Φυσίγγια για τρυγόνι

ένα φιλαράκι με α400 και condor δεν μπόρεσε να σταυρώσει πουλί.. μόλις του έδωσα καφέ τα κάπνισε
Ξενύχτης θα'τανε ... .tired.... και μετά, με τον καφέ ήρθε και στάνιαρε !!!! :rolleyes: ... Ε μα κι αυτός, πήγε στο καρτέρι χωρίς καφέ ????? :eek: .sarcastic.
.sarcastic..my man.

Sorry ... topic.
 
πωπω τί γραμμάρια είναι αυτά ρε παιδιά για τρυγόνι,,,τρομάζω think
Παυλο προσωπικά είμαι της άποψης ότι για μικρά φτερωτα 28 εως 30 γρ είναι υπεραρκετά. Έφαγα φόλα με τα δικά μου φέτος και αναγκαστικά εριξα ότι εμπορικα είχα. Ένα από αυτά ήταν και το Α1 34γρ νο 7. Αρκετά μαλακο μπορώ να πω
 
Γεμίζεις ή εμπορίου; Αν ρίχνεις εμπορίου ποια επιλέγεις για Αύγουστο;
Γιώργο το lambro tordo 30 δεν σου άρεσε ;
Θυμάμαι ότι τα τρυγόνια όπου και να τουφεκούσα έσκαγαν λες και έπεφταν σε τοίχο .
Σε 9αρια με τα 3* της benelli .
Αν δεν μου έκαναν νερά με την πρωινή υγρασία θα ήταν η σταθερή μου επιλογή για την έναρξη.
 
Ενδεδειγμενη επιλογή είναι αυτή που δουλεύει αποτελεσματικα στον καθένα μας ;)

Κ εμενα μου λένε συνέχεια ότι η μβ32 κ τα 33 γρ είναι ακατάλληλα για το τρυγονι αλλά το έχω ξεπεράσει πια... :) Δεν είναι ανάγκη να πείσω κανέναν...
τα ειπες ολα .shake hands.
 
Γιώργο το lambro tordo 30 δεν σου άρεσε ;
Θυμάμαι ότι τα τρυγόνια όπου και να τουφεκούσα έσκαγαν λες και έπεφταν σε τοίχο .
Σε 9αρια με τα 3* της benelli .
Αν δεν μου έκαναν νερά με την πρωινή υγρασία θα ήταν η σταθερή μου επιλογή για την έναρξη.
Και το Lambro Tordo μου άρεσε και το Κένταυρος sporting ήταν εξαιρετικό. Σε ρώτησα επειδή είπες ότι στα τρυγόνια ρίχνεις 33 και 34γρ. Ήθελα να δω αν υπάρχει "μαλακή" πρόταση σε αυτά τα βάρη.
 
Και το Lambro Tordo μου άρεσε και το Κένταυρος sporting ήταν εξαιρετικό. Σε ρώτησα επειδή είπες ότι στα τρυγόνια ρίχνεις 33 και 34γρ. Ήθελα να δω αν υπάρχει "μαλακή" πρόταση σε αυτά τα βάρη.
Γιώργο μάλλον με μπερδέψες με τον Πέτρο (petros1968) που έγραψε στην προηγούμενη σελίδα ότι κυνηγάει με 33γρ τρυγόνια .
Εγώ όταν ακούω για μαλακό 33αρι για έναρξη το μυαλό μου πάει αμέσως στο neo velox .
 
Ενδεδειγμενη επιλογή είναι αυτή που δουλεύει αποτελεσματικα στον καθένα μας ;)

Κ εμενα μου λένε συνέχεια ότι η μβ32 κ τα 33 γρ είναι ακατάλληλα για το τρυγονι αλλά το έχω ξεπεράσει πια... :) Δεν είναι ανάγκη να πείσω κανέναν...
Μια από τα ίδια Άρι!
 
Με ολα τα γραμμαρια πεφτουν τρυγονια.Την πρωτη μερα της εναρξης.sarcastic.Μετα χρειαζεσαι ενα φυσιγγι
γρηγορο και τα την δικη μου αποψη 7-7,5 για ολες τις αποστασεις.Αλλα γουστα ειναι αυτα οπως εχουμε
πει χιλιαδες φορες,με οτι βολευεται ο καθενας αρκει να εχει αποτελεσματα.
Αν κρινω απο το αποθεμα αλλα και την καταναλωση που εχω στα τρυγονια,τα ΑΖ-20 28γρ 7,5 θα
τα παρει ο εγγονος μου.sarcastic..sarcastic.
 
Με ολα τα γραμμαρια πεφτουν τρυγονια.Την πρωτη μερα της εναρξης.sarcastic.Μετα χρειαζεσαι ενα φυσιγγι
γρηγορο και τα την δικη μου αποψη 7-7,5 για ολες τις αποστασεις.Αλλα γουστα ειναι αυτα οπως εχουμε
πει χιλιαδες φορες,με οτι βολευεται ο καθενας αρκει να εχει αποτελεσματα.
Αν κρινω απο το αποθεμα αλλα και την καταναλωση που εχω στα τρυγονια,τα ΑΖ-20 28γρ 7,5 θα
τα παρει ο εγγονος μου.sarcastic..sarcastic.
Φετος θα παω για τρυγονια με 52 γρ μαγκνουμ φιλε γιατι εχω κατι αλατα και θελω να τα σπασω....sarcastic.
Φετος με βλεπω με Ρουμελ 28αρια στο τρυγονι, τωρα το νουμερο παιζεται
 
Back
Top