Φυσιγγιοθήκες, πουλιάστρες, θήκες όπλων αξεσουάρ.

Τέτοιο pouch έχει χρησιμοποιήσει κανένας για καρτέρι; Βολεύει ή όχι; Κρατάει τα φυσίγγια ή μόλις σκύψεις να πάρεις τον κάλυκα ή το πουλί πέφτουν από τη θήκη τα φυσίγγια. Είναι σταθερό ή πρέπει να σηκώνεις συνέχεια τα βρακιά σου; Πόσα παίρνει περίπου;

View attachment 80813
Χτύπα το βολεύει... αν βάλεις πάνω από ένα κουτί σε κάθε τσέπη βαραίνει κ αρχίζει να πέφτει αλλά αυτό διορθώνεται κ με ένα γαζι στον ιμάντα εκεί που δένει στη μέση για να μην σέρνει από το βάρος...
Εμένα δεν μου έχει πέσει τίποτα στο σκύψιμο κ χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια...
Μειονέκτημα είναι ότι επειδή είναι μόνιμα ανοιχτές οι τσέπες μπαίνουν μέσα συνέχεια κλαδιά, φύλλα κ σκατολοιδια από τα δέντρα που ακουμπάς... επίσης αν το ύφασμα του είναι πολύ μαλακό η διχτυωτο κ μπαίνεις σε αγκάθια θα χαζοπιανεται...
Εγώ στο προτείνω σαν ιδέα...
 
Πήρα αυτό φέτος. Είναι αυτό που λέει και ο φίλος πάνω. Οι τσέπες είναι ανοιχτές σαν αυτό που δείχνεις. Στο ορτύκι που το φόρεσα δεν είχα κανένα θέμα. Πολλές φορές χρειάστηκε να τρέξω για να προλάβω τη φέρμα του σκύλου και δεν είχα το παραμικρό θέμα να πέσουν φυσίγγια. Μόνο να μην σε ενοχλούν που ακουμπάνε στα πόδια. Ο σάκος θηραμάτων όλα τα λεφτά. View attachment 80815
υπαρχει λινκ για το συγκεκριμενο?με ενδιαφερει κ εμενα κατι τετοιο
 
υπαρχει λινκ για το συγκεκριμενο?με ενδιαφερει κ εμενα κατι τετοιο
Τζίμη από Decathlon το πήρα ηλεκτρονική παραγγελία. Τώρα βλέπω δεν έχει άλλα κομμάτια αλλά φέρνουν. Μπορείς να βάλεις το email σου και έρχεται ειδοποίηση οτι έχει διαθεσιμότητα.

https://www.decathlon.com.gr/en/p/172087-20528-clay-shooting-belt-clay-100.html
 
Χτύπα το βολεύει... αν βάλεις πάνω από ένα κουτί σε κάθε τσέπη βαραίνει κ αρχίζει να πέφτει αλλά αυτό διορθώνεται κ με ένα γαζι στον ιμάντα εκεί που δένει στη μέση για να μην σέρνει από το βάρος...
Εμένα δεν μου έχει πέσει τίποτα στο σκύψιμο κ χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια...
Μειονέκτημα είναι ότι επειδή είναι μόνιμα ανοιχτές οι τσέπες μπαίνουν μέσα συνέχεια κλαδιά, φύλλα κ σκατολοιδια από τα δέντρα που ακουμπάς... επίσης αν το ύφασμα του είναι πολύ μαλακό η διχτυωτο κ μπαίνεις σε αγκάθια θα χαζοπιανεται...
Εγώ στο προτείνω σαν ιδέα...
Το αγόρασα, πολύ καλό αλλά μου πέφτει. Αν μπορείς να μου εξηγήσεις αυτό με το γαζί.
 
Το αγόρασα, πολύ καλό αλλά μου πέφτει. Αν μπορείς να μου εξηγήσεις αυτό με το γαζί.
Αν σου λασκαρει στη μέση με το βάρος, ρύθμισε το εκεί που θέλεις στη μέση κ τον περισσεύουμρενο ιμάντα ραψτον επάνω στον άλλο ώστε να μην έχει περιθώριο να ξεσφιξει
 
Αν σου λασκαρει στη μέση με το βάρος, ρύθμισε το εκεί που θέλεις στη μέση κ τον περισσεύουμρενο ιμάντα ραψτον επάνω στον άλλο ώστε να μην έχει περιθώριο να ξεσφιξει
To κατάλαβα Άρη. Σε ευχαριστώ πολύ.
 
Κ
Αν σου λασκαρει στη μέση με το βάρος, ρύθμισε το εκεί που θέλεις στη μέση κ τον περισσεύουμρενο ιμάντα ραψτον επάνω στον άλλο ώστε να μην έχει περιθώριο να ξεσφιξει
Κι αν παχύνει λίγο?🥴
Μήπως είναι καλύτερα να ράψει "σκρατς"?
 
Κ

Κι αν παχύνει λίγο?🥴
Μήπως είναι καλύτερα να ράψει "σκρατς"?
Δεν θα ράψει γέροντα φρούριο να μην φύγουν τα λιοντάρια :p
Ένα γαζι θα πατήσει ίσα να μην κουνιέται...
Πώς λέμε να σου πατήσω ένα γαζι στα γρήγορα .my man.
 
Πολύ όμορφη δουλειά Παντελή !Μπορούμε να έρθουμε σε επαφή με τον φίλο σου ; έχει κάποια σελίδα να δω τι αλλά φτιάχνει;
Στείλε μου προσωπικό μύνημα αν τυχόν υπάρχει πρόβλημα *
 
Back
Top