Ata Arms Team

Εννοείται η διαφορετική άποψη ή η διαφωνία σε ένα θέμα αλλά το να λες τον άλλο φιλότουρκο ή προδότη λόγο αγοράς τουρκικού όπλου είναι εκτός θέματος όταν το θέμα λέει ξεκάθαρα "τουρκικά όπλα γνώμες" εννοεί να πεις τη γνώμη σου για το όπλο όχι για τον τουρκικό λαο. Δεν έγραφα ποτέ για να συμφωνήσει κανείς μαζί μου έγραφα την άποψη μου. Το καλύτερο είναι ότι είμαι μπενελακιας αλλά ερωτεύτηκα αυτό το πόζε και με αποπηραν άσχημα γι'αυτό δεν ξαναεγραψα
Εχεις δικιο. Τετοιου ειδους χαρακτηρισμοι ειναι απαραδεκτοι. Δεν πρεπει να γινονται. Κοιτα να ευχαριστιεσαι τα οπλα σου και αγνοησε τους αλλους. Νασαι καλα φιλε!
 
Εννοείται η διαφορετική άποψη ή η διαφωνία σε ένα θέμα αλλά το να λες τον άλλο φιλότουρκο ή προδότη λόγο αγοράς τουρκικού όπλου είναι εκτός θέματος όταν το θέμα λέει ξεκάθαρα "τουρκικά όπλα γνώμες" εννοεί να πεις τη γνώμη σου για το όπλο όχι για τον τουρκικό λαο. Δεν έγραφα ποτέ για να συμφωνήσει κανείς μαζί μου έγραφα την άποψη μου. Το καλύτερο είναι ότι είμαι μπενελακιας αλλά ερωτεύτηκα αυτό το πόζε και με αποπηραν άσχημα γι'αυτό δεν ξαναεγραψα
Το ίδιο κι εγώ έδωσα την Μοντεφελτρο και κυνηγάω με αυτό ενώ έχω και το elos.
 
Το καλύτερο είναι ότι είμαι μπενελακιας αλλά ερωτεύτηκα αυτό το πόζε και με αποπηραν άσχημα γι'αυτό δεν ξαναεγραψα
Κακώς.Προχώρα και ας σε διαβάζουν όσοι γουστάρουν.
Εχουν την επιλογή να μήν σε διαβάζουν.
 
Εχεις δικιο. Τετοιου ειδους χαρακτηρισμοι ειναι απαραδεκτοι. Δεν πρεπει να γινονται. Κοιτα να ευχαριστιεσαι τα οπλα σου και αγνοησε τους αλλους. Νασαι καλα φιλε!
Πέρυσι, ακριβώς τέτοιες μέρες, δέχτηκα απίστευτους και εξευτελιστικούς υπαινιγμούς από συναδέλφους επειδή για οικονομικούς και μόνο λόγους ψαχνόμουνα στα τούρκικα όπλα.
Τελικά (πολύ δύσκολα) το επέλεξα και, μέχρι στιγμής, είναι το πιο ευχάριστο* που είχα μεταξύ των 13 που είχα/έχω στην 50χρονη κυνηγετική μου ζωή.
* Εύχρηστο, ζυγισμένο, ελαφρύ, σύγχρονο, όμορφο, ακριβέστατο και μέχρι στιγμής αξιόπιστο.
 
Πέρυσι, ακριβώς τέτοιες μέρες, δέχτηκα απίστευτους και εξευτελιστικούς υπαινιγμούς από συναδέλφους επειδή για οικονομικούς και μόνο λόγους ψαχνόμουνα στα τούρκικα όπλα.
Τελικά (πολύ δύσκολα) το επέλεξα και, μέχρι στιγμής, είναι το πιο ευχάριστο* που είχα μεταξύ των 13 που είχα/έχω στην 50χρονη κυνηγετική μου ζωή.
* Εύχρηστο, ζυγισμένο, ελαφρύ, σύγχρονο, όμορφο, ακριβέστατο και μέχρι στιγμής αξιόπιστο.
Το ίδιο έκαναν σε όλους μας.
Είμαι περήφανος που τους έβαλα στη θέση τους πιο πολύ απ τον καθένα.
Αλλά είμαι πιο περήφανος που δεν σταμάτησα να ασχολουμε με το φόρουμ και να προσφέρω κι εγώ ότι ξέρω.

Έχω υποχρέωση αφού μαθαίνω από τις γνώσεις των άλλων να προσφέρω κι εγ με τη σειρά μου ότι γνωρίζω για το κυνήγι τα όπλα τα φυσίγγια τη φύση και ότι απασχολεί έναν κυνήγο.

Αυτό κάνει αυτό το φόρουμ όμορφο και δυνατό.

Σιγά σιγά όλο και θα λιγοστεύουν οι αντιδράσεις και αυτό το πετύχαμε με κόπο.

