Φυσίγγια για την Φάσσα

Ρε παιδια πεφτουνε η φασσες με δεκαρακι α δεν το λεμε για προταση απλα ειμασταν για υσιχλα και βαραγαμε αναγκαστικα με αυτα μεχρι 25 μετρα πατσαβουριαζει τωρα οπιος εχει δεκαρια στη τσιχλα και του περνανε φασσες ας παει στο καφενειο εγω θα ριχνω παντως οτι εχω
 
Ρε παιδια πεφτουνε η φασσες με δεκαρακι α δεν το λεμε για προταση απλα ειμασταν για υσιχλα και βαραγαμε αναγκαστικα με αυτα μεχρι 25 μετρα πατσαβουριαζει τωρα οπιος εχει δεκαρια στη τσιχλα και του περνανε φασσες ας παει στο καφενειο εγω θα ριχνω παντως οτι εχω
Και μετά που θα τις φας ,θα ναι σαν να έχεις σφραγίσει όλα τα δόντια σου Τόλη
 
Εννοείται. Εγώ από 7 και κάτω αναλόγως την περίπτωση.


Μητσαρα οκ εισαι......τελικα απ'οτι καταλαβαινω....και καταλαβαινεις.....ειναι αυτο λεω καμια φορα....περι ορεξεως
κολοκυθοπιτα φιλε!!!!! .sarcastic.
 
Last edited:
Μητσαρα οκ εισαι......τελικα απ'οτι καταβαινω....και καταλαβαινεις.....ειναι αυτο λεω καμια φορα....περι ορεξεως
κολοκυθοπιτα φιλε!!!!! .sarcastic.
Σε δουλεια να βρισκόμαστε....
Περυσι βρήκα πανω στα Γιαννενα κάποιους απο τους Παξούς. Γυρνοβολαγανε μια βδομαδα και ειχαν παρει 3 φάσσες . Πρόπερσι φιλε μου είπαν, είχαμε μια πληροφορια κοντα στο Μέτσοβο και εζησα ξατασταση που δεν εχω ζησει 30 χρονια . Βαράγαμε με οτι είχαμε. Μέχρι και με 9αρια. Με οτι ειχαμε .Τα πουλιά ερχόντουσαν για κούρνια κατα κοπαδια και τα ντουφεκούσαμε στα 15μ. ;) Ξεμειναμε και το βραδυ κατεβηκαμε Γιαννενα για να βρούμε φυσίγγια.


Οποτε η κουβεντα περί ορεξης και περι κολοκυθόπιτα ς όπως είπες.
.sarcastic.
 
Ποιο νο και γρ θα πρότεινες?
Αν μιλάμε για πιασμένες φασσες,χρόνια τώρα βάζω ΜΒ32-32Χ6 επιχαλκωμενα με μισοταπο.Αυτο από την θέση του ιδιογομωτη.Αν υποθέσουμε ότι θα αγόραζα φυσιγγι για αυτή την δουλειά θα έπαιρνα Saga 32.Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.Καθαρο μυαλό μετά την αστοχία, ήρεμες κινήσεις με καλά αντανακλαστικα.
 
Αν μιλάμε για πιασμένες φασσες,χρόνια τώρα βάζω ΜΒ32-32Χ6 επιχαλκωμενα με μισοταπο.Αυτο από την θέση του ιδιογομωτη.Αν υποθέσουμε ότι θα αγόραζα φυσιγγι για αυτή την δουλειά θα έπαιρνα Saga 32.Δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο.Καθαρο μυαλό μετά την αστοχία, ήρεμες κινήσεις με καλά αντανακλαστικα.
Βγαίνει σε νο 6 αυτό? Πυρίτιδα γνωρίζουμε?
 
Ενα κουτακι δωρο μου αγορασε εναs φιλοs ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ Νο 5 . Εχω να ριξω ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ καμμια 10αρια χρονια. Τα εχει ριξει καποιοs προσφατα ? Απο εμφανιση παιρνουν αριστα .Τιs πιανει τιs φασσεs σε καποιο υψομετρο με κρυο η θα γελανε καμποι και βουνα ?
 
Ενα κουτακι δωρο μου αγορασε εναs φιλοs ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ Νο 5 . Εχω να ριξω ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ καμμια 10αρια χρονια. Τα εχει ριξει καποιοs προσφατα ? Απο εμφανιση παιρνουν αριστα .Τιs πιανει τιs φασσεs σε καποιο υψομετρο με κρυο η θα γελανε καμποι και βουνα ?
Για αρχή ρίξε τα να δεις συγκέντρωση και αν τα πάει το όπλο σου και μετά στο τερεν! Εχω πολλα χρονια να τα ρίξω!
 
Σημερα πηρα τα πρωτα φυσιγγια για τα γαλαζια πουλια, δυο κουτια Lambro καφε σε νο 5&6.
Αν και ειναι νωρις ακομα για εξορμηση στο βουνο για φασσες, στοκαρουμε σιγα σιγα φυσιγγια!
Πέρυσι 13/10 έγινε καλό μπασιμο στα ελληνοαλβανικά!
 
