κόψιμο κάννης

Να παρεις βιτορια εσυ. Θα σου πουλησω εγω
Θα της φτιαξω και κωνο
.yelling.
Θα την αγοράσω αφού πρώτα ρίξεις ένα 6άρι Rem express στα 36μ με full, mod και cyl και μου στείλεις φωτογραφίες.
Αν βάζει 15% περισσότερα στο full, ίδια στο mod και 15% λιγότερα ή τα ίδια στον κύλινδρο με την Μ2, πακετάρισέ την.
Απλό :) :) :)
 
Θα την αγοράσω αφού πρώτα ρίξεις ένα 6άρι Rem express στα 36μ με full, mod και cyl και μου στείλεις φωτογραφίες.
Αν βάζει 15% περισσότερα στο full, ίδια στο mod και 15% λιγότερα ή τα ίδια στον κύλινδρο με την Μ2, πακετάρισέ την.
Απλό :) :) :)
Δε μπορει να ανταγωνιστεί την αδελφη μπενελι. Απο ιδιο πατερα ειναι. Δεν ειναι ηθικο. Ετσι θα τη παρεις. Μονο με το βρακι της
 
Κάποιος να μας γράψει που το έχει κόψει αν το μετάνιωσε τελικά και τη κατάλαβε βλητικες μιας και ο οπλουργο μου είπε ότι αφού το θέλω κύλινδρο απλά την κόβουμε και δεν βάζουμε τσοκ.
Φίλε Λάμπρο, βάλε την κάννη σου για πούλημα και πάρε μια στα 61εκ.η βάλε αγγελία για ανταλλαγή! Αν την κόψεις και δεν σου αρέσει το αποτέλεσμα,τι θα κάνεις;

Αν σκεφτείς να την πουλήσεις, ενδιαφέρομαι....
 
Καλημέρα σε όλους.Πηγα εχθές και έκανα δοκιμές στο χαρτόνι πάλι μιας και μου είπε ο οπλουργο ότι αν θες να δεις πως θα ρίχνει η κάνει σου αν την κόψεις στους 51 πόντους απλά βγάλε το τσοκ και ρίξε λοιπον αυτό που παρατήρησα είναι ότι έριξα με δύο φυσίγγια 1 κανονικο και ένα direct και βγήκε η ίδια τουφεκιά.Μετα έβαλα το 5 τσοκ και ξανα έριξα με direct και βγήκε μεγαλύτερη η τουφεκιά.Δεν καταλαβαίνω τη γίνεται μου ειπε μαλακιες ο οπλουργος; τωρα για να προλάβω κάποιους συναδέλφους ότι δεν δουλεύει το direct με ανοιχτά τσοκ έχω κάνει με όλα τα τσοκ δοκιμή και την πιο ανοιχτή τουφεκια την δινει το 5.Τώρα μετά το τσοκ ποσό είναι το άνοιγμα δλδ μετα τον κωνο μεχρι την αρχη του τσοκ δεν ειναι το ιδιο οπου και να το κοψω δεν θα βγει κυλινδρος;Θέλω να την κόψω χωρίς να βάλω τσοκ η τίποτα μόνο για μπεκατσα θα πήγαινω με αυτό το όπλο.
 
Καλημέρα σε όλους.Πηγα εχθές και έκανα δοκιμές στο χαρτόνι πάλι μιας και μου είπε ο οπλουργο ότι αν θες να δεις πως θα ρίχνει η κάνει σου αν την κόψεις στους 51 πόντους απλά βγάλε το τσοκ και ρίξε λοιπον αυτό που παρατήρησα είναι ότι έριξα με δύο φυσίγγια 1 κανονικο και ένα direct και βγήκε η ίδια τουφεκιά.Μετα έβαλα το 5 τσοκ και ξανα έριξα με direct και βγήκε μεγαλύτερη η τουφεκιά.Δεν καταλαβαίνω τη γίνεται μου ειπε μαλακιες ο οπλουργος; τωρα για να προλάβω κάποιους συναδέλφους ότι δεν δουλεύει το direct με ανοιχτά τσοκ έχω κάνει με όλα τα τσοκ δοκιμή και την πιο ανοιχτή τουφεκια την δινει το 5.Τώρα μετά το τσοκ ποσό είναι το άνοιγμα δλδ μετα τον κωνο μεχρι την αρχη του τσοκ δεν ειναι το ιδιο οπου και να το κοψω δεν θα βγει κυλινδρος;Θέλω να την κόψω χωρίς να βάλω τσοκ η τίποτα μόνο για μπεκατσα θα πήγαινω με αυτό το όπλο.
Άμα την κόψεις θα γίνει χωνί με πολύ κακες κατανομές, μείνε με το πενταρι τσοκ.
 
