιβαρότητα και μικρά στιγματακια σκουριάς ήδη μέσα απ' το κουτί κοιτώντας το προσεκτικά. Βαφή κάτω του μετρίου. Ξύλα επιλεγμένα μέρη σανιδιάς.
Ο.Κ. παιδιά, ευχαριστώ πολύ.Πάμε γιά άλλο.
 
Η κάννη που θα κόψω & θα επεκταθεί εσωτερικά το Choke δεν είναι Magnoum , δεν πρόκειται να ρίξει πάνω από 32g , έχω & δεύτερη κάννη 76* Magnum για Λαγό , Φάσσα , Υδρόβια (Να φανταστείτε & με την Es100 το 90% των φυσιγγίων που ρίχνω είναι 28g-31g) .
 
Καλησπερα
Εχω μια μπερεττα α302 οπου θελω να αρχισω να την μαθαινω
εχετε να προτεινετε καποια φυσιγγι για να αγορασω(σχετικα φθηνα αμα γινεται)
ευχαριστω
Εξαρτάται σε τη θήραμα το θες το κάθε φυσίγγι, πήγαινε κ στο ανάλογο θέμα και διάλεξε για να το συζητήσουμε...:)

https://www.hunterslife.gr/forums/forums/Φυσίγγια.38/
 
Γεια σας
Εχω μια beretta a302 και θα ηθελα να μου προτεινετε φυσιγγια γιατι θελω να αρχισω να την μαθαινω.Δεν εχψ καμια γνωση πανω σε οπλα ετσι εχω σκοπο να στησω καποια πραγματα και να αρχισω να εξασκουμε σε αυτα
Ευχαριστω
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top