Baikal Team

Για τα 24γραμμαρια δεν ρυθμιζεται?
Αλέξανδρε θα ρυθμίζεται....και σίγουρα θα τα ρίχνει τα 24gr.....αλλά μην ξεχνάμε πως είναι ένα όπλο καθαρά κυνηγετικό και για να ρίχνει (φυσίγγια δυναμήτες) και σιν της άλλης να του πίνουν το αίμα χωρίς λύπηση. (είναι ένα όπλο πιστεύω που αντέχει κατά πολύ την κακομεταχείρηση)..... όχι φτιαγμένο για σκοπευτήριο στην ουσία......
 
Αλέξανδρε θα ρυθμίζεται....και σίγουρα θα τα ρίχνει τα 24gr.....αλλά μην ξεχνάμε πως είναι ένα όπλο καθαρά κυνηγετικό και για να ρίχνει (φυσίγγια δυναμήτες) και σιν της άλλης να του πίνουν το αίμα χωρίς λύπηση. (είναι ένα όπλο πιστεύω που αντέχει κατά πολύ την κακομεταχείρηση)..... όχι φτιαγμένο για σκοπευτήριο στην ουσία......
Ναι εχεις δικιο! Καταλαβα πως το λες! Σε αυτα τα mp155 εχει αναφερθει καποτε καποιο προβλημα λειτουργικοτητας?? (Οχι βαφες κλπ.)
 
Βαγγέλη έχω την 155 χωρίς κανένα πρόβλημα! Φυσίγγια 24αρια δεν έχω ρίξει να σε βοηθήσω, αλλά πέρυσι έριξα αρκετά 28αρια χωρίς το παραμικρό!
Σε ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σου Άριστο. Με ξύλινα μερη η δική σου ή πλαστικά;
 
Μωρέ δεν με ενδιαφέρει η εξωτερική εμφάνιση του όπλου. Για τα 24 γραμμάρια θέλω να να μάθω. Καλά σαν την sx3 του πατέρα μου κανένα αλλά αυτός ο καλυκας και τα αέρια με έχουν τρελάνει
Το ξέρω ρε Βάγγο αλλά τη να κάνουμε.....Είμαστε αδικημένοι εμείς οι (Left Man).....:D
Επιδή και εγώ ακόμη ρίχνω με (δεξιές) καραμπίνες,δν είχα ποτέ θέμα με την εξώλκευση των καλύκων διότι ρίχνω από μικρό παιδί και το έχω συνηθείσει πλέον.
Μόνο όταν ρίχνω κόντρα αέρα με ενοχλούν τα αέρια.....Είπαμε όμως: πάνω απ'όλα η ασφάλειά μας.
(αυτή η aquila έχει μια γεύση δηλαδή)......Όνειρο....:D:p:p
 
Το ξέρω ρε Βάγγο αλλά τη να κάνουμε.....Είμαστε αδικημένοι εμείς οι (Left Man).....:D
Επιδή και εγώ ακόμη ρίχνω με (δεξιές) καραμπίνες,δν είχα ποτέ θέμα με την εξώλκευση των καλύκων διότι ρίχνω από μικρό παιδί και το έχω συνηθείσει πλέον.
Μόνο όταν ρίχνω κόντρα αέρα με ενοχλούν τα αέρια.....Είπαμε όμως: πάνω απ'όλα η ασφάλειά μας.
(αυτή η aquila έχει μια γεύση δηλαδή)......Όνειρο....:D:p:p
Σε νιώθω απόλυτα
 
Ναι εχεις δικιο! Καταλαβα πως το λες! Σε αυτα τα mp155 εχει αναφερθει καποτε καποιο προβλημα λειτουργικοτητας?? (Οχι βαφες κλπ.)
Πέρα από τις βαφές δν έχω ακούσει κάτι κακό από την ώρα που κυκλοφόρισε. Δν ξέρω αν κάποιο άλλο μέλος αν έχει να μας πει κάτι....:)
 
Ναι εχεις δικιο! Καταλαβα πως το λες! Σε αυτα τα mp155 εχει αναφερθει καποτε καποιο προβλημα λειτουργικοτητας?? (Οχι βαφες κλπ.)
Και εγω δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά και δεν μου έχει βγάλει κάτι, πέρα από την ευαισθησία της βαφής στη βάση!
 
Και εγω δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά και δεν μου έχει βγάλει κάτι, πέρα από την ευαισθησία της βαφής στη βάση!
Αυτη την βαφη στην βαση την εχει βγαλει κ η mp153 του κολλητου μου αλλα απο προβλημα λειτουργικον
κανενα!
 
