Φυσίγγια για την Φάσσα

Εγω παιδια ειμαι ανοιχτος οπιος ερθει στα μεροι μου να τον συνοδευσω σε κυνηγι και να τον παω σε καλα καρτερια γτ η κανουμε κατι η δε το κανουμε οπιος θελει ας κοροηδευει κι ας ειρωνευετε εχουβ φυγει απο δω μεσα πολλα καλα παιδια παντως αλλα εχει και πολλα καλα ακομα εδω και θα ειμαι εδω για αυτους να αλλαζουμε κουβεντες
ΤΟΛΗ δεν υπαρχουν κακα παιδια,ισως ο τοπος σου ειναι καταληλος να τις κυνηγας ετσι,ομως το 90% της ντουφεκιας στην φασα ειναι μακρυτερα των 30 μετρων..ξερεις τι θα κανει με 10αρακια?πιστευω οτι ξερεις... αντε καλη σαιζον να εχουμε,εγω παντως περιμενω προσκληση στους μεσεδες να ερθω....να δω απο κοντα..
 
ΤΟΛΗ δεν υπαρχουν κακα παιδια,ισως ο τοπος σου ειναι καταληλος να τις κυνηγας ετσι,ομως το 90% της ντουφεκιας στην φασα ειναι μακρυτερα των 30 μετρων..ξερεις τι θα κανει με 10αρακια?πιστευω οτι ξερεις... αντε καλη σαιζον να εχουμε,εγω παντως περιμενω προσκληση στους μεσεδες να ερθω....να δω απο κοντα..
Ρε συ λεω οτι πευτουν και με δεκαρακια δε λεω να κυνηγαμε με τετια μη τρελενεστε αλλα δεν ειναι και αλεξισφαιρες και πιστεψεμε 8 στους δεκα τις βαρανε στη κουρνια καθιστες φιλε μου ποσο ψιλα να ειναι λες προσκληση εδωσα για ολους ανεξαρτιτος δεν σου απαντησα για αντιλογια κουβεντα κανουμε και οσο για τα κακα παιδια μη βαζεις το χερι σου στη φωτια καλη σεζον
 
ΤΟΛΗ δεν υπαρχουν κακα παιδια,ισως ο τοπος σου ειναι καταληλος να τις κυνηγας ετσι,ομως το 90% της ντουφεκιας στην φασα ειναι μακρυτερα των 30 μετρων..ξερεις τι θα κανει με 10αρακια?πιστευω οτι ξερεις... αντε καλη σαιζον να εχουμε,εγω παντως περιμενω προσκληση στους μεσεδες να ερθω....να δω απο κοντα..
Στα μπασίματα δεν υπάρχουν αποστάσεις σταθερές. Μπορεί να περάσουν πίσω από δορυφόρο η πάνω από το κεφάλι σου.Όταν πιάσουν τότε εσύ επιλέγεις πόσο μακρυά θα τις κυνηγήσεις από την κούρνια και σε πια απόσταση.
 
Στα μπασίματα δεν υπάρχουν αποστάσεις σταθερές. Μπορεί να περάσουν πίσω από δορυφόρο η πάνω από το κεφάλι σου.Όταν πιάσουν τότε εσύ επιλέγεις πόσο μακρυά θα τις κυνηγήσεις από την κούρνια και σε πια απόσταση.


Αλεξανδρε οταν κυνηγας την φασσα στην κουρνια....ειναι εγκλημα....οχι για τον τροπο που κυνηγας....
αλλα για το οτι η φασσα σε δυο ημερες θα εχει φυγει απο την τοποθεσια....και μετα αντε να την
ξανα βρεις φιλε!!
 
Στα μπασίματα δεν υπάρχουν αποστάσεις σταθερές. Μπορεί να περάσουν πίσω από δορυφόρο η πάνω από το κεφάλι σου.Όταν πιάσουν τότε εσύ επιλέγεις πόσο μακρυά θα τις κυνηγήσεις από την κούρνια και σε πια απόσταση.
Αρα να παρω το και σκουποξυλο και τους s400 αχαχαχαχαχα δε παω μπασιματα καρντια μου
 
Αλεξανδρε οταν κυνηγας την φασσα στην κουρνια....ειναι εγκλημα....οχι για τον τροπο που κυνηγας....
αλλα για το οτι η φασσα σε δυο ημερες θα εχει φυγει απο την τοποθεσια....και μετα αντε να την
ξανα βρεις φιλε!!
Ειπε ποσο μακρυα Νικο αυτο λεμε κουρνια οι σωστη φασσαδες στο δρομο για την κουρνια δλδ
 
Ειπε ποσο μακρυα Νικο αυτο λεμε κουρνια οι σωστη φασσαδες στο δρομο για την κουρνια δλδ


Δεν εκανα ''παρατηρηση'' στον Αλεξανδρο....ουτε σε κανεναν αλλον Τολη. Αλλωστε με ποιο δικαιωμα.....
Πολυ σωστα....οι σωστοι φασσαδες η στην πορεια για την τροφη...η στην πορεια για την κουρνια.
Το κυνηγι της στην κουρνια ....ειναι λαθος....παντα κατα την γνωμη μου .....αυτη ειναι η αποψη μου.....
αυτο ειπα φιλε!!!
 