Το να καθόμαστε να γράφουμε για ώρα να δεις που έπιασε τόπο.

Δεν είναι ανάγκη κάποιος να αλλάξει τη γνώμη του.

Αυτό που θέλουμε είναι να πετύχουμε να σέβονται τη δική μας γνώμη.

Εμείς αγοράσαμε τουρκικό.
Δεν είπαμε σε κανέναν να αγοράσει με το ζόρι.

Ούτε είπαμε τι να κάνει.

Οπότε να μην μας λένε κι εμάς τι να κάνουμε.

Πείραμε λοιπόν αυτά τα όπλα και αναλύουμε πληροφορίες για αυτα.

Όπως με κάθε άλλο όπλο.

Τελείωσε σιγά σιγά η πολιτική.
Καταλάβαμε ότι μιλάμε για ένα προϊόν.

Τα ata πάνε μπάλα στην Ελλάδα.
Σε κάθε εισαγωγή γίνονται καπνός.
 
Το ίδιο έκαναν σε όλους μας.
Είμαι περήφανος που τους έβαλα στη θέση τους πιο πολύ απ τον καθένα.
Αλλά είμαι πιο περήφανος που δεν σταμάτησα να ασχολουμε με το φόρουμ και να προσφέρω κι εγώ ότι ξέρω.

Έχω υποχρέωση αφού μαθαίνω από τις γνώσεις των άλλων να προσφέρω κι εγ με τη σειρά μου ότι γνωρίζω για το κυνήγι τα όπλα τα φυσίγγια τη φύση και ότι απασχολεί έναν κυνήγο.

Αυτό κάνει αυτό το φόρουμ όμορφο και δυνατό.

Σιγά σιγά όλο και θα λιγοστεύουν οι αντιδράσεις και αυτό το πετύχαμε με κόπο.

Το να καθόμαστε να γράφουμε για ώρα να δεις που έπιασε τόπο.

Δεν είναι ανάγκη κάποιος να αλλάξει τη γνώμη του.

Αυτό που θέλουμε είναι να πετύχουμε να σέβονται τη δική μας γνώμη.

Εμείς αγοράσαμε τουρκικό.
Δεν είπαμε σε κανέναν να αγοράσει με το ζόρι.

Ούτε είπαμε τι να κάνει.

Οπότε να μην μας λένε κι εμάς τι να κάνουμε.

Πείραμε λοιπόν αυτά τα όπλα και αναλύουμε πληροφορίες για αυτα.

Όπως με κάθε άλλο όπλο.

Τελείωσε σιγά σιγά η πολιτική.
Καταλάβαμε ότι μιλάμε για ένα προϊόν.

Τα ata πάνε μπάλα στην Ελλάδα.
Σε κάθε εισαγωγή γίνονται καπνός.
Εγώ δεν φυγομάχησα. Απλά είπα και λέω ότι αν κάποιοι θέλουν να συζητάμε εθνοκοινωνικά θέματα ας ανοίξουν μία άλλη ενότητα. Στις ενότητες "τούρκικα όπλα" και αντίστοιχα συναφή (π.χ. ΑΤΑ, Impala κ.α.) ανταλλάσουμε πληροφορίες και γνώμες ΜΟΝΟ για τα όπλα, όχι την καταγωγή τους.
 
Εγώ δεν φυγομάχησα. Απλά είπα και λέω ότι αν κάποιοι θέλουν να συζητάμε εθνοκοινωνικά θέματα ας ανοίξουν μία άλλη ενότητα. Στις ενότητες "τούρκικα όπλα" και αντίστοιχα συναφή (π.χ. ΑΤΑ, Impala κ.α.) ανταλλάσουμε πληροφορίες και γνώμες ΜΟΝΟ για τα όπλα, όχι την καταγωγή τους.
Όπως θα έπρεπε να είναι εξαρχής δηλαδή.

Έπρεπε να το αντιλαμβάνονται από μόνοι τους.

Δεν μπορείς να μπαίνεις σε ένα θέμα που δε σε αφορά και να το κάνεις χαρτοπολεμο.

Μπήκα σε θέμα με τα σκυλιά που δεν ασχολουμαι;

Μπήκα σε θέμα με τσοκ που δεν με ενδιαφέρει να πω στους άλλους γιατί τα αγοραζουν;

Μπήκα στο θέμα με την ιδιογομωση που δεν με αφορά να τους πω γιατί γεμίζουν;

Αυτοί όμως εμπαίναν σε ένα θέμα για όπλα που δεν τους αφορούν και έδιωχναν όσους τα είχαν.

Και γι αυτό το λόγο το αναλύω ακόμη.

Ένας φίλος πιο πίσω δε μιλούσε να μας πει τη γνώμη του ενώ έχει ένα ατα γιατί του την έπεφταν οι έξυπνοι.