Ενα κουτακι δωρο μου αγορασε εναs φιλοs ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ Νο 5 . Εχω να ριξω ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ καμμια 10αρια χρονια. Τα εχει ριξει καποιοs προσφατα ? Απο εμφανιση παιρνουν αριστα .Τιs πιανει τιs φασσεs σε καποιο υψομετρο με κρυο η θα γελανε καμποι και βουνα ?
Ρίξε 3Αλφα semi 40 γραμμάρια γύρω στα 10 ευρώ το κουτί εικοσαδα. Δεν το πίστευα όταν το είδα Οκτώβρη στα μπασιματα no5. Σε φάσσες με 20 βαθμούς θερισαν σε fabarm eurolion .Εγώ λόγω νοοτροπίας δεν χρησιμοποιώ πάνω από 36 γραμμάρια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με nsi 36 και pelagri 36
 
Και μετά που θα τις φας ,θα ναι σαν να έχεις σφραγίσει όλα τα δόντια σου Τόλη
Εχω πεταξει μια φασσα και μια περδικα (αφου μαγειρευτηκαν) τουφεκισμενα με 9αρια σε πολυ κοντινες βολες. Μια που θα τα ετρωγα και μια που θα παθεινα μολυβδιαση. Απο τοτε, ποτε φυσιγγι στο βουνο πανω απο νουμερο 7 στη ζωνη.
 
Σημερα πηρα τα πρωτα φυσιγγια για τα γαλαζια πουλια, δυο κουτια Lambro καφε σε νο 5&6.
Αν και ειναι νωρις ακομα για εξορμηση στο βουνο για φασσες, στοκαρουμε σιγα σιγα φυσιγγια!
Ειδικά στο 6αρι.....πιστεύω φυσιγγαρα!!!!
 
Ενα κουτακι δωρο μου αγορασε εναs φιλοs ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ Νο 5 . Εχω να ριξω ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ καμμια 10αρια χρονια. Τα εχει ριξει καποιοs προσφατα ? Απο εμφανιση παιρνουν αριστα .Τιs πιανει τιs φασσεs σε καποιο υψομετρο με κρυο η θα γελανε καμποι και βουνα ?
Ρίξε άφοβα, πολύ καλό φυσιγγι δεν θα έχεις θέματα.
 
Εχω πεταξει μια φασσα και μια περδικα (αφου μαγειρευτηκαν) τουφεκισμενα με 9αρια σε πολυ κοντινες βολες. Μια που θα τα ετρωγα και μια που θα παθεινα μολυβδιαση. Απο τοτε, ποτε φυσιγγι στο βουνο πανω απο νουμερο 7 στη ζωνη.
Το χω ξαναγραψει ,αλλα μια και αναφέρεσαι θα στο πω γιατι εχει πλακα.
Πριν κατι χρόνια με πήγαν στο ΚΑΤ σηκωτό από πόνο στη μεση. Στην ακτινογραφια πού εγινε οι γιατροί τα επεξαν . Μαζεύτηκαν 3 και κοιτουσαν.
Αμάν λέω τι να έχω .
Έβλεπαν σκάγια στο έντερο και δεν ήξεραν τι ειναι αυτά. Την προηγούμενη ειχα φάει τσίχλες .
Μεγάλο σοου .. :D
 
Το χω ξαναγραψει ,αλλα μια και αναφέρεσαι θα στο πω γιατι εχει πλακα.
Πριν κατι χρόνια με πήγαν στο ΚΑΤ σηκωτό από πόνο στη μεση. Στην ακτινογραφια πού εγινε οι γιατροί τα επεξαν . Μαζεύτηκαν 3 και κοιτουσαν.
Αμάν λέω τι να έχω .
Έβλεπαν σκάγια στο έντερο και δεν ήξεραν τι ειναι αυτά. Την προηγούμενη ειχα φάει τσίχλες .
Μεγάλο σοου .. :D
Απιστευτο πραγματικα, ευχαριστω που το μοιραζεσαι μαζι μας. Αυτη η πληροφορια ειναι θησαυρος ειδικα για οσους ξεκινουν τωρα το κυνηγι . Τα θηραματα( ορτυκι και τσιχλα συνηθως} πεφτουν και με 11 νουμερο, ισως υπαρχει και 12 δεν ξερω, αλλα τρωγονται μετα? Ειναι κατι που πρεπει να σκεφτομαστε παντα. Τη φασσα και την περδικα ετυχε να τα συναντησω σε κυνηγια μπεκατσας. Απο τοτε και την μπεκατσα με 7 την κυνηγαω. Δεν λεω μπορει να φανει υπερβολικη η επιλογη μου, ισως και να ειναι αλλα το εχω πια κανονα. Ποτε φυσιγγι πανω απο 7 στο βουνο.
 
Back
Top