Αυτη την βαφη στην βαση την εχεξ βγαλει κ η mp153 του κολλητου μου αλλα απο προβλημα λειτουργικον
κανενα!
Σε ένα όπλο οικονομικό όπως το 155,θα κοιτάξουμε πρώτα την λειτουργηκότητα και μετά την φινέτσα του. Δηλαδή θέλω να πω πως η βαφή είναι πτέσμα για ένα όπλο των 600€ αν του ρίξεις μια Cetakote ( των 150€ π.χ.) έπειτα από την πρώτη 7ετία.......;)
Από την άλλη πλευρά στα ευρωπαϊκά μοντέλα,αρχικά κοιτάμε πρώτα την εξωτερική μόστρα.....:)
 

Πρίν 3 χρόνια πήρα το mp 153 magnum
Εκτός από την εξωτερική του εμφάνιση που μου αρέσει πολύ Κ το παρατσούκλι που τής έχω δώσει Μαύρη σκύλα.. Κ την εκπληκτική του κατανομή κ ανθεκτικότητα του όπλου.. Δεν μπορώ να συνηθίσω την υπερυψωμένη ριγα που έχει κ μου κακό φαίνεται που είναι μπροστινό το βάρος της.. Ίσως φταίει ότι έχω βολευτεί με το πρώτο μου όπλο.
Μαυρη σκυλα.sarcastic.!! Καλο!! Εμενα μου αρεσει αυτη η υπερυψωμενη πολυ! Κ σαν οπλο μου ερχεται αριστα! Το μπροστο βαρο θελει συνηθεια!
 

Έχω μια Baikal mp 153 magnum η εξωτερική του εμφάνιση μου αρέσει πολύ και το παρατσούκλι τής είναι μαύρη σκυλα η κατανομή που έχει κ ανθεκτικότητα του όπλου είναι εκπληκτική..αλλα δεν μπορώ να συνηθίσω την υπερυψωμένη ριγα που έχει κ το μπροστινό βάρος της. Ίσως φταίει ότι έχω βολευτεί με το πρώτο μου όπλο.
 
Last edited:

Έχω μια Baikal mp 153 magnum η εξωτερική του εμφάνιση μου αρέσει πολύ και η κατανομή που έχει κ ανθεκτικότητα του όπλου είναι εκπληκτική..αλλα δεν μπορώ να συνηθίσω την υπερυψωμένη ριγα που έχει κ το μπροστινό βάρος της. Ίσως φταίει ότι έχω βολευτεί με το πρώτο μου όπλο.
Πενα την εχεις....
 
Φιλε Αριστο απο αποψη λειτουργικοτητας σου παρουσιασε ποτε κατι?
Να αναφέρω ότι μια φορά βγάζοντας το όπλο από τη θήκη, δε ξέρω πως, μου βγήκε το αυτακι του κλείστρου. Πιστεύοντας ότι το είχα χάσει σε διαφορετικό χρόνο, πήρα άλλο και το βρήκα μετά από μερικές μέρες και έχω και ανταλλακτικό τώρα. Την έχω κυνηγήσει 4μιση σεζόν με 2 εμπλοκές και αυτές γιατί δεν την στήριξα καλά στον ώμο μου με 30αρια φυσίγγια.
 
Να αναφέρω ότι μια φορά βγάζοντας το όπλο από τη θήκη, δε ξέρω πως, μου βγήκε το αυτακι του κλείστρου. Πιστεύοντας ότι το είχα χάσει σε διαφορετικό χρόνο, πήρα άλλο και το βρήκα μετά από μερικές μέρες και έχω και ανταλλακτικό τώρα. Την έχω κυνηγήσει 4μιση σεζόν με 2 εμπλοκές και αυτές γιατί δεν την στήριξα καλά στον ώμο μου με 30αρια φυσίγγια.
Ο κολλητος μου την εχει απο το 2007 χωρις κανενα θεμα (s.magnum)
 
Ο κολλητος μου την εχει απο το 2007 χωρις κανενα θεμα (s.magnum)
Είναι αστέρια τα μπαικαλ το συνθετικό είναι ποιό λεπτότερο από την άλλη με τα ξύλα θέλω να τής πάρω μια προέκταση έως την κάνη κ άς μην το χρησιμοποιώ κ τόσο πολύ
 

Έχω μια Baikal mp 153 magnum η εξωτερική του εμφάνιση μου αρέσει πολύ και η κατανομή που έχει κ ανθεκτικότητα του όπλου είναι εκπληκτική..αλλα δεν μπορώ να συνηθίσω την υπερυψωμένη ριγα που έχει κ το μπροστινό βάρος της. Ίσως φταίει ότι έχω βολευτεί με το πρώτο μου όπλο.
Άντε και είναι εμπροστόβαρη......Την υπερυψωμένη ρίγα που τη βλέπεις..; o_O
 
Back
Top