Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

Όταν δοκιμάσει ο φίλος σου τις earmor γράψε μας τις εντυπώσεις του γτ φαίνονται αρκετά καλές αν δν περιορίζει τους εξωτερικούς χαμηλούς ήχους...
Εννοείται πώς μόλις έχω νέα θα ενημερώσω σχετικά.
Φροντίζω να τον έχω από κοντά... 😁
 
Μόλις χθές παρελήφθησαν και οι Howard Leight που είχα παραγγείλει στις αρχές του μήνα - έφτασαν μάλιστα νωρίτερα από ότι αναμενόταν από το site στην αρχική φάση της αγοράς. 😌 😄
Ευχαριστώ τους φίλους που με βοήθησαν στην πραγματοποίηση αυτής της αγοράς για τις πληροφορίες που έδωσαν δημόσια μέσω του forum. .shake hands.

Δεν ξέρω άν υπάρχει θέμα για το πώς ανεβάζουμε φωτογραφίες - άν ξέρει κάποιος άς πεί.
 
Μόλις χθές παρελήφθησαν και οι Howard Leight που είχα παραγγείλει στις αρχές του μήνα - έφτασαν μάλιστα νωρίτερα από ότι αναμενόταν από το site στην αρχική φάση της αγοράς. 😌 😄
Ευχαριστώ τους φίλους που με βοήθησαν στην πραγματοποίηση αυτής της αγοράς για τις πληροφορίες που έδωσαν δημόσια μέσω του forum. .shake hands.vp

Δεν ξέρω άν υπάρχει θέμα για το πώς ανεβάζουμε φωτογραφίες - άν ξέρει κάποιος άς πεί.
Για αυτό υπάρχει το forum....βλέπεις....ακούς...διαβάζεις και κρίνεις ...και εγώ από τις πληροφορίες εδώ πήρα την απόφαση για τις συγκεκριμένες ωτοασπίδες και παρήγγειλα στην Κίνα μέσο Αγγλίας...στην amazon που τις πήρε ο gvp9000 πιο οικονομικά απο αλλού τις επόμενες μέρες ανέβασε τις τιμές ....και κατέληξα σε αυτούς...
 
Ακολούθησα την πεπατημένη και παρήγγειλα μέσω του amazon.com (όπως ο φίλος gvp9000) - έφτασαν στην πόρτα μου κανονικά χωρίς επιπλέον χρεώσεις. Δεν τις δοκίμασα ακόμα στην φύση με το λειόκαννο αλλά είμαι σίγουρος πώς θα κάνουν δουλειά.
Δοκιμαστικά έριξα με το αεροβόλο (που ρίχνει δυνατά και ίσως υπερηχητικά κάποιες βολίδες) και ο κρότος εξαφανίστηκε - μόνο το σπρώξιμο στον ώμο έμεινε. 🙂
 
1665628162702.png

Caldwell® E-Max Pro Electronic Earmuffs​



Θα είναι περίπου ένας μήνας τώρα που μπαίνω ενα απόγευμα στο μπας προ να ψωνίσω κάτι... μπροστά μπροστά μετα την είσοδο να σου ένα σταντ με προσφορές ... 30 ευρώ τελική τιμή... ( πατατακια στο σουπερ μαρκετ να πάρεις πιο ακριβά θα πήγαινε ) ...τις πήρα και .... είναι καπου παρατημένες μέσα στην ντουλάπα προς το παρόν :rolleyes:.
 
Για καρτέρι όλες καλές είναι.
Για περπατητο δεν έχω βρει κάτι που να με καλύπτει κ υπόψιν κάθε χρόνο αγοράζω 1 με 2 ζευγάρια.
Με καμία δεν καταλαβαίνω από που έρχεται ο ήχος.
έλα μου να γινόμαστε πολλοί!
να μπαίνετε στο κλαμπ
κυνηγώ με ωτοασπίδες 25+ χρόνια
συνήθισα να με κοιτάνε περίεργα οι άλλοι κυνηγοί και να απαντώ σε ερωτήσεις
κατάφερα κι έπεισα κι άλλους να φοράνε ωτοασπίδες
δοκίμασα παραααααα πολλές
βολέυτηκα αφάνταστα με τις howard leight
σε άλλους δεν άρεσαν δεν βολέυονται, σε μερικούς χτυπάει το κοντάκι στην ωτοασπίδα στην επώμιση

εχω 2 howard leight και μια απομίμηση (επίσης έχω και caldwell, Napier, εσωτερικές με μεμβράνη σιλικόνης κ.λ.π. κ.λ.π. )
https://www.aliexpress.com/item/1005001909499858.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.732d2e0eDQo94K
η απομίμιση δουλεύει καλά αλλά είναι 1-2 κλικ πιο κάτω από τις αυθεντικές
κόβει τον θόρυβο αλλά η ποιότητα του ήχου δεν είναι τόσο καλή
(μερικές φορές δεν καταλαβαίνεις απόπου έρχεται ο ήχος και όταν συνδέω το walkie talkie ο ήχος δεν είναι τόσο καθαρός)


.welcome.
με τις γνήσιες αντιλαμβάνομαι καλά την κατεύθυνση του ήχου .hunter.
 
με τις γνήσιες αντιλαμβάνομαι καλά την κατεύθυνση του ήχου .hunter.
Χρησιμοποιώ ωτοασπιδες περίπου 25 χρόνια.
Στην αρχή στο καρτέρι κ τα τελευταία χρόνια κ περπατητο. Οι τελευταίες που πήρα, walkers razor μια από τα ίδια.
Οι howard πως θα καταλάβω ότι είναι αυθεντικές;;;
 
Επενδύστε σε ένα καλό ζευγάρι ωτοασπιδες και μην ασχολείστε με τις φθηνές.
Από τη πρώτη στιγμή πήρα τις peltor sporttac. Ακούω τα πάντα έχω πλήρη αντίληψη του χώρου και δεν εμποδίζουν καθόλου. Αν τις δυναμωσω κιόλας αποκτώ βιονικο αυτί. Συνήθεια είναι. Το μόνο αρνητικό είναι στη ζέστη ιδρώνουν τα αυτιά αλλά πατσιζει με το κρύο που δεν παγώνουν.
 
Επενδύστε σε ένα καλό ζευγάρι ωτοασπιδες και μην ασχολείστε με τις φθηνές.
Από τη πρώτη στιγμή πήρα τις peltor sporttac. Ακούω τα πάντα έχω πλήρη αντίληψη του χώρου και δεν εμποδίζουν καθόλου. Αν τις δυναμωσω κιόλας αποκτώ βιονικο αυτί. Συνήθεια είναι. Το μόνο αρνητικό είναι στη ζέστη ιδρώνουν τα αυτιά αλλά πατσιζει με το κρύο που δεν παγώνουν.
Αυτές τι τιμή έχουν?
 
Back
Top