Φυσίγγια για την Φάσσα

Μετά τα 30 σφίγγουν αυτά ... είναι αντίστροφης κατασκευαστικής λογικής.
Απ τα τριαντα και μετα εχουμε τρομπετα κανονικη αμα ριξει στα 36 θα εχουμε κλαματα γενικα ολα τα φυσιγγια αλλαζουν δραματικα
 
Καλησπέρα φίλοι φασσάδες. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με την φάσσα. Όσες έχω χτυπήσει, είναι από κωλοφαρδία στα τσιχλομπασίματα, κοντά με 8άρια. Φέτος λέω να δοκιμάσω την τύχη μου. Μπορείτε να μου προτείνεται ένα φυσίγγι για μακρινές αποστάσεις για τον κάμπο και ένα για μεσαίες στο βουνό; Ενας γνωστός μου πρότεινε το Β&Ρ F2 34γρ Νο6, B&P ΜΒ 36γρ Long range No6 και ένα που βγάζει ο Ζώτος. Ευχαριστώ.
 
Καλησπέρα φίλοι φασσάδες. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με την φάσσα. Όσες έχω χτυπήσει, είναι από κωλοφαρδία στα τσιχλομπασίματα, κοντά με 8άρια. Φέτος λέω να δοκιμάσω την τύχη μου. Μπορείτε να μου προτείνεται ένα φυσίγγι για μακρινές αποστάσεις για τον κάμπο και ένα για μεσαίες στο βουνό; Ενας γνωστός μου πρότεινε το Β&Ρ F2 34γρ Νο6, B&P ΜΒ 36γρ Long range No6 και ένα που βγάζει ο Ζώτος. Ευχαριστώ.
μια χαρα ,μονο στον καμπο θα πας σε ν3ν4 .[του ζωτου θα παρεις το μπλε στα 38γρ]
 
Καλησπέρα φίλοι φασσάδες. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με την φάσσα. Όσες έχω χτυπήσει, είναι από κωλοφαρδία στα τσιχλομπασίματα, κοντά με 8άρια. Φέτος λέω να δοκιμάσω την τύχη μου. Μπορείτε να μου προτείνεται ένα φυσίγγι για μακρινές αποστάσεις για τον κάμπο και ένα για μεσαίες στο βουνό; Ενας γνωστός μου πρότεινε το Β&Ρ F2 34γρ Νο6, B&P ΜΒ 36γρ Long range No6 και ένα που βγάζει ο Ζώτος. Ευχαριστώ.
Και τα δυο που ανεφερες της B&P ειναι απο τα αγαπημενα μου, ιδιως το 34αρι.
 
μια χαρα ,μονο στον καμπο θα πας σε ν3ν4 .[του ζωτου θα παρεις το μπλε στα 38γρ]
Σωστός αλλά το νο3 και 4 στατιστικά είναι εκτός κατανομής της φασσας....αν δεν έχεις εμπειρία προσκοπευσης κτλ...το ποιο πιθανό την έχασες....με ένα 5αρακι πιστεύω είναι μια χαρά και μ ένα τσοκ 2* άνετα έχεις τα 50 m
 
Last edited:
Καλησπέρα φίλοι φασσάδες. Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία με την φάσσα. Όσες έχω χτυπήσει, είναι από κωλοφαρδία στα τσιχλομπασίματα, κοντά με 8άρια. Φέτος λέω να δοκιμάσω την τύχη μου. Μπορείτε να μου προτείνεται ένα φυσίγγι για μακρινές αποστάσεις για τον κάμπο και ένα για μεσαίες στο βουνό; Ενας γνωστός μου πρότεινε το Β&Ρ F2 34γρ Νο6, B&P ΜΒ 36γρ Long range No6 και ένα που βγάζει ο Ζώτος. Ευχαριστώ.
Φίλε Δημήτρη εγώ μετά από αρκετές φόλες που έχω φάει με το f2 34 γρ το ξέγραψα και ησύχασα.. Το bp mb 36 long range είναι από τα βασικά μου φυσιγγια στην φασσα. Μαλακό, με ωραία σκότωματα και ωραίες συγκεντρώσεις για νορμάλ καιρο μέχρι 3-4 βαθμούς. Στο πολύ κρύο και υγρασιες 90%+ κάνουν νερά.. Για αυτούς τους ζόρικους καιρούς προτείνω gorilla
 
Back
Top