Φυσιγγιοθήκες, πουλιάστρες, θήκες όπλων αξεσουάρ.

Από είδη αλιείας,είναι inox.View attachment 66332
Είναι πολύ καλό και στιβαρό!επίσης είναι καλό και για το κορδόνι που έχουμε την σφυρίχτρα και το μαγνητικό για το beeper γιατί δεν κολλάει το μαγνητακι όπως στα συνημμένα κρικακια.
 
Υπάρχει βίντεο για αυτό ; Μας έκανες μοδίστρες στα γέραματα 😂😂 ωραιος
Δεν έχω βίντεο.βαζεις πόσες θηλιές και όσο μήκος το θες και το πλέξιμο λέγεται cobra cnot υπάρχει στο internet.το πλέξιμο το κάνεις για ομορφιά και να έχεις λαβή να το κρατάς.
 
Δεν έχω βίντεο.βαζεις πόσες θηλιές και όσο μήκος το θες και το πλέξιμο λέγεται cobra cnot υπάρχει στο internet.το πλέξιμο το κάνεις για ομορφιά και να έχεις λαβή να το κρατάς.
Πολύ ωραία ιδέα. Βέβαια παρόλο που μου αρέσει και χρησιμοποιώ και εγώ πουλιάστρα από τότε που ξεκίνησα το κυνήγι τον τελευταίο καιρό έχω χάσει 2 πουλιά και σκέφτομαι να την καταργήσω.
 
Πολύ ωραία ιδέα. Βέβαια παρόλο που μου αρέσει και χρησιμοποιώ και εγώ πουλιάστρα από τότε που ξεκίνησα το κυνήγι τον τελευταίο καιρό έχω χάσει 2 πουλιά και σκέφτομαι να την καταργήσω.
Να πιάνεις στη θηλιά κεφάλι κ το ένα φτερό... Δε κουνάει πράμα!!!
 
Πολύ ωραία ιδέα. Βέβαια παρόλο που μου αρέσει και χρησιμοποιώ και εγώ πουλιάστρα από τότε που ξεκίνησα το κυνήγι τον τελευταίο καιρό έχω χάσει 2 πουλιά και σκέφτομαι να την καταργήσω.
Πολύ ωραία ιδέα. Βέβαια παρόλο που μου αρέσει και χρησιμοποιώ και εγώ πουλιάστρα από τότε που ξεκίνησα το κυνήγι τον τελευταίο καιρό έχω χάσει 2 πουλιά και σκέφτομαι να την καταργήσω.
Το έχω πάθει και εγώ αλλά αν το κορδόνι είναι μαλακό δεν λύνει εύκολα η θηλιά .Εγω τις χρησιμοποιώ για παπί και φασα,αν είσαι τυχερός και πάρεις 6-7 παπιά η φάσες είναι απαραίτητη νομίζω γιατί δεν χωράνε στο γιλέκο.
 
Η πουλιαστρα στο περπατητο είναι χτικιο!
Κόβονται τα κεφάλια,ψάχνεις κάνα πουλάκι κι ο τόπος γεμίζει πούπουλα από τις κρεμασμένες,περπατάς και πηγαίνουν σαν το λιβανιστήρι του παπά,πας να πηδήξεις κάναν οχτο κι αν πιαστούν μπορεί να σε φουρκισουν!
Είναι για μετά το κυνήγι,να κρεμάσεις τα πουλιά να στρώσουν η για φυλαχτρα και να μένουν εκεί όσο ψάχνουμε κανένα χτυπημένο.
 
Η πουλιαστρα στο περπατητο είναι χτικιο!
Κόβονται τα κεφάλια,ψάχνεις κάνα πουλάκι κι ο τόπος γεμίζει πούπουλα από τις κρεμασμένες,περπατάς και πηγαίνουν σαν το λιβανιστήρι του παπά,πας να πηδήξεις κάναν οχτο κι αν πιαστούν μπορεί να σε φουρκισουν!
Είναι για μετά το κυνήγι,να κρεμάσεις τα πουλιά να στρώσουν η για φυλαχτρα και να μένουν εκεί όσο ψάχνουμε κανένα χτυπημένο.
Γιάννη όσες φορές βάζω στη πουλιαστρα κεφάλια βλέπω στο τέλος
Α στα τρυγόνια να δεις ένα κρεμάω ένα χάνω
 
Να πιάνεις στη θηλιά κεφάλι κ το ένα φτερό... Δε κουνάει πράμα!!!
Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω. Μου αρέσει πολύ η πουλιάστρα. Το βρίσκω πιο εύκολο να πιάνω εκεί τα πουλιά συν ότι δεν τα σηκώνω στους ώμους μου. Όμως δυστυχώς έχει όλα τα προβλήματα που αναφέρει ο @ΓΙΑΝΝΗΣ.
 
Back
Top