Φυσίγγια για την Φάσσα

Δεν το πιστεύω όπως είπε και κάποιο μεγάλο αλάνι εδώ μέσα η Νobel δεν θα ξαναδώσει tecna στην Ελλάδα για να την χρησιμοποιήσει αυτή μόνο στα φυσεκια της καλού κακού θα πάω αύριο να πάρω 4 κουτιά που τα έχει ένα μαγαζί εδώ με tecna ακόμα που τα θέλω στο λαγό
ο τουρης ειπε οτι την καταργει τελειως..δεν ειναι μονο για την ελλαδα..ετσι λενε οι πληροφοριες
 
ο τουρης ειπε οτι την καταργει τελειως..δεν ειναι μονο για την ελλαδα..ετσι λενε οι πληροφοριες
Καλά άσε τι λέει ο Τουρης γιατί αυτός έχει ακόμα τα φυσιγγια με τέκνα στη σελίδα του δεν είναι λογικό η NS να καταργήσει ότι καλύτερο έχει
 
Απ τα λεγομενα σου φιλε σε εχω κοψει την κυνηγας γερα τη καριολα ετσι !!!
τολη περσυ γραψαμε 2 αυτοκινητα 37000 χιλιομετρα..δεν κυνηγω τιποτα αλλο,οχι οτι δεν σεβομαι τα αλλα θηραματα,αλλωστε στις σταρηθρες εμαθα να ντουφεκαω,αλλα απο ολα τα κυνηγια που δοκιμασα αυτη με κερδισε κατα κρατος...οταν τις βλεπω νιωθω σαν ερωτευμενο μαθητουδι....και αν εχω φαει αποριψεις..χυλοπιτες...απο δαυτην..πολλες..τοσο με πορωνει ομως
 
Εγω αυτη τη τεκνα δε τη χωνεψα ποτε ρε παιδια μονο σε ιδιογωμωση μου αρεσε τρελα

Τολη 36 γραμμαρια αστεροειδες κλεισιμο με βυσμα Ν5... Και 38 γραμμαρια με γνησια μαλλινη Ν5
σε ρελι = ο θανατος της φασσας με 4* αστρα μαμα τσοκ μεχρι και τα 45 μετρα φιλε !!!
Παντα με Τεκνα !!!
 
View attachment 57332

Περα απ αυτο που λεει η nsi στην σελίδα της και απο γνωστό μαγαζί έμαθα οτι τα percorso με tecna θα υπάρχουν μεχρι εξαντλήσεως του στοκ.
Ε, δε χάλασε κι ο κόσμος (προσωπική μου άποψη)!!! Δε λέω, καλή πυρίτιδα η Tecna, άριστη αν θέλετε, αλλά δεν είναι και πανάκεια ... καμιά δεν είναι αναντικατάστατη !!! Μια χαρά θα είναι και με την Α0, αν συνεχίσει να έχει τον ίδιο συγκεντρωτήρα (και καλής ποιότητας σκάγια).
Το μεγάλο ατού του Percorso, και ο βασικός λόγος που απόκτησε τη φήμη που έχει, είναι ο συγκεντρωτήρας αποσπώμενου πάτου. Όπως και άλλα φυσίγγια της NSI με αυτό το βύσμα, το Classica πρώην AZ-20, το Speed 34 κλπ.
Εξάλλου, παλαιότερα το Percorso, επί εποχής Maionchi πριν γίνει Nobelsport, γεμιζόταν με πυρίτιδα A1-36 Vectan ... Με την Α0 τώρα μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο ... ;)
IMG068_1.jpg
 
Ε, δε χάλασε κι ο κόσμος (προσωπική μου άποψη)!!! Δε λέω, καλή πυρίτιδα η Tecna, άριστη αν θέλετε, αλλά δεν είναι και πανάκεια ... καμιά δεν είναι αναντικατάστατη !!! Μια χαρά θα είναι και με την Α0, αν συνεχίσει να έχει τον ίδιο συγκεντρωτήρα (και καλής ποιότητας σκάγια).
Το μεγάλο ατού του Percorso, και ο βασικός λόγος που απόκτησε τη φήμη που έχει, είναι ο συγκεντρωτήρας αποσπώμενου πάτου. Όπως και άλλα φυσίγγια της NSI με αυτό το βύσμα, το Classica πρώην AZ-20, το Speed 34 κλπ.
Εξάλλου, παλαιότερα το Percorso, επί εποχής Maionchi πριν γίνει Nobelsport, γεμιζόταν με πυρίτιδα A1-36 Vectan ... Με την Α0 τώρα μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο ... ;)
View attachment 57337
Η Α0 θα τραβάει στην υγρασία η θα πέφτουν πάλι τα σκάγια στα πόδια μας?
 