Ναι δεν θα μιλούσα αλλιώς....

Όλοι όσοι αγοράσαν τουρκικό όπλο είναι το ίδιο πατριώτες και αδέρφια με όλους τους υπόλοιπους.

Τέλος.


Μιλώντας και βγαίνοντας καμία φορά λίγο εκτός θέματος θα γίνει σιγά σιγά πλήρως κατανοητό.

Το εκτός θέματος είναι αναγκαίο κακό και γίνεται για καλό σκοπό.
 
Για το ποζε της ata κάποιος φίλος είπε ότι παίρνει από 686. Δε νομίζω δεν είναι ίδια. Τίποτα δεν είναι ακριβώς ιδιο. Υπάρχει ένα βίντεο που τα συγκρίνει.
Κάποιος που το έχει χρειάστηκε ποτέ κάτι η έχει ρωτήσει πχ αν υπάρχουν επικρουστηρες, ελατήρια, πείροι η τίποτα άλλο; Είναι πολύ σημαντικό αυτό παιδιά.
 
Last edited:
Το ίδιο έκαναν σε όλους μας.
Είμαι περήφανος που τους έβαλα στη θέση τους πιο πολύ απ τον καθένα.
Αλλά είμαι πιο περήφανος που δεν σταμάτησα να ασχολουμε με το φόρουμ και να προσφέρω κι εγώ ότι ξέρω.

Έχω υποχρέωση αφού μαθαίνω από τις γνώσεις των άλλων να προσφέρω κι εγ με τη σειρά μου ότι γνωρίζω για το κυνήγι τα όπλα τα φυσίγγια τη φύση και ότι απασχολεί έναν κυνήγο.

Αυτό κάνει αυτό το φόρουμ όμορφο και δυνατό.

Σιγά σιγά όλο και θα λιγοστεύουν οι αντιδράσεις και αυτό το πετύχαμε με κόπο.

Το να καθόμαστε να γράφουμε για ώρα να δεις που έπιασε τόπο.

Δεν είναι ανάγκη κάποιος να αλλάξει τη γνώμη του.

Αυτό που θέλουμε είναι να πετύχουμε να σέβονται τη δική μας γνώμη.

Εμείς αγοράσαμε τουρκικό.
Δεν είπαμε σε κανέναν να αγοράσει με το ζόρι.

Ούτε είπαμε τι να κάνει.

Οπότε να μην μας λένε κι εμάς τι να κάνουμε.

Πείραμε λοιπόν αυτά τα όπλα και αναλύουμε πληροφορίες για αυτα.

Όπως με κάθε άλλο όπλο.

Τελείωσε σιγά σιγά η πολιτική.
Καταλάβαμε ότι μιλάμε για ένα προϊόν.

Τα ata πάνε μπάλα στην Ελλάδα.
Σε κάθε εισαγωγή γίνονται καπνός.
Για το cz usa liberty 202B τι γνωμη εχεις? Ρωταω διοτι με ενδιαφερει.
 
Για το cz usa liberty 202B τι γνωμη εχεις? Ρωταω διοτι με ενδιαφερει.
Δεν το γνωρίζω το όπλο αυτό εκτός από μια ματιά που το έχω δει.

Κι εγώ όταν πήρα το δικό μου είχα μια αγωνία για τον αν θα βγει οκ.

Το ρίσκαρε και μέχρι τώρα μου βγήκε.

Το συμπέρασμα βέβαια θα βγει σε κάμποσα χρόνια ακόμη.

Στα 5 χρόνια θα έχω μία πιο σφαιρική άποψη και αν το κρατήσω 10 χρόνια θα ξέρω όντως τι είναι.
 
Το ειδα σε παρουσιαση απο τον Μαστορακο. Ειναι της Huglu.
Τα έφερνε σαν huglu o Αβραμίδης στην Ελευσίνα ,σαν czusa ;;;από μόστρα φινίρισμα και πλούσιο εξοπλισμό άλλο τίποτα!!!! Η huglu είναι μεγάλη και παλιά εταιρεία ,στο εξωτερικό έχουν καλές κριτικές τα όπλα τους , πουλάνε και πολύ στη Ρωσία .Εδώ πως αντιπροσωπεύονται είναι το θέμα.
 
Τα έφερνε σαν huglu o Αβραμίδης στην Ελευσίνα ,σαν czusa ;;;από μόστρα φινίρισμα και πλούσιο εξοπλισμό άλλο τίποτα!!!! Η huglu είναι μεγάλη και παλιά εταιρεία ,στο εξωτερικό έχουν καλές κριτικές τα όπλα τους , πουλάνε και πολύ στη Ρωσία .Εδώ πως αντιπροσωπεύονται είναι το θέμα.
Απο οτι εψαξα μαλλον αντιπροσωπευονται απο την Δορκας.
 
Back
Top