Benelli στο χαρτί όχι θεωρίες

...καλά βρε συ δεν ντρέπεσαι, και ήθελες να με βάλεις να πάρω μπενέλι? ...να με κάψεις... αδυναμία που μου έχεις!!!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Σχώρα με, κάνω και κανένα λάθος, ... το μετάνοιωσα, ... πάρε κανέναν παλιοσιδερά.

Βαράει κέντρο και έχει βλητική υπεροχή.
.very funny.

Πάρε καλύτερα την μουσειακή Auto5.
Πρόσεξε μόνο μην σε μπουζουριάσουν για αρχαιοκάπηλο αχαχαχα
 
προσπαθω να ανεβασω και μερικα οικολογικα λαγοκυνηγια με τη μ2 των τελευταιων 10 ετων αλλα δεν τα καταφερνω....τεσπα, το ημερολογιο που κρατω αναγραφει συνολικα 97 τουφεκισμενους λαγους και 83 καρπωσεις ...που να ειχα καμια ρεμι ή browning τι θα γινοταν ε;;...οταν την πηρα (τη μ2) μου ειπαν να τη δοκιμασω σε χαρτι αλλα εγω ο αθεοφοβος τη δοκιμασα σε λαγους....φτου ρε γαμωτ....hair..hunter.

Υ.Γ....οχι αλλο σανο αδερφια...φτανει
Τι οικολογική εσύ είσαι πιο φονικός και απ' τον κοβιντ.
 
Σχώρα με, κάνω και κανένα λάθος, ... το μετάνοιωσα, ... πάρε κανέναν παλιοσιδερά.

Βαράει κέντρο και έχει βλητική υπεροχή.
.very funny.

Πάρε καλύτερα την μουσειακή Auto5.
Πρόσεξε μόνο μην σε μπουζουριάσουν για αρχαιοκάπηλο αχαχαχα
Ο Στέλιος είπε... Για μένα ένα ωραιότατο ισπανικό - γαλλικό-ρωσικό δίκαννο, έχω δει κάποια ονειρεμένα Baikal που έφεραν ναυτικοί....:)

Εγώ διάλεξα Γαλλία...;)

1648990007784.jpeg

...και θα σενιάρω λίγο και το ονειρεμένο Baikal , που το χω παρατήσει, και είμαι κομπλέ!;)...τέλος!:)

Λέρος-Άγιος Νικήτας-Φυλά Γκρεμά,Πυρόβολος, 2020 - 1 - Πρωινό Περδικοκυνίγι με Cal.16.jpg
 
Αυτό το ξέρουμε, κάτι πιο νέο;
Το πιο νέο είναι ότι με βάση των λεγόμενων σου συμβιβάζεσαι σε μικρότερη απόσταση βολής ...... Αφού όπως λες παίρνεις στην απόσταση ας πούμε Α το πουλί με δύο σκάγια λιγότερα ,στην απόσταση Α + δέκα μέτρα εγώ θα πάρω το πουλί με δύο σκάγια και συ καθόλου........
 
Σχώρα με, κάνω και κανένα λάθος, ... το μετάνοιωσα, ... πάρε κανέναν παλιοσιδερά.

Βαράει κέντρο και έχει βλητική υπεροχή.
.very funny.

Πάρε καλύτερα την μουσειακή Auto5.
Πρόσεξε μόνο μην σε μπουζουριάσουν για αρχαιοκάπηλο αχαχαχα
τι μου θυμισες τωρα ρε βασιλη με την auto5....ειχε συγκλονιστει η υφηλιος με την επανεκδοση της.....λοιπον το 1992 πηρα την Α500 Browning...την κρατησα 2 μηνες....3.750 γραμμαρια αδεια ....χοντρη ρε παιδι μου σαν φαλαινα...και εκει που τα ειδα ολα ηταν ενα πρωι που συννεφιασε ο παρνασσος και αρχισε να σκουριαζει....σε ευχαριστω πολυ θρυλε αλλα δεν θα παρω ....
 
Κατάλληλο χέρι και κατάλληλο φυσίγγι αυτό είναι το μυστικό μετά έρχεται η απλότητα και αξιοπιστία και ομορφιά γι'αυτό η μπενελι είναι στη κορυφή και εντός λίγων ετών όπως πάει όπως υιοθέτησαν σχεδόν όλοι το κλείστρο της βλέπω να υιοθετούν και την αδράνεια.Αν κάτι μπορεί λίγο να το πάει πίσω αυτό είναι η χρήση εξάπλωσης ατσάλινων σκαγιων που θα αναγκάσει να αναιβουν τα φορτία και οι ανακρουσεις αλλά θα βελτιωθούν τα συστήματα στα κοντάκια και θα λυθεί και αυτό..Πάντα υπάρχει περιθώριο βελτίωσης είτε θα αυξήσουν τους αυλούς και τους κώνους.Κατι που άρχισαν οι Τούρκοι με αδράνεια και 18.7
Πάντα στην κορυφή με τη μπενελλι πάω κ πιάνω πόστο στο πέρασμα .sarcastic.
 
Πριν το 2008 ξέχασες breda και δεν είναι ακριβώς έτσι γιατί και στην Αμερική κυριαρχεί η μπενελι που κυνηγούν χοντρά θηράματα .Απλά δεν ξέρουμε αν πηγαίνουν οι ίδιες μπενελι εκεί με αυτές που έρχονται εδώ .Γιατί παλαιότερα ούτε οι αμερικανικές Ρεμί ήταν ίδιες με αυτές που έρχονταν Ελλάδα έχει φέρει φίλος από Αμερική και είναι τουλάχιστον πολύ βαρύτερη και δε ξέρω και τι άλλες προδιαγραφές έχει .Και μην ξεχνάμε ότι όπως και τα αυτοκίνητα που είναι σίγουρο αυτό μπορεί και τα όπλα να μην είναι ίδιων προδιαγραφών για όλα τα κράτη το γράφω με επιφύλαξη γιατί δεν το γνωρίζω στάνταρ.
Ναι εχεις δικιο την ξέχασα την breda. αστο Αμερική ειναι διαφορετικά τα πράγματα πηγαίνουν και φτιάχνουν της κανες οπως θέλουν ελάχιστα οπλα ειναι εργοστασιακά. και κυνηγούν με ομοιώματα πότε δεν είναι και μακρινές η τουφεκιές τους.
 