Δεν εκανα ''παρατηρηση'' στον Αλεξανδρο....ουτε σε κανεναν αλλον Τολη. Αλλωστε με ποιο δικαιωμα.....
Πολυ σωστα....οι σωστοι φασσαδες η στην πορεια για την τροφη...η στην πορεια για την κουρνια.
Το κυνηγι της στην κουρνια ....ειναι λαθος....παντα κατα την γνωμη μου .....αυτη ειναι η αποψη μου.....
αυτο ειπα φιλε!!!
Ουτε εγω φιλε Νικο απλα καπιες φορες ειναι που δινετε η ευκαιρια και με παραπονο λεμε κατι σε καπιον χωρις να ειναι γι αυτον με καταλαβαινεις εγω και συ που κυνηγαμε στο μεροι μας δε κνουμε τετια καποιοι αλλοι με κυαλια και φραπε 1.5 λιτρο ειναι που δε σεβοντε τπτ
 
Ρε συ λεω οτι πευτουν και με δεκαρακια δε λεω να κυνηγαμε με τετια μη τρελενεστε αλλα δεν ειναι και αλεξισφαιρες και πιστεψεμε 8 στους δεκα τις βαρανε στη κουρνια καθιστες φιλε μου ποσο ψιλα να ειναι λες προσκληση εδωσα για ολους ανεξαρτιτος δεν σου απαντησα για αντιλογια κουβεντα κανουμε και οσο για τα κακα παιδια μη βαζεις το χερι σου στη φωτια καλη σεζον
τωρα συμφωνουμε απολυτα,εγινες πιο συγκεκριμενος,σε αρπαξα τωρα...δεν αντιλογουμε σιγουρα,μαθαινουμε για αυτην ακομα,δεν βαζω χερι στην φωτια για κανεναν κακο η καλο,απλα ειμαι καλοπροαιρετος,,,για μενα παντως το κυνηγι της ειναι στα βουνα, το καρτερι στα λευκαδια καθιστη δεν ειναι κυνηγι φασας,ειναι σκοποβολη επι σταθερου στοχου
 
Το μονο που θελω μη το παμε στο πιος την εχει πιο μεγαλη μεσο κυνηγιου παιδια γτ μετα παει κουβεντα κανουμε τα γραπτα παρεξυγιουντε γνωμες εχουμε ολοι διαφορετικες και αλλα πολα φιλικα λογια μονο
 
Στα μπασίματα δεν υπάρχουν αποστάσεις σταθερές. Μπορεί να περάσουν πίσω από δορυφόρο η πάνω από το κεφάλι σου.Όταν πιάσουν τότε εσύ επιλέγεις πόσο μακρυά θα τις κυνηγήσεις από την κούρνια και σε πια απόσταση.
Ποιο νο και γρ θα πρότεινες?
 
Συμφωνω με τον Αlex. Οτι δεν ειναι στανταρ το ποσό ψηλά ή χαμηλα περνάνε στα μπασίματα. Έχει να κανει με τον τόπο αλλα και με αλλους παράγοντες και ως εκ τούτου δεν ειναι απόλυτο το τι Νο σκαγιών θα χρησιμοποιήσει κανείς στα μπασιματα.
 
Συμφωνω με τον Αlex. Οτι δεν ειναι στανταρ το ποσό ψηλά ή χαμηλα περνάνε στα μπασίματα. Έχει να κανει με τον τόπο αλλα και με αλλους παράγοντες και ως εκ τούτου δεν ειναι απόλυτο το τι Νο σκαγιών θα χρησιμοποιήσει κανείς στα μπασιματα.


Και εγω συμφωνω....και με τους δυό σας......αλλα '''παν μετρον αριστον''.....με 10 νουμερο σκαγια δεν
πας στην φασσα βρε Μητσαρα.!!!!
 
Mια σοβαρή εταιρεία με τζίρο εκατομμυρίων εκτός απο καλό προιόν
πρέπει να βγάζει πρός τα έξω (πελάτη) καί σοβαρές προτάσεις .
Η NSI Italia λοιπόν το εξειδικευμένο φυσίγγι της για φάσσα το βγάζει παραγωγή
μόνο σε ανάμεικτο 4-6 σκάγι .Πήρα κι'εγώ λαγό με 10άκια με 682 silver 26'' special skeet σέκος .
Αυτό δέν σημαίνει ότι είναι και το ορθό .Ο λαγός θέλει 1η 5άρι κ 2-3η 3άρι
 
Αυτή την τεχνική "ανορθόδοξου" πολέμου την είχα εφαρμόσει και εγώ κάποτε και με καλά αποτελέσματα εντός φυσικά οριων...no10 με φουλ και μετά από 1000 ευρώ σε σφραγίσματα την παράτησα...Στις ντόπιες θα σου αποδόσει με ζεστή στα περάσματα σε νορμάλ θερμοκρασίες το ίδιο...Για να έχει στον κάμπο -14 με ομίχλη και να ρίξεις με νο10???Όλα αυτά είναι επιλογές φυσικά...γιατί έχω δει και super magnum νο3 σε φάσσα και εξυνα το κεφάλι μου που σημαδεύει για να σμίξει το πουλί με τα σκάγια...Θέμα επιλογών είναι όλα,θέμα τόπου και θέμα προσωπικών εμπειριών...Για μένα η συνταγή στη βοσκή έχει 3* και νο7 ,στις περαστες 1*-2* και νο5(long range κατάσταση),νο6(ιδανικό νούμερο)...πάντα οι επιλογές τσοκ και φυσιγγίου γίνονται κατόπιν της παρακολούθησης που επιβάλλεται σε αυτό το κυνήγι...!!!!
 
Back
Top