Baikal Team

Ουτε εμενα μου αρεσει καθολου αυτο σε μια μ2 που ειχα επωμισει.. ομως δεν θα με ενοχλουσε στην σκοπευση..και τα δυο ματια εκεινη την ωρα βρισκονται στο θηραμα..
Στο Μ2 είναι ποιό έντονο το φαινόμενο
 
Μάλιστα!!!
Κοίτα να δεις τα 2mm πόσο σημαντικό ρόλο παίζουν....Είπαμε όπως βολεύται ο κάθε ένας......
Πάντος Νικόλα την έχεις στην πένα την καραμπίνα!! Μπράβο.....shake hands.
κ έτσι θα παραμείνει γιατί τώρα κάνω Οικονομία κ έχω πάθει πλάκα με το Beretta 687 πάω για δικαννο
 
Καποτε βγαζοντας βιαστικα την moss. απο την θηκη χωρις να εχω ανοιξει ολο το φερμουαρ εσπασα στην μεση το αυτακι...ηλεκροκολληση κ οκ..
Μαλλον βρηκε κοντρα καπου στην θηκη κ σου εφυγε..
Κάπως έτσι συνέβη Τάσο γιατί και εγώ έτσι κάνω με τη θήκη, μέχρι τη μέση άνοιγμα και τραβάω το όπλο προς τα έξω!
 
Όχι ρε 3000€ για όπλο.......Δν τρελάθεικα ακόμη....Υπάρχει κρίση ακόμη εδώ κάτω φιλαράκι......my man.
Γιατί εμείς βγήκαμε από τα μνημόνια.. τώρα που είμαστε ανύπαντρη πρέπει να το πάρουμε γιατί μετά ξεκινάνε οι υποχρέωσης Κ δεν θα περισσεύει Ούτε για ένα κουτί φυσίγγια
 
Στο τσακ ημουν και εγω αλλα οταν εβαλα διπλα την Affinity την αφησα την 155.
Ναι αμέ....Γιατί όχι;;
Εκτός και βρώ καμιά Μ2 (left) εδώ γύρω και λοξοδρομίσω......sarcastic.
Κώστα μην ακούς και μπες στον ίσιο δρόμο!!!.sarcastic.
Αλέξανδρε δεν πολυψαχτηκα! Την είχε πάρει ο αδερφός μου το 14 αλλά το μετάνιωσε που τη πήρε με πλαστικά και ήθελε να τη δώσει. Εγώ τότε σκεφτόμουν για το mp 27, πρώτο μου ντουφεκι και έτσι πήρα την 155, χωρίς βέβαια να το έχω μετανιώσει ή να έχω κάποιο παράπονο. Βέβαια το σαράκι για δίκανο υπήρχε και έτσι ήρθαν και τα άλλα!:)
 
Κώστα μην ακούς και μπες στον ίσιο δρόμο!!!.sarcastic.
Αλέξανδρε δεν πολυψαχτηκα! Την είχε πάρει ο αδερφός μου το 14 αλλά το μετάνιωσε που τη πήρε με πλαστικά και ήθελε να τη δώσει. Εγώ τότε σκεφτόμουν για το mp 27, πρώτο μου ντουφεκι και έτσι πήρα την 155, χωρίς βέβαια να το έχω μετανιώσει ή να έχω κάποιο παράπονο. Βέβαια το σαράκι για δίκανο υπήρχε και έτσι ήρθαν και τα άλλα!:)
Την κυνηγησα την 155 στην Λετονια καλοκαιρι,φοβερο οπλο,εκει μονο Ρωσικα παιζουν:D
Οταν μπηκα στον Καλκατζακο φορεσα τα γαντια και επωμισα και τις δυο,η γραμμη της Αffinity
μου εκατσε κουτι.Η υπεριψωμενη ριγα με βοηθαει στα μονοβολα και στις αντιεροπορικες βολες
με φουρνελα στις φασσες και παπια.Πλαστικα δαγκωτο λογο ακραιων συνθηκων.
 