Εγώ μπενελακιας δεν είμαι, αλλά ξέρω ότι οι περισσότεροι γουρουνάδες με benelli κυνηγάνε! Πόσο πιο μεγάλο θήραμα!
Δεν ξερω τον λογο αλλα στα σκάγια εχουν πρόβλημα στα βόλια καλα πανε! Αλλα και τοσα χρονια ηταν το μοναδικο που έπαιρνε 8 φυσίγγια την τελευταία 10ετια και λιτότερο έβγαλαν και οι υπόλοιποι, εκτος και αν πιστευεις οτι τησ εχουν ολοι για πρακτική σκοποβολή που αν ηταν ετσι θα γέμιζαν τα σκοπευτήρια.
 
προσπαθω να ανεβασω και μερικα οικολογικα λαγοκυνηγια με τη μ2 των τελευταιων 10 ετων αλλα δεν τα καταφερνω....τεσπα, το ημερολογιο που κρατω αναγραφει συνολικα 97 τουφεκισμενους λαγους και 83 καρπωσεις ...που να ειχα καμια ρεμι ή browning τι θα γινοταν ε;;...οταν την πηρα (τη μ2) μου ειπαν να τη δοκιμασω σε χαρτι αλλα εγω ο αθεοφοβος τη δοκιμασα σε λαγους....φτου ρε γαμωτ....hair..hunter.

Υ.Γ....οχι αλλο σανο αδερφια...φτανει

Τι οικολογική εσύ είσαι πιο φονικός και απ' τον κοβιντ.
...ρε συ Ανδρέα .RESPECT..RESPECT..RESPECT.! τι λέμε τώρα ρε συ! ποιός κοβιντ!... εσυ έπιασες αυτόν...

1649016459526.jpeg

...φαντάσου να χες 'κανα σοβαρό όπλο ρε συ...θα σε χανε επικηρύξει οι Λαγοί!...Dead or Alive!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
 
...ρε συ Ανδρέα .RESPECT..RESPECT..RESPECT.! τι λέμε τώρα ρε συ! ποιός κοβιντ!... εσυ έπιασες αυτόν...

View attachment 45925

...φαντάσου να χες 'κανα σοβαρό όπλο ρε συ...θα σε χανε επικηρύξει οι Λαγοί!...Dead or Alive!;).sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Με αυτά που κάθεσαι κ βλέπεις το πας φιρι φιρι να ναυαγησεις μεσοπέλαγα.........
Ο Αη Νικόλας μαζί σου......... .pray to God.
 
καλημερα και καλη εβδομαδα στην ομαδα...ρε Γιαννη tratsis....ημαρτον ρε.....very funny..very funny..very funny....πω πωωωωωω...βγαλε ρε τον γκαντεμη απο εδω μεσα...

Υ.Γ εχω κανει λαθος...αυτα τα νουμερα δεν ειναι δεκαετιας, αλλα επταετιας....τα αλλα 3 χρονια ήταν σε ενα λαπτοπ dell το οποιο ενα μεσημερι έπεσε με φόρα πανω στη δεξια μου γροθια επειδη κολλουσε πολυ και απο τοτε καταστραφηκε ο σκληρος δισκος με πολυ ομορφα βιντεο και φωτο....το υψηλο ποσοστο επιτυχιας οφειλεται στο γεγονος οτι κυνηγαμε χρονια στα ιδια μερη, γνωριζουμε τα καρτερια, εχουμε ενα σκυλι που ξερει τη δουλεια και επισης δεν κουβαλω ενα στρατο καρτερια που τυχαια βρεθηκαν ενα πρωι μαζι μου για λαγοκυνηγι...πηγαινω μονο με τον πατερα μου...
 
Last edited:
προσπαθω να ανεβασω και μερικα οικολογικα λαγοκυνηγια με τη μ2 των τελευταιων 10 ετων αλλα δεν τα καταφερνω....τεσπα, το ημερολογιο που κρατω αναγραφει συνολικα 97 τουφεκισμενους λαγους και 83 καρπωσεις ...που να ειχα καμια ρεμι ή browning τι θα γινοταν ε;;...οταν την πηρα (τη μ2) μου ειπαν να τη δοκιμασω σε χαρτι αλλα εγω ο αθεοφοβος τη δοκιμασα σε λαγους....φτου ρε γαμωτ....hair..hunter.

Υ.Γ....οχι αλλο σανο αδερφια...φτανει
Ανδρεα φιλε με πικρανες πηγες αθεοφοβε και σκοτωσες 97 λαγους ,τα αδερφια σου?:D τι να πω
 
Ο Στέλιος είπε... Για μένα ένα ωραιότατο ισπανικό - γαλλικό-ρωσικό δίκαννο, έχω δει κάποια ονειρεμένα Baikal που έφεραν ναυτικοί....:)

Εγώ διάλεξα Γαλλία...;)

View attachment 45855

...και θα σενιάρω λίγο και το ονειρεμένο Baikal , που το χω παρατήσει, και είμαι κομπλέ!;)...τέλος!:)

View attachment 45856
Γιαννη το pionner εινα?
 
Back
Top