Ε, δε χάλασε κι ο κόσμος (προσωπική μου άποψη)!!! Δε λέω, καλή πυρίτιδα η Tecna, άριστη αν θέλετε, αλλά δεν είναι και πανάκεια ... καμιά δεν είναι αναντικατάστατη !!! Μια χαρά θα είναι και με την Α0, αν συνεχίσει να έχει τον ίδιο συγκεντρωτήρα (και καλής ποιότητας σκάγια).
Το μεγάλο ατού του Percorso, και ο βασικός λόγος που απόκτησε τη φήμη που έχει, είναι ο συγκεντρωτήρας αποσπώμενου πάτου. Όπως και άλλα φυσίγγια της NSI με αυτό το βύσμα, το Classica πρώην AZ-20, το Speed 34 κλπ.
Εξάλλου, παλαιότερα το Percorso, επί εποχής Maionchi πριν γίνει Nobelsport, γεμιζόταν με πυρίτιδα A1-36 Vectan ... Με την Α0 τώρα μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερο ... ;)
View attachment 57337

Μου αρεσεις γιατι εισαι παντα αισιοδοξος !!! :)
Οταν βρεθουν στους μειον βαθμους η σε καμια βαρβατη υγρασια....πολυ φοβαμαι για τα καλτσόν
μην σκιστούν Στελιο μου !!!;)
 
Η Α0 θα τραβάει στην υγρασία η θα πέφτουν πάλι τα σκάγια στα πόδια μας?
Δεν ξέρω, θα δείξει ... Απλά λέω ας μη βιαστούμε να το καταδικάσουμε ... :cool:
Βασικά εμένα δε με νοιάζει κιόλας, αφού δεν ρίχνω βαριά φυσίγγια, ζήτημα αν έχω ρίξει 10-15 percorso στη ζωή μου ...
αλλά ρώτα τον @kostasbak που κυνηγά στις Σέρρες και στον Έβρο, αν σκοτώνει η Α0 ... ;):)
 
Δεν ξέρω, θα δείξει ... Απλά λέω ας μη βιαστούμε να το καταδικάσουμε ... :cool:
Βασικά εμένα δε με νοιάζει κιόλας, αφού δεν ρίχνω βαριά φυσίγγια, ζήτημα αν έχω ρίξει 10-15 percorso στη ζωή μου ...
αλλά ρώτα τον @kostasbak που κυνηγά στις Σέρρες και στον Έβρο, αν σκοτώνει η Α0 ... ;):)
Στις δικές μας υγρασίες την έχω δει να πέφτει κατακόρυφα ενώ ότι έχω ρίξει με tecna κενταγε
 
Τολη 36 γραμμαρια αστεροειδες κλεισιμο με βυσμα Ν5... Και 38 γραμμαρια με γνησια μαλλινη Ν5
σε ρελι = ο θανατος της φασσας με 4* αστρα μαμα τσοκ μεχρι και τα 45 μετρα φιλε !!!
Παντα με Τεκνα !!!
Στα 38 τη δουλεψα εκτενος σε 4αρι αλλα πανε τωρα μου βγαζει σε psb2 sp φορτωμενο μια χαρα τα παει
 
Δεν ξέρω, θα δείξει ... Απλά λέω ας μη βιαστούμε να το καταδικάσουμε ... :cool:
Βασικά εμένα δε με νοιάζει κιόλας, αφού δεν ρίχνω βαριά φυσίγγια, ζήτημα αν έχω ρίξει 10-15 percorso στη ζωή μου ...
αλλά ρώτα τον @kostasbak που κυνηγά στις Σέρρες και στον Έβρο, αν σκοτώνει η Α0 ... ;):)

Μου αρεσει να δοκιμαζω και να εχω δικα μου συμπερασματα....απο το να ρωταω αλλους Στελιο μου!!!
Χωρις να υποτιμω τα λεγομενα των αλλων.....Προτιμω αυτο που βλεπουν τα ματια μου φιλε !!
 
Μου αρεσει να δοκιμαζω και να εχω δικα μου συμπερασματα....απο το να ρωταω αλλους Στελιο μου!!!
Χωρις να υποτιμω τα λεγομενα των αλλων.....Προτιμω αυτο που βλεπουν τα ματια μου φιλε !!
Τουλαχιστον θα γινουν πιο σταθερα γτ η Α0 δε κολλαει με οτι ερθει σε επαφη
 
Back
Top