Εσωτερικα
Εάν έχεις εσωτερικά μπορείς να ρίξεις λίγες ντουφεκιες χωρίς να χαλάσουν οι βόλτες αλλά δεν μπορείς να δεις αποτέλεσμα κυλίνδρου γιατί η κανη είναι χωνί συμπέρασμα δε βγάζεις με το τσοκ του κυλίνδρου σου αν ταιριάζει με τον αυλό σου θα δεις περίπου τι γίνεται.
 
Οπότε τη κάνω τώρα ρε γμτ.Να την κοψω;ήλπιζα να δω τη τουφεκιά θα έβγαζε χωρίς τσοκ σαν να ήταν κομμένη τουλάχιστον έτσι μου είπε ο οπλουργος.
Ίσως να πρέπει να αλλάξεις οπλουργο.Μια κάννη κύλινδρος,είναι μια κάννη κύλινδρος.Μια κάννη φουλ,66 cm τι διαφορά θα έχει νομίζεις,με μια κάννη 81 φουλ;Από δοκιμές που έχουν γίνει,ίσως 2 το πολύ 3⁰/⁰.Στους πίνακες που δημοσιεύονται για την αποτελεσματικότητα του τσοκαρισματος,οι μεταβλητές είναι,σύσφιξη, αποσταση και νούμερο σκαγιων.Μηκος κάννης,γιοκ.Τι τον κάνει να πιστεύει,ότι θα έχει μια διαφορετική αποτύπωση απ' το 5* ;Αυτήν είναι η άποψη μου....
 
Γιατί δεν αγοράζεις ένα τσόκ διασποράς να τελειώσουν τα προβλήματά σου;

Άν κοπεί η κάννη και καταλήξει "πατάτα" το εγχείρημα και δεν σε βολέψει πρακτικά τι γίνεται;

Τότε θα έχεις ένα αζύγιστο όπλο που θα ξεκουφαίνει τον χρήστη από τον κρότο και με κατεστραμμένη την κάννη άν αποφασίσεις να το πουλήσεις για να το ξεφορτωθείς (εκτός άν το χαρίσεις).
 
Καλημέρα σε όλους.Πηγα εχθές και έκανα δοκιμές στο χαρτόνι πάλι μιας και μου είπε ο οπλουργο ότι αν θες να δεις πως θα ρίχνει η κάνει σου αν την κόψεις στους 51 πόντους απλά βγάλε το τσοκ και ρίξε λοιπον αυτό που παρατήρησα είναι ότι έριξα με δύο φυσίγγια 1 κανονικο και ένα direct και βγήκε η ίδια τουφεκιά.Μετα έβαλα το 5 τσοκ και ξανα έριξα με direct και βγήκε μεγαλύτερη η τουφεκιά.Δεν καταλαβαίνω τη γίνεται μου ειπε μαλακιες ο οπλουργος; τωρα για να προλάβω κάποιους συναδέλφους ότι δεν δουλεύει το direct με ανοιχτά τσοκ έχω κάνει με όλα τα τσοκ δοκιμή και την πιο ανοιχτή τουφεκια την δινει το 5.Τώρα μετά το τσοκ ποσό είναι το άνοιγμα δλδ μετα τον κωνο μεχρι την αρχη του τσοκ δεν ειναι το ιδιο οπου και να το κοψω δεν θα βγει κυλινδρος;Θέλω να την κόψω χωρίς να βάλω τσοκ η τίποτα μόνο για μπεκατσα θα πήγαινω με αυτό το όπλο.
Αν δεν σου κάνει το όπλο άλλαξε το με άλλο ,αν το κόψεις θα πάει για τον σκουπιδοτενεκε.
 
Back
Top