Την κυνηγησα την 155 στην Λετονια καλοκαιρι,φοβερο οπλο,εκει μονο Ρωσικα παιζουν:D
Οταν μπηκα στον Καλκατζακο φορεσα τα γαντια και επωμισα και τις δυο,η γραμμη της Αffinity
μου εκατσε κουτι.Η υπεριψωμενη ριγα με βοηθαει στα μονοβολα και στις αντιεροπορικες βολες
με φουρνελα στις φασσες και παπια.Πλαστικα δαγκωτο λογο ακραιων συνθηκων.
Συμφωνώ για τα πλαστικά, το όπλο μοιάζει επιχειρησιακό......:D
 
τώρα που είμαστε ανύπαντρη
Και δν καθόμαι ανύπαντρος.....Με το βασικό μισθό δν είναι να ανοίξεις οικογένεια πλέον. Τουλάχιστο εγώ δν πάω εθελοντής για να βάλω θυλιά στο λαιμό μου....:D
Τέλος πάντων...:)
 
Καλησπέρα στην παρέα. Σαν παιδί και εγώ θέλω να πάρω για πρώτη φορά ένα αυτογεμες, και επειδή είμαι αριστερόχειρας οι επιλογές είναι λίγες, πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχει οικονομική άνεση, έτσι γέρνω στην κλασική λύση, Baikal MP 155. Θα ήθελα τη γνώμη όσο γνωρίζουν το όπλο. Να σας αναφέρω ότι θα το χρησιμοποιώ σε σκοπευτήριο και αν γνωρίζετε αν μπορεί να ρίξει φυσίγγια 24 γραμμαριων και τι ανάκρουση έχει
Απροβληματιστο οπλο..δεν εχω ριξει ομως 24γραμμ για να σου απαντησω στην συγκεκριμμενη απορια..γενικα βεβαια οπως εχω ξαναπει, πολλα οπλα μπορει να μην ριξουν τα 24αρια..Προσωπικα ειναι μια γομωση που δεν με αφορα..Παντως σε γενικες γραμμες αν θες να ασχοληθεις κυριως με σκοπευτηριο, ενας μεσος μεσος ανθρωπος θα σ ελεγε να παρεις κατι αλλο...το οπλο αυτο ειναι για να το κυνηγας
 
Απροβληματιστο οπλο..δεν εχω ριξει ομως 24γραμμ για να σου απαντησω στην συγκεκριμμενη απορια..γενικα βεβαια οπως εχω ξαναπει, πολλα οπλα μπορει να μην ριξουν τα 24αρια..Προσωπικα ειναι μια γομωση που δεν με αφορα..Παντως σε γενικες γραμμες αν θες να ασχοληθεις κυριως με σκοπευτηριο, ενας μεσος μεσος ανθρωπος θα σ ελεγε να παρεις κατι αλλο...το οπλο αυτο ειναι για να το κυνηγας
Και τι να πάρω για σκοπευτήριο; ποζε; έχει η Baikal pose trap ;
 
Διαθετει κανείς μια φλαντζα cast off για την 155 ? Πηρα να παραγγειλω τηλεφωνικα στον Καλκα, δεν εβγαλα ακρη σε πρωτη φαση και ειπα να ρωτησω και εδω μηπως εχει κανείς και την πουλαει..Ουσιαστικα θελω να αυξησω το cast off βαζοντας διπλη cast off φλαντζα...
 
Διαθετει κανείς μια φλαντζα cast off για την 155 ? Πηρα να παραγγειλω τηλεφωνικα στον Καλκα, δεν εβγαλα ακρη σε πρωτη φαση και ειπα να ρωτησω και εδω μηπως εχει κανείς και την πουλαει..Ουσιαστικα θελω να αυξησω το cast off βαζοντας διπλη cast off φλαντζα...
Γιατί δεν φτιάχνεις μία αφού έχεις το πρότυπο; Κρατάω μια επιφύλαξη αν μπορεί η δεύτερη να δώσει κάτι παραπάνω. Θεωρητικά μπορεί, πρακτικά όμως δεν ξέρω αν η πίεση που θα ασκήσει η τζαβέτα αρκεί να γυρίσει ακόμα, μέχρι την σωστή εφαρμογή, το όλο σύστημα.
 
Back
Top