Beretta Team-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Όλο αυτό που συζητάμε για τα ξύλα ρε παιδιά δεν το καταλαβαινω και τόσο πολύ ,και η urika με φιλμ ήταν και οπλαρα την ανεβάζουμε οπλαρα την κατεβάζουμε και δεν κραξαμε ποτέ για τα ξύλα της και ας ήταν και αυτή με φιλμ ,τώρα με την Α 400 έχουμε κατακεραυνωση το όπλο για αυτό το θέμα που στο κάτω κάτω της γραφής χρηστικά ποτέ δεν υπήρχε θέμα οπτικά είναι όμορφα με το φιλμ ,να λέγαμε για την χάλια λαβή της Α400 θα το καταλαβενα απόλυτα μιας και το κοντάκι της πραγματικά έχει χάλια λαβή .
 
Όλο αυτό που συζητάμε για τα ξύλα ρε παιδιά δεν το καταλαβαινω και τόσο πολύ ,και η urika με φιλμ ήταν και οπλαρα την ανεβάζουμε οπλαρα την κατεβάζουμε και δεν κραξαμε ποτέ για τα ξύλα της και ας ήταν και αυτή με φιλμ ,τώρα με την Α 400 έχουμε κατακεραυνωση το όπλο για αυτό το θέμα που στο κάτω κάτω της γραφής χρηστικά ποτέ δεν υπήρχε θέμα οπτικά είναι όμορφα με το φιλμ ,να λέγαμε για την χάλια λαβή της Α400 θα το καταλαβενα απόλυτα μιας και το κοντάκι της πραγματικά έχει χάλια λαβή .
Έσπασε ποτέ κοντάκι της beretta είτε κατά πτώση του όπλου είτε κατά την αλλαγή κλίσεων λόγω χάλια ξύλου ; Έχει άσχημο ζύγισμα το όπλο λόγω χάλια ξύλου ;Ναι σαφέστατα θα μπορούσε να έχει ποιο ποιοτική καρυδιά σε αυτά τα χρήματα αλλά δεν θα ήταν αυτός λόγος για να μην αγοράσω το όπλο .
 
Έσπασε ποτέ κοντάκι της beretta είτε κατά πτώση του όπλου είτε κατά την αλλαγή κλίσεων λόγω χάλια ξύλου ; Έχει άσχημο ζύγισμα το όπλο λόγω χάλια ξύλου ;Ναι σαφέστατα θα μπορούσε να έχει ποιο ποιοτική καρυδιά σε αυτά τα χρήματα αλλά δεν θα ήταν αυτός λόγος για να μην αγοράσω το όπλο .
Φιλαράκι μου τη στήριξε στο αυτοκινητο για να ξεφορτώσει τα σκυλιά, του έπεσε και έσπασε το κοντάκι. Επειδη ειδα την ερώτηση το γράφω!!! Κι εγω μπερετα εχω!
 
Η Α400 είναι μια χαρά όπλο με πολύ καλή καννη, πολύ καλό μηχανισμό και με την καινοτομία του kick off στο κοντακι που αποδίδει αποδεδειγμένα. Το να κοιτάζουμε την ποιότητα των ξύλων κλπ, δε μπορούμε να τα έχουμε όλα με 1500 ευρώ. Άλλωστε ποια καραμπίνα έχει τα χαρακτηριστικά της Α400 κι έχει και καλά ξύλα και είναι κάτω από 1500 να πάω να την πάρω...αύριο!Έχω αναβάλλει την αγορά της upland που μου αρέσει που εχει το καλό kick off σε ξύλινο κοντακι, αλλά προσωρινά!
 
Έσπασε ποτέ κοντάκι της beretta είτε κατά πτώση του όπλου είτε κατά την αλλαγή κλίσεων λόγω χάλια ξύλου ; Έχει άσχημο ζύγισμα το όπλο λόγω χάλια ξύλου ;Ναι σαφέστατα θα μπορούσε να έχει ποιο ποιοτική καρυδιά σε αυτά τα χρήματα αλλά δεν θα ήταν αυτός λόγος για να μην αγοράσω το όπλο .
η beretta αναφέρει κοντάκι και πάπια από ευρωπαϊκή καρυδιά και όλα της τα όπλα νομίζω ότι από καρυδιά είναι ,στις καραμπίνες σίγουρα απλή πλην τίμια καρυδιά αλλιώς δεν θα έβαζαν φιλμ ,εάν έβαζε μια καρυδιά πραγματικά υψηλής κατηγορίας με σωστά συμμετρικά νερά το κόστος θα εκτιναζωταν στο θεό ,εδώ τώρα και πουλάει υψηλά για καραμπίνα
Φιλαράκι μου τη στήριξε στο αυτοκινητο για να ξεφορτώσει τα σκυλιά, του έπεσε και έσπασε το κοντάκι. Επειδη ειδα την ερώτηση το γράφω!!! Κι εγω μπερετα εχω!
Εντάξει αυτό είναι ένα άτυχο γεγονός που μπορεί να συμβεί και σε κοντάκια πολύ ανώτερης κατηγορίας καρυδιας ,ένας τάκος ρίζας καρυδιάς πανάκριβος ένα μικρό κομμάτι πετρώματος να έχει μέσα με το μπαμ μπορεί να ανοίξει σαν καρπούζι ,σε γενικές γραμμές όμως τα κοντάκια της beretta και όχι μόνο της beretta αλλά όλων των μεγάλων εταιρειών είναι ανθεκτικά ,ο τρόπος που έπεσε το που έπεσε ,εάν έπεσε από την οροφή του αυτοκινήτου παίζουν τον ρόλο τους ,και ένα κοντάκι με τρομερή καρυδιά μπορεί να σπάσει .
 
Είναι ενοχλητική η μουφόβιδα στις τραβέρσες & στα τα Choke σε περιορίζουν (Δεν υπάρχει διασποράς , δεν υπάρχει φρένου) ενώ έχω κάποια Mobilechoke εργοστασιακά & After market .
Θέλει βάψιμο & η κάννη οπότε με ένα σμπάρο 2 Τρύγονια .
 
Δημητρη στην αδεια αγορας το γραφει! Εκτος και αν τοτε δεν γραψανε το μήκος.
Σωστός . Οταν πας την άδεια αγοράς από την αστυνομία στο κατάστημα που αγοράζεις το όπλο, ο οπλοπώλης συμπληρώνει κάτω τα στοιχεία του όπλου και το μήκος των κανών. Σε μένα τουλάχιστον , επειδή κρατάω φωτοτυπίες από τα χαρτιά των όπλων μου σε όλα αναφέρεται το μήκος των κανών. Ενώ , όντως σε καμία ΑΚΚΟ δεν αναφέρεται. Ομως σε λεπτομερή έλεγχο θα βρεθεί η ανακρίβεια. Και στις ανανεώσεις , πωλήσεις κλπ γίνεται λεπτομερής έλεγχος.
 
Σωστός . Οταν πας την άδεια αγοράς από την αστυνομία στο κατάστημα που αγοράζεις το όπλο, ο οπλοπώλης συμπληρώνει κάτω τα στοιχεία του όπλου και το μήκος των κανών. Σε μένα τουλάχιστον , επειδή κρατάω φωτοτυπίες από τα χαρτιά των όπλων μου σε όλα αναφέρεται το μήκος των κανών. Ενώ , όντως σε καμία ΑΚΚΟ δεν αναφέρεται. Ομως σε λεπτομερή έλεγχο θα βρεθεί η ανακρίβεια. Και στις ανανεώσεις , πωλήσεις κλπ γίνεται λεπτομερής έλεγχος.
.shake hands.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top