Φυσιγγιοθήκες, πουλιάστρες, θήκες όπλων αξεσουάρ.

Γεια στα χέρια σου Γιάννη, πολύ ωραία δουλειά έχεις κάνει. Έχεις κάνει σεμινάριο πάνω στην δερματοτεχνια; Φαίνεται επαγγελματική δουλειά
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!
Εντελώς αυτοδίδακτος.
 
View attachment 76768
Ααα και λίγο ακόμη σήμερα...
Η κατασκευή και οι πρώτες ύλες φαίνονται άψογα.
Αυτό που μου αρέσει και το ψάχνω καιρό, αλλά δε βρίσκω είναι το λουρί αυτό.
Έχω δύο αορτηρες για όπλο με ακριβώς αυτό το λουρί από ιμάντα, αλλά δε βρίσκω πλέον τέτοιο αορτηρα, όλοι είναι κάτι χαζοελαστικοι που μου τη σπάνε.
Μαστρογιάννη το έφτιαξες μόνος σου και το λουρί; Αορτηρα για το όπλο μπορώ να βρω με τέτοιο ιμάντα;
 
Η κατασκευή και οι πρώτες ύλες φαίνονται άψογα.
Αυτό που μου αρέσει και το ψάχνω καιρό, αλλά δε βρίσκω είναι το λουρί αυτό.
Έχω δύο αορτηρες για όπλο με ακριβώς αυτό το λουρί από ιμάντα, αλλά δε βρίσκω πλέον τέτοιο αορτηρα, όλοι είναι κάτι χαζοελαστικοι που μου τη σπάνε.
Μαστρογιάννη το έφτιαξες μόνος σου και το λουρί; Αορτηρα για το όπλο μπορώ να βρω με τέτοιο ιμάντα;
Βασίλη, βρίσκεις!
Αυτός ο ιμάντας είναι αγορασμενος 40mm,σχετικά σκληρός και μεγάλης αντοχής.
Για όπλο,μάλλον χρειάζεσαι 30mm...
Τα τελειώματα τα φτιάχνουμε!🙂
 
Πανέμορφη.
Έτσι και τη δώσεις αυτή, στον Αραμπατζή,έχει βγάλει, και την επόμενη ρυθμιστική!
Είναι γνωστό ότι κάνει συλλογή,από κυνηγετικά σακίδια-τσάντες.
Θα του τάξω μια...
Αν φροντίσει να βγει η ρυθμιστική έναν μήνα πριν την έναρξη,θα την έχει.🙂
 
View attachment 76768
Ααα και λίγο ακόμη σήμερα...
Και σκεφτόμουν που θα βρω δερμάτινο λουρί για μια παλια κυνηγετική τσάντα που έχω....
Μου κόπηκε στην μέση όταν έκανα ενα άλμα από μια λιθιά....

Μου έδωσες ιδέα...
Θα κόψω την.... ζώνη μου κ θα ράψω τις ακρες......
 
View attachment 76768
Ααα και λίγο ακόμη σήμερα...
Πολύ ωραία δουλειά. Έχεις μηχανή ή τα ράβεις στο χέρι. Δερμα αξεσουαρ και εργαλεία που βρίσκεις; Έχεις έτοιμα patterns ή το φτιάχνεις μόνο σου; Μπορείς να μου στείλεις πμ;
 
Η κατασκευή και οι πρώτες ύλες φαίνονται άψογα.
Αυτό που μου αρέσει και το ψάχνω καιρό, αλλά δε βρίσκω είναι το λουρί αυτό.
Έχω δύο αορτηρες για όπλο με ακριβώς αυτό το λουρί από ιμάντα, αλλά δε βρίσκω πλέον τέτοιο αορτηρα, όλοι είναι κάτι χαζοελαστικοι που μου τη σπάνε.
Μαστρογιάννη το έφτιαξες μόνος σου και το λουρί; Αορτηρα για το όπλο μπορώ να βρω με τέτοιο ιμάντα;
Μπορεί να είναι βλακεία στις λαϊκές πουλάνε ζώνες ιμάντα 3-5 € ανάλογα.
 
Πολύ ωραία δουλειά. Έχεις μηχανή ή τα ράβεις στο χέρι. Δερμα αξεσουαρ και εργαλεία που βρίσκεις; Έχεις έτοιμα patterns ή το φτιάχνεις μόνο σου; Μπορείς να μου στείλεις πμ;
Στη Μιαούλη Μοναστηράκι έχει ένα μεγάλο μαγαζί με ότι θέλεις από έτοιμες ζώνες η να φτιάξεις τη δική σου όπως θέλεις εργαλεία δέρματα μεταλλικά εξαρτήματα τα πάντα.
 
Back
Top