Ata Arms Team

Για το ποζε της ata κάποιος φίλος είπε ότι παίρνει από 686. Δε νομίζω δεν είναι ίδια. Τίποτα δεν είναι ακριβώς ιδιο. Υπάρχει ένα βίντεο που τα συγκρίνει.
Κάποιος που το έχει χρειάστηκε ποτέ κάτι η έχει ρωτήσει πχ αν υπάρχουν επικρουστηρες, ελατήρια, πείροι η τίποτα άλλο; Είναι πολύ σημαντικό αυτό παιδιά.
Το μόνο κοινό που έχει το 686 με το Ata είναι το ιδιαίτερο κλειδί στους ώμους επάνω σήμα κατατεθέν των σ/π Beretta.
Όλοι οι μηχανισμοί μπασκουλας και πάπιας είναι τελείως διαφορετικοί...
Ελατήρια, βελόνες κλπ φτιάχνονται από οπλουργο όπως σε κάθε άλλο όπλο. Μόνο αν σπάσει το σίδερο της πάπιας, πράγμα σπάνιο, δυσκολεύουν τα πράγματα.
Τα τσοκ πρέπει να είναι μομπιλ ή κάνω λάθος;
 
Αλλά μοντέλα και περισσότερο πόζε και ένα πλάγιο με περαστο κλειδί .Το δικό μου ποζε από εκεί είναι ,ακόμα τα έχει.
Και το 201 και το 202 Β της εταιριας αυτης ειναι με περαστο κλειδι τυπου kersten.
 
εχω το sporter 3 χρονια το εχω λιώσει στο τουφεκίδι δεν μου εχει κανει το παραμικρο πρόβλημα μπορω να πω πως ειναι το αγαπημένο μου οπλο μετα απο 27 ντουφέκια που εχω αλλάξει μου κανει ολα τα γούστα. και τα αλλα μου κάνανε τα γούστα αλλα τα ειχα πληρωμένα πολύ παραπάνω.

και κατι αλλο σημαντικο...

Στιγμιότυπο οθόνης 2022-11-20 105049.png
 
Το μόνο κοινό που έχει το 686 με το Ata είναι το ιδιαίτερο κλειδί στους ώμους επάνω σήμα κατατεθέν των σ/π Beretta.
Όλοι οι μηχανισμοί μπασκουλας και πάπιας είναι τελείως διαφορετικοί...
Ελατήρια, βελόνες κλπ φτιάχνονται από οπλουργο όπως σε κάθε άλλο όπλο. Μόνο αν σπάσει το σίδερο της πάπιας, πράγμα σπάνιο, δυσκολεύουν τα πράγματα.
Τα τσοκ πρέπει να είναι μομπιλ ή κάνω λάθος;
Το μοχλουδάκι της πάπιας; Εσπασε το δικό μου στο 690 είχε μπλοκάρει και το ζόρισα, επειδη είναι το field3 και είχε σκαλίσμα επάνω περίμενα 2 μήνες. Και μιλάμε για beretta που υποτίθεται έχει πληθώρα ανταλλακτικών. Υπήρχε μόνο του 692 sporting μαύρο. Μου το πρότεινε ο ο οπλουργός αλλά ηθελα το δικό του και περίμενα. Ήταν απόλυτα λογικό να μην είναι ίδιο ένα όπλο τριπλάσιας τιμής στο μηχανισμό με ένα άλλο. Χωρίς να σημαίνει οτι δεν είναι καλό το ατα . Απλώς το επιβεβαίωσες τωρα. Όσο για τα υπόλοιπα ,παιδιά το χουμε ξαναπεί οτι θέλει ο καθένας αγοράζει. Είναι πολλά άλλωστε τα τούρκικα προϊόντα που χρησιμοποιούμε ή έχουμε χρησιμοποιήσει.
 
Πέρυσι, ακριβώς τέτοιες μέρες, δέχτηκα απίστευτους και εξευτελιστικούς υπαινιγμούς από συναδέλφους επειδή για οικονομικούς και μόνο λόγους ψαχνόμουνα στα τούρκικα όπλα.
Τελικά (πολύ δύσκολα) το επέλεξα και, μέχρι στιγμής, είναι το πιο ευχάριστο* που είχα μεταξύ των 13 που είχα/έχω στην 50χρονη κυνηγετική μου ζωή.
* Εύχρηστο, ζυγισμένο, ελαφρύ, σύγχρονο, όμορφο, ακριβέστατο και μέχρι στιγμής αξιόπιστο.
Μπραβο Γιαννη! Να το χαιρεσαι με Υγεια! Αν θες πες μας ποσα φυσιγγια υπολογιζεις οτι εχεις ριξει και τι κυνηγια εχεις κανει?
 
Εμένα ο ενδοιασμος που έχω με τα τουρκικα ειναι η υποστήριξη.
Γιατί για τα αμερικάνικα έχεις καμία σοβαρή υποστήριξη και δε το ξέρω η ξέρεις αν θα έχεις για τα ρωσικά.Απλα το πρόβλημα είναι ότι είναι αδοκιμαστα τα περισσότερα .Και δεν ξέρεις που πονάνε αλλιώς αγοράζοντας το έπαιρνες και δύο τρία ανταλλακτικά μαζί που πιθανόν θα έβγαζαν θέμα και ησυχάζεις.
 
Αυτό με την υποστήριξη μεγάλη υπόθεση‼️που,ούτε μεγάλα Μπραντ νειμ την παράσχουν με το πέρασμα των χρόνων.....εμένα μου απάντησαν ότι "ε εντάξει έχεις κ ένα όπλο κοντά 25 χρόνων,δύσκολο να βρεθούν ανταλλακτικά"
 
Ποιος ειναι ο αντιπροσωπος οεο!!!???
Γιώργο cz usa (huglu) έφερνε ο καλκατζσκος ο άλλος (prosystems). Τωρα στο σάιτ του βλέπω μόνο δύο ποζε και παλιά μοντέλα. Huglu τώρα νομίζω έχει dorkas. Γίνεται της ψιλοπουτανας με τα τούρκικα.
 
Back
Top