Φυσίγγια για την Φάσσα

Εξακολουθουν νομιζω και την σκληρυνση του μολυβδου την κανουν χρησιμοποιωνταs αρσενικο Αs και αντιμονιο Sb , Kαι τα δυο αυτα στοιχεια ειναι ακρωs καταστροφικα για την υγεια. Τα ατσαλινα σκαγια δεν τα θελω ,αντε να δουμε τι θα γινει .
 
Ενα κουτακι δωρο μου αγορασε εναs φιλοs ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ Νο 5 . Εχω να ριξω ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ καμμια 10αρια χρονια. Τα εχει ριξει καποιοs προσφατα ? Απο εμφανιση παιρνουν αριστα .Τιs πιανει τιs φασσεs σε καποιο υψομετρο με κρυο η θα γελανε καμποι και βουνα ?
Το μόνο που θα πιάσει τις φασσες είναι γέλιο.Βαλε ότι άλλο θες...
 
Ενα κουτακι δωρο μου αγορασε εναs φιλοs ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ Νο 5 . Εχω να ριξω ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ καμμια 10αρια χρονια. Τα εχει ριξει καποιοs προσφατα ? Απο εμφανιση παιρνουν αριστα .Τιs πιανει τιs φασσεs σε καποιο υψομετρο με κρυο η θα γελανε καμποι και βουνα ?
Γιώργο είχα ρίξει 6αρια πριν κάμποσα χρόνια στις πέρδικες με καλό καιρό και σε κοντινές αποστάσεις και δεν είχα παράπονο...αλλά όταν έσφαξα και είδα τα σκαγια έπαθα ένα σοκ....ότι σχήμα μπορείς να φανταστείς....
 
Εριξα εχθες σε μια φασσα......υπολογιζω 35 μετρα....40 δεν ηταν....ειχα και φουλ τσοκ....το πουλι
φρεναρισε με την τουφεκια.....φτερα και πουπουλα χαμός....και αρχισε να πεφτει καθετα. Επεσε μεσα
σε βατιωνα....δεν περναγε ουτε φιδι....μπηκε ο ρεξ...καταφερε την βρηκε και την εφερε.
Μαζευω τον καλυκα....τι να δω....40 γραμμαρια σκαγια 5ρια με M92S και με FSF στημενο το φυσεκι
+ ακτινογραφια....και ολα τα ''καλουδια''......!!!!
Τι εριξα ρε λεω ο μπαγλαμας.....αυτο το ειχα να το δοκιμασω στο λαγο....περιττο να πω...την φασσα
την ρημαξε!!!
ΥΓ. Η ακτινογραφια γυρω απο τα σκαγια.....εχει ενα 3% μεγαλυτερη συγκεντρωση....αλλα δεν εχει τοσο
καλη κατανομη με αυτο που δεν εχει ακτινογραφια παιδες. Αυτο εδειξαν οι δικες μου δοκιμες.
 
Απο το στομα μου το ''πηρες'' ρε φιλε!!!! Τα τελευταια που ειχα...τα χαρηκα πολυ σε ενα γαμο....εβγαζαν
πολυ ωραιο ΜΠΑΜ!!!!!
Δέν σας αμφισβητώ ,αλλά δεν βλέπω λογική προσέγγιση μια εταιρία με τόση εμπειρογνωμοσύνη
με όλα τα ακριβά μηχανήματα μέτρησης δεδομένων βλητικής να βγάζει φυσίγγια που ουσιαστικά
την βγάζουν εκτός ...όπως περιγράφονται πιο πάνω .
Δέν υπάρχει δηλαδή λόγος ,ούτε καί το πρόσκαιρο κέρδος απο χρήση υλικών μη ενδεδειγμένων .
 
Δέν σας αμφισβητώ ,αλλά δεν βλέπω λογική προσέγγιση μια εταιρία με τόση εμπειρογνωμοσύνη
με όλα τα ακριβά μηχανήματα μέτρησης δεδομένων βλητικής να βγάζει φυσίγγια που ουσιαστικά
την βγάζουν εκτός ...όπως περιγράφονται πιο πάνω .
Δέν υπάρχει δηλαδή λόγος ,ούτε καί το πρόσκαιρο κέρδος απο χρήση υλικών μη ενδεδειγμένων .


Λαμπη μου ειπα για την εμπειρια εχω εγω απο αυτο το φυσιγγιο.....τοτε που αγοραζα....ποτε δεν μου
εκανε το ''κεφι''.....ειχα αιματα...ξεπουπουλιασματα....ποτε δεν τα ''βρηκα'' μαζι του φιλε.!!!
Δεν ξερω με τι πυριτιδα γεμιζει τωρα....τοτε γεμιζε με Α1 και πριν τοσα χρονια δεν ειχα και γνωσεις....
η υγρασια στο 100% στο νησι.....και αντε να κρατησεις πουλι!!!!
 
Λαμπη μου ειπα για την εμπειρια εχω εγω απο αυτο το φυσιγγιο.....τοτε που αγοραζα....ποτε δεν μου
εκανε το ''κεφι''.....ειχα αιματα...ξεπουπουλιασματα....ποτε δεν τα ''βρηκα'' μαζι του φιλε.!!!
Δεν ξερω με τι πυριτιδα γεμιζει τωρα....τοτε γεμιζε με Α1 και πριν τοσα χρονια δεν ειχα και γνωσεις....
η υγρασια στο 100% στο νησι.....και αντε να κρατησεις πουλι!!!!
Δυό αταίριαστα πράγματα . Ακατάλληλο φυσίγγι για τις συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες (όχι σκάρτο για άλλες συνθήκες )
καί ακατάλληλο κοντάκι .
 
Δυό αταίριαστα πράγματα . Ακατάλληλο φυσίγγι για τις συγκεκριμένες καιρικές συνθήκες (όχι σκάρτο για άλλες συνθήκες )
καί ακατάλληλο κοντάκι .

Το κοντακι.....αστο στην ακρη....με το ιδιο κοντακι κυνηγαω 40 χρονια.....ακαταλληλο φυσεκι για
συγκεκριμενες καιρικες συνθηκες ναι , συμφωνουμε!!!
 
....Στην ακτινογραφια πού εγινε οι γιατροί τα επεξαν Έβλεπαν σκάγια στο έντερο και δεν ήξεραν τι ειναι αυτά. Την προηγούμενη ειχα φάει τσίχλες .
Μεγάλο σοου .. :D
Τι λες ρε φίλε...
Αυτα δεν γίνονται ουτε στον Mr Bean...
Πάλι καλα που δεν ...πλήρωσες την τσίχλα με καμμιά έκτακτη κολονοσκόπηση
 
Τι λες ρε φίλε...
Αυτα δεν γίνονται ουτε στον Mr Bean...
Πάλι καλα που δεν ...πλήρωσες την τσίχλα με καμμιά έκτακτη κολονοσκόπηση
Και κεινη την ωρα που ετοιμαζεται ο γιατρος να του ριξει ο Μητσαρας μια τουφεκια με τα ενιαρακια να δει τι θα πει tordo .yel.
 
Back
Top