Φυσίγγια για τρυγόνι

Τι να σου πω τολη,έχω τελείως αντίθετη άποψη...αλλά ο καθένας μας όπως κρίνει σωστά!Προσωπικα δεν θα το εκανα ούτε κατά διάνοια,8αρια και 7,5αρια χρησιμοποιώ εγώ!
κοιτα φιλέ μου δε λέω ότι είναι σωστό απλα τα έκανα μια δωκιμη λόγο του ότι δε τρελενωμε κιωλας ένταξη στα 25 μέτρα εριχνα και με φτυσμα πεφτουνε
 
Τι καλύτερο από το να παίρνεις ένα μικρό παιδί μαζί σου να μπαίνει στο όλο νόημα το τι είναι κυνήγι και να μαθαίνει και να μερακλωνει με αυτό το χόμπι μπράβο Τόλη!!!!!!
λιγο λίγο όμως μηπως και βαρεθει στο τέλος η καυλα θα είναι να κάνω κόρη και να την περνω μαζί ετσιιι!
 
λιγο λίγο όμως μηπως και βαρεθει στο τέλος η καυλα θα είναι να κάνω κόρη και να την περνω μαζί ετσιιι!
Χαχαχα εκεί θα είναι κατόρθωμα μικρή θα ακολουθήσει όταν μεγαλώσει δύσκολο χεχε ο μικρός αλανακος φαίνεται να τον χαίρεσαι φίλε μου ( benellakia να το κάνεις το παιδί μην πάρει κάνα λάθος δρόμο χαχα)
 
παντως αυτό με τα μέτρα λίγο να ξεκαθαρισουμε ότι το που βρηκαμε το πουλι πεσμενο με το που το τουφεκισαμε δεν έχει καμία σχέση έτσι ειδεικα με τρυγωνι που είναι γρηγωρο και ανάλογα το υψως παει και καμία 15 μέτρα μέχρι να πεσει κάτω
 
Χαχαχα εκεί θα είναι κατόρθωμα μικρή θα ακολουθήσει όταν μεγαλώσει δύσκολο χεχε ο μικρός αλανακος φαίνεται να τον χαίρεσαι φίλε μου ( benellakia να το κάνεις το παιδί μην πάρει κάνα λάθος δρόμο χαχα)
ότι έχει θα πάρει τι να κάνουμε γτ μεχρι τοτε απο πιοτητα τα οπλα θα νε αστα θα σουλενα α φιλέ με ιδιογωμωση η εγγύηση δε θα ισχυει
 
ότι έχει θα πάρει τι να κάνουμε γτ μεχρι τοτε απο πιοτητα τα οπλα θα νε αστα θα σουλενα α φιλέ με ιδιογωμωση η εγγύηση δε θα ισχυει
Άρα μπενελα χαχα .....οι ποιητητα των όπλων είναι καλή ανάλογα όμως και τις τιμής μην ζητάς super sport με τιμή m2
 
Άρα μπενελα χαχα .....οι ποιητητα των όπλων είναι καλή ανάλογα όμως και τις τιμής μην ζητάς super sport με τιμή m2
μια κριό κομφορτ είναι και η σουπερσπορτ με μεταλικη ρίγα και πορτινγκ οποτε θες να σου την δειξω
 
Τον χειμώνα παρτην σε κανένα κυνήγι που θα πάμε!!!!
Ναι να μου έχετε η φασσα μες τα μουτρα και με το που τη σηκωνω απ τη γιαλαδα να σπαει στον αγυριστο θα την δώσω σε σένα να σπανε πάνω μου χαχα
 
Ναι να μου έχετε η φασσα μες τα μουτρα και με το που τη σηκωνω απ τη γιαλαδα να σπαει στον αγυριστο θα την δώσω σε σένα να σπανε πάνω μου χαχα
Τέτοιος είσαι χαχαχα φιλαράκι μου ότι θες μόνο η παρέα σου φτάνει!!!!!
 
λοιπον φυσίγγια nsi uno prima οπιός τα έριξε ακούω εντυπωσεις γτ σε δοκιμές που έκανα μουωεσειξαν ωρεα πραγματα τα mirage 30,5 παντος τρις φορες εριξα μου έκανε overkill και τα αφησα στην άκρη για αργότερα
 
λοιπον φυσίγγια nsi uno prima οπιός τα έριξε ακούω εντυπωσεις γτ σε δοκιμές που έκανα μουωεσειξαν ωρεα πραγματα τα mirage 30,5 παντος τρις φορες εριξα μου έκανε overkill και τα αφησα στην άκρη για αργότερα
Το overkill τι είναι ρε παίδες....;;
 
Το overkill τι είναι ρε παίδες....;;
Ηταν παιρνει σκαγια το πουλι και πεφτει πετοντας και φωνάζει και μένει ζωντανό για λόγω η τρώει την τουφέκια και το βλεπεις εκεί που παει σαν να μη τρέχει τπτ ξαφνικά πευτει καμία εκατό μέτρα πιό περα κύριος απο σκληρά σκαγια και μεγάλες ταχύτητες πχ φυσι για τραπ
 
Για μένα δεν υφίσταται καν το... "overkill"...! Aποτελεί και δαύτο ένα "παραμύθι" του κυνηγετικού καφενείου...!!!

Το εκάστοτε πουλί, για να πέσει ακαριαία (ή, έστω, σχεδόν ακαριαία) και όχι απλώς να τραυματιστεί και να πέσει μετά από 100 μέτρα, πολύ απλά, θα πρέπει να φάει "γεμάτα" (όχι "ξυστά") αρκετά σκάγια (πολλαπλό τραύμα) και μάλιστα σε ζωτικά σημεία του κορμού του (όχι στις φτερούγες ή στην ουρά του)... Ζωτικά σημεία θεωρούνται: ο εγκέφαλος, η καρδιά, τα πνευμόνια, το συκώτι, ο λαιμός, η σπονδυλική στήλη...

Απεναντίας όταν τα σκάγια το "ξύσουνε" ή το βρούνε στον "ποπουδάκο" του, ή μόνο στο ψαχνό (σκέτος μυϊκός ιστός) φυσικά και δεν θα πέσει ακαριαία/αμέσως...

Τόσο απλά είναι τα πράγματα...!!! Μην τα δυσκολεύουμε από μόνοι μας, δίχως κανέναν απολύτως αντικειμενικό λόγο...!

Αυτό με το "overkill", μου θυμίζει και το άλλο... "ανέκδοτο" του κυνηγετικού καφενείου: ότι δηλαδή, τάχα μου - τάχα μου ευθύνεται το φυσίγγι για το ότι το χτυπημένο πουλί εμφανίζει αυξημένη αιμορραγία...!

Έλεος βρε παιδιά...! Έχουμε μπλέξει τη βούρτσα με τη...!!!

(Πάντα φιλικά και συναδελφικά διατυπώνω τις διαφωνίες μου και όχι επί προσωπικού... Μην με παρεξηγείσετε...)
 
Last edited:
Back
Top