Φυσιγγιοθήκες, πουλιάστρες, θήκες όπλων αξεσουάρ.

Αμα τα αντικειμενα μεσα ειναι μεγαλα ναι ειναι αρκετο. Φαντασου να πεσεις ή να σου πεσει η τσαντα θα φυγουν πορτοφολια τσιγαρα αδειες μαχαιρια και οτι ψιλικοκο εχεις.
Και το kolopaper :)
:) :) :)
Τα μικρά αντικείμενα βάλτα όλα σε ένα ανδρικό τσαντάκι νεσεσερ ,βάλε ένα κρικακι κλειδιών στη μία θηλιά της τσάντας και συνδέσε τα μεταξύ τους με ένα καραμπινερ για εύκολη ασφάλιση.
 
Παίδες πείτε κανα μπάνικο αορτήρα για πλαστικό όπλο (be diamond) που να είναι και άνετος στον ώμο
https://www.kalkantzakos.com/Product/3130/8063,-aortiras-parallagis-ruthmizomenos-me-aortiriouhous-

Αυτόν έχω πάρει εγώ για την super Vinci. Έχει και ενσωματωμένους αορτηριουχους αλλά βγαίνει και χωρίς καθώς και σε μαύρο χρώμα. Είναι πολύ ποιοτικός κατασκευαστικά και με πολύ ανθεκτικά υλικά εξού και η μεγαλύτερη τιμή. Από άνεση δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ακόμη χρησιμοποιήσει αλλά είναι γενικά φαρδύς οπότε δεν νομίζω ότι θα έχεις θέμα.
 
Παίδες πείτε κανα μπάνικο αορτήρα για πλαστικό όπλο (be diamond) που να είναι και άνετος στον ώμο
Πήρα δύο ελαστικούς αορτηρες στην έκθεση από την Οπλοτεχνικη σε μαύρο χρώμα 10 ευρώ τον ένα νομίζω.Προτιμω τους ελαστικούς γιατί δεν κρέμονται και δεν μαγκωνουν εύκολα.
 
Και επειδή ως γνωστόν τα βρωμόλαδα δεν κάνουν καλό στα όπλα ας δούμε που κάνουν καλό.
Στα δέρματα!
Κάθε δερμάτινο αξεσουάρ στο τέλος της κυνηγητικής περιόδου το λαδώνω με αυτό το λάδι το οποίο κάνει πολύ καλή δουλειά στα δέρματα. Heatsfoot Oil λέγεται, στα ελληνικά δε ξέρω.
Αυτή είναι μία θήκη για δίκαννο που αγόρασα σήμερα και όπως φαίνεται τα δερμάτινα μέρη είναι κατάξερα. Το δέρμα όταν είναι ξερό μπορεί να κάνει ρωγμές και να σπάσει. Επίσης χάνει την ελαστικότητά του.
1.jpg 2.jpg



Πέρασμα με λάδι που το ρουφούσε σα διψασμένο φίδι και το δέρμα βρήκε την ελαστικότητά του αλλά και το σωστό του χρώμα.
3.jpg





Εκεί στο κατάστημα βρήκα και αυτό το πορτοκαλί λάστιχο 6χιλ και πήρα ένα μέτρο για να τυλίγω την Ουσάνκα μου μη με πετύχει κανένας Μάριος σε κυνήγι χοίρου και μου ρίξει τα βρωμοδράμια του. (Με μονόβολο σιγά μη με πετύχει)
4.jpg
 
Και επειδή ως γνωστόν τα βρωμόλαδα δεν κάνουν καλό στα όπλα ας δούμε που κάνουν καλό.
Στα δέρματα!
Κάθε δερμάτινο αξεσουάρ στο τέλος της κυνηγητικής περιόδου το λαδώνω με αυτό το λάδι το οποίο κάνει πολύ καλή δουλειά στα δέρματα. Heatsfoot Oil λέγεται, στα ελληνικά δε ξέρω.
Αυτή είναι μία θήκη για δίκαννο που αγόρασα σήμερα και όπως φαίνεται τα δερμάτινα μέρη είναι κατάξερα. Το δέρμα όταν είναι ξερό μπορεί να κάνει ρωγμές και να σπάσει. Επίσης χάνει την ελαστικότητά του.
View attachment 53557 View attachment 53558



Πέρασμα με λάδι που το ρουφούσε σα διψασμένο φίδι και το δέρμα βρήκε την ελαστικότητά του αλλά και το σωστό του χρώμα.
View attachment 53560





Εκεί στο κατάστημα βρήκα και αυτό το πορτοκαλί λάστιχο 6χιλ και πήρα ένα μέτρο για να τυλίγω την Ουσάνκα μου μη με πετύχει κανένας Μάριος σε κυνήγι χοίρου και μου ρίξει τα βρωμοδράμια του. (Με μονόβολο σιγά μη με πετύχει)
View attachment 53562
Αλλαξε απο την γη στον ουρανο το δερμα!!!
 
Back
Top