Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κακα τα ψέματα η beretta έχει ποιότητα και φοβερά όπλα μερικά των οποίων είναι και σε τοπ επιλογές.. το συγκεκριμένο μπορεί να είναι τυχαίο γεγονός η και να έχει λιώσει από τις βολές... όπως και μα έχει σε ξενίζει λίγο σε όπλο που έχει +- 5-10 χλ ευρωπαϊκά, και ενώ υπάρχουν αλλα που κάνουν λιγότερα και έχουν βγει παλικάρια...
 
Ηλια σκεψου να εχει παπι φουλ , ο Τολης με την νεοπρεν μεσα στο βουρκο , το λαμπ φερμα ετοιμο , μπαινει ο πρασινος μπουκα φωτια , πανωωωωω σοοοουυυυυ τα καρτερια διπλα , μπαμ ο Τολης κ του μενει η παπια στο χερι μονο κ αρχιζει η θεια λειτουργια , σκεψου αυτο το εργο
Ω ρε παναγια μου,μέχρι το επόμενο χωριό θα ακούσουν τις δοξολογίες!επαθα μητσο ένα θιασο φέτος...μου μπαίνει ένα ψηλωμενο κοπαδι ψαλίδια ρίχνω την πρώτη κλαμπανι ρίχνω την δεύτερη το τάραξα κάνει τα σπασίματα και πλατς....του ρίχνω και μια κατω γιατί είχε μπατακι μέχρι να το παρω ήταν καμία 150αρια μέτρα.απορταρω,το χαϊδολογάω και πάει στην φυλακτρα...με το που πάω ένα να σου 2 σταχτιές και ένας πράσινος....καλή βολή ούτε 40 μέτρα....τον κοιτάω στα μάτια....πατάω......ελα που δεν πατιεται.....χανω την ψυχραιμία περνάνε από πάνω μου παρέλαση,μόνο δεν με κουτσουλήσαν κιολας!Πισω το κλειστρο,άδειο το οπλο:D:eek:....Ξέρεις την συνέχεια φανταζομαι!
 
Πριν περιοριστούμε μέσα ήμουν σε κάποιο κατάστημα να αγοράσω ένα όπλο για λογαριασμό ενός θείου μου...το μάτι μου έπεσε σε μια Α304 που είχε...την έπιασα....και του λέω ξέρεις τί έχεις εδώ έτσι;;; και ο ιδιοκτήτης απλά χαμογέλασε με ένα χαμόγελο ευτυχίας.....
Κάτοχος και εγώ αρκετών από την υπέροχη εταιρία (είτε στο παρελθόν είτε ακόμα και μέχρι σήμερα, Α302, Α304, AL391, 686 White Onyx, 687 Sporting)...

opla 003.jpg
opla 006.jpg
opla 008.jpg
 

Attachments

  • opla 011.jpg
    opla 011.jpg
    91,2 KB · Προβολές: 4
  • opla 015.jpg
    opla 015.jpg
    87,1 KB · Προβολές: 4
90% ναι......απλά αλλάζει πολύ το βάρος του όπλου και οι θαλάμες...
Το γνωρίζω ότι η 304 έχει ποιό κοντή αποθήκη και συμβάλει στο ζυγισμα.
Οταν μπορέσεις μπορείς να μετρήσεις το προφιλ της δικιά σου?

 
Last edited:
Το γνωρίζω ότι η 304 έχει ποιό κοντή αποθήκη και συμβάλει στο ζυγισμα.
Οταν μπορέσεις μπορείς να μετρήσεις το προφιλ της δικιά σου?



6,4 εκατοστά. Από την 690 διαφέρει και στην κράμα της βάσης...είναι ελαφρύτερο και αυτό.
 
Κάνοντας γενικό καθαρισμό στα όπλα μου σήμερα απογοητεύτηκα με την 350 όπλο ενός χρόνου με δέκα κυνήγια μετρημένα παρουσίασε αυτη την κατάσταση .Βλητικα δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά τα σύγχρονα όπλα είναι για πέταμα από φινίρισμα.Παραθέτω και μια φωτο τελευταία από όπλο του 1975 αβαφο ακόμα για να δείτε διαφορά .IMG_20200418_123431.jpgIMG_20200418_123641.jpgIMG_20200418_123630.jpgIMG_20200418_123927.jpgIMG_20200318_150007.jpg
 
Beretta upland 1500€salapatas πολύ πιο λογική τιμή ,το είχα γράψει και πιο παλιά ότι ήταν θέμα χρόνου να πέσει σε αυτά τα χρήματα ,το σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την uniko και να πάρω την upland μιας και το κοντάκι της μου τεριαξε εξαιρετικά όταν την έπιασα στα χέρια μου ,πολύ καλύτερο κοντάκι από της uniko η μέρα με την νύχτα τα δύο κοντάκια ,θεωρώ ότι η beretta αναθεώρησε το θέμα κοντάκι και το βελτίωσε πάρα πολύ
 
Beretta upland 1500€salapatas πολύ πιο λογική τιμή ,το είχα γράψει και πιο παλιά ότι ήταν θέμα χρόνου να πέσει σε αυτά τα χρήματα ,το σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την uniko και να πάρω την upland μιας και το κοντάκι της μου τεριαξε εξαιρετικά όταν την έπιασα στα χέρια μου ,πολύ καλύτερο κοντάκι από της uniko η μέρα με την νύχτα τα δύο κοντάκια ,θεωρώ ότι η beretta αναθεώρησε το θέμα κοντάκι και το βελτίωσε πάρα πολύ
Άμα σαρεσει Λευτέρη προχωρά!νορμαλ είναι η τιμή άμα δεισ και τον ανταγωνισμό!
 
Κάνοντας γενικό καθαρισμό στα όπλα μου σήμερα απογοητεύτηκα με την 350 όπλο ενός χρόνου με δέκα κυνήγια μετρημένα παρουσίασε αυτη την κατάσταση .Βλητικα δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά τα σύγχρονα όπλα είναι για πέταμα από φινίρισμα.Παραθέτω και μια φωτο τελευταία από όπλο του 1975 αβαφο ακόμα για να δείτε διαφορά .View attachment 12158View attachment 12159View attachment 12160View attachment 12161View attachment 12163
Μαλλον εχουν ριξει την ποιοτητα στις βαφες...
 
Μαλλον εχουν ριξει την ποιοτητα στις βαφες...
Φιλε περνεις ονομα και τιμη ολα εχουν πλεων μια αμμοβολη και λιγο μαυρισμα και καλα αντι ανακλαστικο να μη τρομαζει το θυραμα ε ρε baikal που τους χρειαζετε τουλαχιστον δε θα μας εχουν γδαρει
 
Φιλε περνεις ονομα και τιμη ολα εχουν πλεων μια αμμοβολη και λιγο μαυρισμα και καλα αντι ανακλαστικο να μη τρομαζει το θυραμα ε ρε baikal που τους χρειαζετε τουλαχιστον δε θα μας εχουν γδαρει
Ναι....στην baikal μπορει η βαφη να φευγει αλλα λες 500€ ειναι.....αστην να φυγει.....!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top