Φυσίγγια για την Φάσσα

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ τι μου θύμισες ρε φίλε.... καρτέρι για λαγό (στα 2ο κυνηγι μου για λαγό) πριν 18 χρόνια περίπου είχα το δικανακι μου και έχω μεσα ELLEY magnum τα μπλε....κάθομαι στην άκρη μιας λακιάς και ακούω τη σκύλα να τον φέρνει γαμπρό...το βλέπω απέναντι στα 40 περιπου μέτρα και όπως είμαι καθισμένος του την ανάβω με την αριστερή. Φωνάζει ο πατέρας ''τον πήρες??'' του λέω κάτσε να βγω από τη λακιά να δω...είχα φτάσει στον πάτο κατρακυλώντας αλλά τον πήρα τον αυτιά :D
Ήταν το πρώτο και τελευταίο magnum που έριξα με το δίκαννο .sarcastic.
Κώστα έχω ρίξει κουτί ολόκληρο ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ SEMI MAGNUM σε δυο ωρες με το μονόκαννο baikal(2,4 κιλα)........ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ...
 
Κώστα έχω ρίξει κουτί ολόκληρο ΤΡΙΑ ΑΛΦΑ SEMI MAGNUM σε δυο ωρες με το μονόκαννο baikal(2,4 κιλα)........ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ...
Αν τα έριξες σε φασσα εκείνη την ώρα παθενεις ανοσία..μόλις τελειώσει το κυνήγι καταλαβενεις πόνο κ πας για εμπλαστρο λέοντος...sarcastic.
υγ ορκισμενος μπαικαλακιας αλλά δεν θα το έκανα ούτε κ αν μου το πρότεινε ο κυργιας για διαφήμιση...sarcastic.
 
Εγώ
Παρόν!
Το ρίχνω σε 6αρι Νικόλα και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Από τα πιο γρήγορα και θανατηφόρα φυσίγγια που έχω ρήξη να κάνουν παπάδες στο συγκεκριμένο νούμερο,όχι όμως για τέτοια εποχή. Θα τα δουλέψω σίγουρα Γενάρη μηνα
 
Ο παππούς μέχρι πριν λίγα χρόνια που κυνήγαγε φάσσα και λαγό, εβαζε μονο condor 36γρ σε 4ρι
Και στις φασσες και στο λαγο (και σε κανενα παπι οταν ειχε παγωνιές κ εμφανιζόντουσαν). 2 φορες εριξα με το μονοκανο το συγκεκριμενο φυσιγγι, την πρώτη φορα ημουν και εντελώς χαλαρός και με επιασε στον ύπνο...στον ώμο δεν καταλαβα κλώτσιμα όσο το κοπάνιμα στο ζυγοματικό, μετα στο σπίτι ειδα και τη μελανιά στον ώμο. Ηταν το μονο φυσιγγι που με μελάνιασε(μιας και δεν ριχνω "πυραύλους").
Περα απ το κλωτσιμα όμως τα συγκεκριμένα όπου τα εριχνε, έκανε κηδείες. Πλεον οταν παμε μαζι του δίνω 6ρια και τρελένεται, 4ρια λεει θελω :p :p παρόλα αυτα τα ρίχνει και με καλα αποτελέσματα :)
 
Αυτα ειναι καραμπινοφυσιγγα κ ποιο συγκεκριμένα γισ καραμπίνες αερίων κατά την γνώμη μου..

Εγω ο παπάρας παλιά πήγα να ρίξω για δοκιμη τουφεκιά απο την δεξιά πλευρά κ έφαγα κοντακοσκαμπιλο που θα το θυμαμε..ούτε γκόμενα δεν βαράει έτσι...very funny.
Στο χωριό μου ρε παιδες έχω ένα τυπο με ενα πλαγιο μπαικαλ που έχει το κακό συνήθειο να πατάει και τις δύο σκανδάλες μαζί, με λαμπρο biturbo.
Μιλάμε πρέπει να βλέπει τον Χριστό φαντάρο...
 
Τώρα που λέτε για βαριές γομωσεις είχα πάει μια φορά παλιότερα για υδρόβια και είχα κάτι maionchi magnum πράσινα 53 γρ αν θυμάμαι καλά, κάποια στιγμή μου φωνάζουν επάνω σου κλπ τουφεκαω 2 παπια με δύο τουφεκιές με όπλο benelli centro. Tα υπόλοιπα 8 φυσίγγια της δεκάδας τα έχω ακόμα κι έχουν περάσει καμιά 15 άρια χρόνια από τότε. Κόντεψε να μου βγει η κλειδα απ την ωμοπλάτη...
 
Τώρα που λέτε για βαριές γομωσεις είχα πάει μια φορά παλιότερα για υδρόβια και είχα κάτι maionchi magnum πράσινα 53 γρ αν θυμάμαι καλά, κάποια στιγμή μου φωνάζουν επάνω σου κλπ τουφεκαω 2 παπια με δύο τουφεκιές με όπλο benelli centro. Tα υπόλοιπα 8 φυσίγγια της δεκάδας τα έχω ακόμα κι έχουν περάσει καμιά 15 άρια χρόνια από τότε. Κόντεψε να μου βγει η κλειδα απ την ωμοπλάτη...
Τι τα κρατάς και σου πιάνουν χώρο; :D
 
Στο χωριό μου ρε παιδες έχω ένα τυπο με ενα πλαγιο μπαικαλ που έχει το κακό συνήθειο να πατάει και τις δύο σκανδάλες μαζί, με λαμπρο biturbo.
Μιλάμε πρέπει να βλέπει τον Χριστό φαντάρο...
.big smile..big smile..big smile.
Και τις δυο μαζι????:eek::eek::confused::confused:
Δηλαδή όντως περνάει κ τα δυο δάχτυλα στις σκανδαλες η συμβαίνει κατι αλλο....?
Πολύ σκληρές δοκιμασίες τραβάνε αυτα τα όπλα..το εχει η μοίρα τους...
Αν περνει απο λόγια πεστου να προσεχει...
 
Back
Top