Ata Arms Team

Ντουκοχαρτο νερού παρακαλώ. Και από πάνω αλοιφή. Ενίοτε και ντρεμελ.
Πρόσεξε μην προκαλέσεις φθορά που ούτε με πολλά χρόνια χρήσης η χιλιάδες φυσίγγια δεν θα έκαναν .Εγώ θα έκανα αρκετές ξηρές προπονήσεις με συχνή αλλαγή γρασων, για να πατήσουν οι επαφές όπως δουλεύει το όπλο πάνω στους πείρους και τα κλειδιά.
 
Last edited:
Μπραβο Γιαννη! Να το χαιρεσαι με Υγεια! Αν θες πες μας ποσα φυσιγγια υπολογιζεις οτι εχεις ριξει και τι κυνηγια εχεις κανει?
Θεωρώντας καλοπροαίρετη και ειλικρινή την ερώτηση σου απαντώ ότι έχω ρίξει περ. 500 φυσίγγια 30-33 gr στις τσίχλες και φάσες.
Είναι λίγα για να προσυπογράψω την αξιοπιστία του, αν εκεί απευθύνεται η ερώτηση, θα πω όμως ότι, προ 5ετίας περίπου που δούλευα κυρίως την Franchi Fast, προβλήματα είχα από τις πρώτες 200. Εξ ου και "ξου".
Είναι αρχή μου να μην συστήνω ποτέ κανένα προϊόν ή υπηρεσία, διότι ο καθένας μας έχει διαφορετικά κριτήρια και προτεραιότητες και μπορεί να εκτεθώ. Λέω μόνο την προσωπική μου άποψη όταν μου ζητηθεί.
 
Πρόσεξε μην προκαλέσεις φθορά που ούτε με πολλά χρόνια χρήσης η χιλιάδες φυσίγγια δεν θα έκαναν .Εγώ θα έκανε αρκετές ξηρές προπονήσεις με συχνή αλλαγή γρασων, για να πατήσουν οι επαφές όπως δουλεύει το όπλο πάνω στους πείρους και τα κλειδιά.
Τα ψιλά ντουκοχαρτα δεν αφαιρούν μέταλλο. Γυαλίζουν.
 
Θεωρώντας καλοπροαίρετη και ειλικρινή την ερώτηση σου απαντώ ότι έχω ρίξει περ. 500 φυσίγγια 30-33 gr στις τσίχλες και φάσες.
Είναι λίγα για να προσυπογράψω την αξιοπιστία του, αν εκεί απευθύνεται η ερώτηση, θα πω όμως ότι, προ 5ετίας περίπου που δούλευα κυρίως την Franchi Fast, προβλήματα είχα από τις πρώτες 200. Εξ ου και "ξου".
Είναι αρχή μου να μην συστήνω ποτέ κανένα προϊόν ή υπηρεσία, διότι ο καθένας μας έχει διαφορετικά κριτήρια και προτεραιότητες και μπορεί να εκτεθώ. Λέω μόνο την προσωπική μου άποψη όταν μου ζητηθεί.
Φυσικα και ειναι καλοπροαιρετη! Και ρωταω γενικα για ολα τα οπλα που ειναι καινουργια και δεν εχω αποψη! Οπως εχουμε ξαναπει ...πολλα επωνυμα οπλα....και να το πω καλυτερα....ολα τα οπλα κατι μπορει να βγαλουν....μηχανισμοι ειναι! Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Να το χαιρεσαι με Υγεια!
 
Το μοχλουδάκι της πάπιας; Εσπασε το δικό μου στο 690 είχε μπλοκάρει και το ζόρισα, επειδη είναι το field3 και είχε σκαλίσμα επάνω περίμενα 2 μήνες. Και μιλάμε για beretta που υποτίθεται έχει πληθώρα ανταλλακτικών. Υπήρχε μόνο του 692 sporting μαύρο. Μου το πρότεινε ο ο οπλουργός αλλά ηθελα το δικό του και περίμενα. Ήταν απόλυτα λογικό να μην είναι ίδιο ένα όπλο τριπλάσιας τιμής στο μηχανισμό με ένα άλλο. Χωρίς να σημαίνει οτι δεν είναι καλό το ατα . Απλώς το επιβεβαίωσες τωρα. Όσο για τα υπόλοιπα ,παιδιά το χουμε ξαναπεί οτι θέλει ο καθένας αγοράζει. Είναι πολλά άλλωστε τα τούρκικα προϊόντα που χρησιμοποιούμε ή έχουμε χρησιμοποιήσει.
Τα ψιλολογια ακόμα και στα Beretta made in Italy φτιάχνονται απο μικρές βιοτεχνίες και όχι από την ίδια, δεν συμφέρει.
 
Άν η τιμή του όπλου είναι χαμηλή και κάνει μια χαρά τη δουλειά του σε κυνήγι/σκοπευτήριο μπορούμε κάλλιστα να αγοράσουμε κι ένα δεύτερο ίδιο ακριβώς με το πρώτο ώστε να έχουμε όλα τα ανταλλακτικά διαθέσιμα για τα επόμενα χρόνια.
 
Άν η τιμή του όπλου είναι χαμηλή και κάνει μια χαρά τη δουλειά του σε κυνήγι/σκοπευτήριο μπορούμε κάλλιστα να αγοράσουμε κι ένα δεύτερο ίδιο ακριβώς με το πρώτο ώστε να έχουμε όλα τα ανταλλακτικά διαθέσιμα για τα επόμενα χρόνια.
Για μια φορά ναι,,,στη δεύτερη ❓
 
Εγώ εδώ βλέπω από όσους έχουν τα ata sp έχουν γίνει τα αγαπημένα τους όπλα ακόμη και αν είχαν ή έχουν ακόμη στην κατοχή τους άλλες τρανταχτες μάρκες.

2-3 που τα έχουμε λέμε ακριβώς το ίδιο πράγμα.

Αποκλείεται να είναι τυχαίο.
 
Παιδιά ειλικρινά χαίρομαι που ευχαριστιεσται τα όπλα σας, αλλά ρε γαμώτο, αρχίζω να αισθάνομαι κάπως που ξόδεψα πρόσφατα 4500 γιούργια για το δικό μου SP
Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με όπλο που κάνει 4500ευρώ.

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα ευχαριστηθώ εγώ αυτό που πήρα με 700€.

Και φαίνεται ότι το ευχαριστιέμαι εφόσον έχω όπλο διπλασιας τιμης απ το ata αλλα κυνηγαω με το ατα.

Και η μπενελι που την είχα ταυτόχρονα με το ατα ήταν ακριβότερη.

Δεν είναι πάντα το ποσό κοστίζει...είναι αν σου ταιριάζει.

Ας πούμε ότι αγοράζει κάποιος ένα μερσεντες αγροτικο 60 χιλιάδες μέσα στις αγροτικές δουλειές είναι πιθανόν να ευχαριστηθεί κάποιος ένα παλιό τογιοτα χαιλουξ για πολλούς λόγους.

Δεν είναι το παν η τιμή.

Ούτε συγκρίνει κάνεις όπλα των 4500 χιλιάδων με του πεντακοσαρικου.
 
Back
Top