Ωτοασπίδες για το κυνήγι.

Θα περιμενω να τις δοκιμάσεις.
Το θέμα είναι με τι τρόπο θα τις δοκιμασω;;;

Πώς θα βρω κάτι παρομοίο με αυτό που συμβαίνει με την τουφεκια;

Η που θα βρω ένα τόσο δυνατό θόρυβο όπως του αεροπλανου;

Καμία ιδέα για κάποιο καλό τρόπο δοκιμης;
Πώς να εξομοίωσω τις συνθήκες που θα χρειαστεί να λειτουργεισουν;

Να βάλω δυνατά μουσική ας πουμε;
Νομίζω απομονώνει ήχους πάνω από 82 ντεσιμπέλ.
 
Μόνο αν πας σκοπευτήριο όσων αφορά τη ντουφέκια...αυτές είναι ηλεκτρονικές;ακούς δηλ τους εξωτερικούς θορύβους;;η είναι παθητικές;
 
Μόνο αν πας σκοπευτήριο όσων αφορά τη ντουφέκια...αυτές είναι ηλεκτρονικές;ακούς δηλ τους εξωτερικούς θορύβους;;η είναι παθητικές;
Ηλεκτρονικές είναι.

Για μια εύκολη δοκιμή.
Σιγά μην πάω σκοπευτήριο για να δοκιμάσω τις ωτοασπίδες.

Κάτι πιο πρακτικό ψάχνω.
 
Το θέμα είναι με τι τρόπο θα τις δοκιμασω;;;

Πώς θα βρω κάτι παρομοίο με αυτό που συμβαίνει με την τουφεκια;

Η που θα βρω ένα τόσο δυνατό θόρυβο όπως του αεροπλανου;

Καμία ιδέα για κάποιο καλό τρόπο δοκιμης;
Πώς να εξομοίωσω τις συνθήκες που θα χρειαστεί να λειτουργεισουν;

Να βάλω δυνατά μουσική ας πουμε;
Νομίζω απομονώνει ήχους πάνω από 82 ντεσιμπέλ.
Πάρε σφυρί και χτύπα δυνατά μεταλλική επιφάνεια.
Σε μια ηλεκτρονική που έχουμε στην δουλειά απομονώνει.
 
Το θέμα είναι με τι τρόπο θα τις δοκιμασω;;;

Πώς θα βρω κάτι παρομοίο με αυτό που συμβαίνει με την τουφεκια;

Η που θα βρω ένα τόσο δυνατό θόρυβο όπως του αεροπλανου;

Καμία ιδέα για κάποιο καλό τρόπο δοκιμης;
Πώς να εξομοίωσω τις συνθήκες που θα χρειαστεί να λειτουργεισουν;

Να βάλω δυνατά μουσική ας πουμε;
Νομίζω απομονώνει ήχους πάνω από 82 ντεσιμπέλ.
Ρίξε καμία κροτίδα mefisto
 
Λοιπόν παρέλαβα αλλά επειδή δεν μπορώ να αξιολογήσω το προϊόν στις συνθήκες για τις οποίες το αγόρασα θα εκφέρω άποψη όταν το δοκιμάσω στο αεροδρόμιο.

Όμως μεχρι τωρα δεν μου φαίνεται ότι είναι καλή αγορά.
Δεν βλέπω να κάνει κάτι.

Τώρα ως αναφορά την εφαρμογή ή το πώς είναι όταν τις φοράω δείχνουν ανεκτές.
 
Έχει ρύθμιση για εσωτερικό και εξωτερικό χώρο.

Το έβαλα για εσωτερικό χώρο με απορρόφητηρα και τον έκοψε λίγο.

Ποιος ξέρει μπορεί με το φορυβο του πυροβολισμού ή με τους κινητήρες του αεροπλάνου να κάνει δουλειά.
 
Ηλεκτρονικές είναι.

Για μια εύκολη δοκιμή.
Σιγά μην πάω σκοπευτήριο για να δοκιμάσω τις ωτοασπίδες.

Κάτι πιο πρακτικό ψάχνω.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο πρακτικό από το σκοπευτηριο εκτός αν δεν έχει κανένα κοντά σου
 
Έχει ρύθμιση για εσωτερικό και εξωτερικό χώρο.

Το έβαλα για εσωτερικό χώρο με απορρόφητηρα και τον έκοψε λίγο.

Ποιος ξέρει μπορεί με το φορυβο του πυροβολισμού ή με τους κινητήρες του αεροπλάνου να κάνει δουλειά.
Πάρε μερικές κροτίδες....οι ηλεκτρονικές ωτοασπιδες έχουν διακόπτη on off και ρύθμιση της έντασης.... ανέβασε την ένταση και χαμήλωσε την τηλεόραση τόσο ώστε να την ακούς ελάχιστα χωρίς ωτοασπιδες.... μετά φόρεσε τες....αν είναι ποιοτικές θα ακούς και την τρίχα που πέφτει.... τώρα με τις κροτίδες.... φόρεσε τες και ρίξε τρεις τέσσερις.... απανωτά....θα αισθάνεσαι ότι κάποιος σου καλύπτει τα αφτιά... την ώρα που σκάει η κροτίδα και ο θόρυβος θα μειώνεται αισθητά
 
Εγώ έχω καταλήξει σε αυτές
Είναι ηλεκτρονικές ή όχι; Αν δεν είναι λειτουργούν όπως οι κλασικές ωτοασπιδες που απλά κλείνουν τον ακουστικό πόρο.... δεν ενισχύουν τη φωνή ή τους γύρω θορύβους .....το πλεονέκτημα που προσφέρουν οι ηλεκτρονικές είναι ότι δεν χρειάζεται να τις βγάζουμε όταν δεν γίνονται βολές για να ακούμε ομιλίες κτλ...
 
Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και κάποιους μήνες λόγο δυνατού ήχου έχασα μεγάλο μέρος τής ακοής μου από το ένα αφτι και ο γιατρός μου είπε να σταματήσω το κυνήγι ή στην καλύτερη να βρω ωτοασπίδες που να μειώνουν τον ήχο κάτω από 100 ντεσιμπέλ. Δοκίμασα με κάτι απλές αλλά επειδή κυνηγάω με σκύλο φερμας δεν καταλαβαίνα από που έρχεται ο ήχος και δυσκολευομουν να βρω το σκυλο στο ποιο πυκνό. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιες καλές και βολικές?
 
Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και κάποιους μήνες λόγο δυνατού ήχου έχασα μεγάλο μέρος τής ακοής μου από το ένα αφτι και ο γιατρός μου είπε να σταματήσω το κυνήγι ή στην καλύτερη να βρω ωτοασπίδες που να μειώνουν τον ήχο κάτω από 100 ντεσιμπέλ. Δοκίμασα με κάτι απλές αλλά επειδή κυνηγάω με σκύλο φερμας δεν καταλαβαίνα από που έρχεται ο ήχος και δυσκολευομουν να βρω το σκυλο στο ποιο πυκνό. Έχει κάποιος να προτείνει κάποιες καλές και βολικές?

Ωτοασπίδες Ηλεκτρονικές EARMOR Μ30 Black Τις έχω και είναι πολύ καλές και φθηνές σε σχέση με άλλες. Τις έχουν και άλλοι συνάδελφοι στο φόρουμ!.​

 
Back
Top