Φυσίγγια για την Φάσσα

Χαχαχαχα είναι κάτι που σκεφτόμουν να γράψω Δημήτρη, το ενδεχόμενο να σκάσουν τα πουλιά και εγώ να κρατάω μαχαίρι αντί για τουφέκι.
Αλλά κι έτσι να γινόταν πάλι οι καριολες θα φταίγανε να ξες :)
Ασχετα με το τι σου έγραψα πιο πάνω ,αυτές φταίνε για όλα.Μας κατάντησαν νευρωτικούς ρε φίλε γαμω το σπίτι τους .
Τι καλα που ήταν και ποσο καλύτερα ήμουν οταν ασχολιόμουν με μακρομυτες και περδικούλες.
 
Όταν θα σπάσει πέστου η οξιά και του καρφωθεί στον ώμο η τζαβετα, θα έχει πρόβλημα :(
Αν πω στον συγκεκριμένο τσιπουρογιωργη για οξιές και τζαβετες θα με κοιταζει λες και τον βαρεσε αστραπή στο κεφάλι...μιλάμε για ανθρώπους ξύλα απελεκητα όσο κακό και αν ακουγεται.
Έχω ακούσει τρομερά πραγματα που έχουν κανει κάτι συγχωριανοί.
Και δεν πάνε να ανάψουν και καμιά λαμπάδα αφού δεν κοιτάνε τα ραδίκια ανάποδα.
 
Στο χωριό μου ρε παιδες έχω ένα τυπο με ενα πλαγιο μπαικαλ που έχει το κακό συνήθειο να πατάει και τις δύο σκανδάλες μαζί, με λαμπρο biturbo.
Μιλάμε πρέπει να βλέπει τον Χριστό φαντάρο...
Τα δάχτυλά του είναι εντάξει ; :D
 
Τα δάχτυλά του είναι εντάξει ; :D
Προχθές που τον είδα ολα καλά φαινόταν!! :D :D
tnrlIYa.jpg
 
Αυτά από ότι έχω ακούσει είναι για πολυ ακραίες καταστάσεις σε θέμα καιρου...και από ανακρουση πρέπει να ειναι πολύ "αντρικά".:D
Τα αντρικά Λάμπρος μπλε έχουν τελειώσει χρόνια τώρα ευτυχώς για τα τουφέκια, τα καινούργια συμμορφώνονται στους κανόνες της cip.
 
Αν τα έριξες σε φασσα εκείνη την ώρα παθενεις ανοσία..μόλις τελειώσει το κυνήγι καταλαβενεις πόνο κ πας για εμπλαστρο λέοντος...sarcastic.
υγ ορκισμενος μπαικαλακιας αλλά δεν θα το έκανα ούτε κ αν μου το πρότεινε ο κυργιας για διαφήμιση...sarcastic.
Ε ναι σε φάσσα...πιτσιρικάς 16 χρόνων ημουνα....τι εμπλαστρο κρυβομουν μια βδομάδα μην δει η μάνα τον ώμο που ήταν μωβ και δεν με ξανάφηνε ποτέ να πάω για κυνηγι....big smile..big smile.
 
Το έχει ρίξει κανεις ; Γνώμες ;

Εγω τα δουλευω χρονια,πολυ καλο σε πιασμενες φασσες.Το περιεργο ειναι οτι το φυσιγγι ειναι 32γρ.
Στη φωτο γραφει 36.Η τιμη του 14,50.
Και η ιστοσελίδα της RWS, στα 32 γρ. το έχει...
Νο σκαγιών 6 (2,8 χιλ.) δηλαδή Νο 5,5 σε Ιταλική αρίθμηση...
 
Εχει κανείς φίλος δοκιμάσει τα :
Fiocchi 32 γραμ. Κόκκινα με πάφυλα 10 χιλιοστά;
Ζώτος 36 γραμ. Γκρι, με πάφυλα 20 χιλιοστά
Κουτουμανος WINNER, 36 γραμ, με πάφυλα 20 χιλιοστά;
RIO Royal Pichon LD, 36 γραμ, με πάφυλα 22 χιλιοστά.;

Αυτά έχει η φαρέτρα μου όλα σε ΝΟ. 6.

Για θερμοκρασίες απο 6-7 το πρωι μέχρι 12-13 το απογευματάκι (Γρεβενά) είμαι εντάξει;
Το 32αρι με την "ζέστη" και τα άλλα πρωι, βραδάκι;
Για πουλιά ψηλά να προτιμήσω τα Κουτουμανος ή τα αλλα 36αρια ;
Απο τσοκ εχω τα Anaconda Medium και Long Range σε Remington, αλλα δεν τα χω δοκιμάσει σε πίνακα.
Κάθε πρόταση για συνδυασμό καλοδεχούμενη.
 
Εχει κανείς φίλος δοκιμάσει τα :
Fiocchi 32 γραμ. Κόκκινα με πάφυλα 10 χιλιοστά;
Ζώτος 36 γραμ. Γκρι, με πάφυλα 20 χιλιοστά
Κουτουμανος WINNER, 36 γραμ, με πάφυλα 20 χιλιοστά;
RIO Royal Pichon LD, 36 γραμ, με πάφυλα 22 χιλιοστά.;

Αυτά έχει η φαρέτρα μου όλα σε ΝΟ. 6.

Για θερμοκρασίες απο 6-7 το πρωι μέχρι 12-13 το απογευματάκι (Γρεβενά) είμαι εντάξει;
Το 32αρι με την "ζέστη" και τα άλλα πρωι, βραδάκι;
Για πουλιά ψηλά να προτιμήσω τα Κουτουμανος ή τα αλλα 36αρια ;
Απο τσοκ εχω τα Anaconda Medium και Long Range σε Remington, αλλα δεν τα χω δοκιμάσει σε πίνακα.
Κάθε πρόταση για συνδυασμό καλοδεχούμενη.
Απο φυσιγγια δεν μπορω να σου απαντησω αλλα απο τσοκ αν ειναι μακρινες οι τουφεκιες το long αλλιως το mid
 
Τι να παρω τωρα φιλε μου, μαλλον πρεπει να αρχισω να πουλαω κανενα γιατι εχει γινει το δωματιο καταστημα φυσιγγιων, καπου 27 κουτια πρεπει να εχω για φασσα και σιγα να μην τα ριξω!!!
Για κάνε καμιά τιμή, καλή και συζητήσιμη για φίλο κυνηγό....!
 
Εχει κανείς φίλος δοκιμάσει τα :
Fiocchi 32 γραμ. Κόκκινα με πάφυλα 10 χιλιοστά;
Ζώτος 36 γραμ. Γκρι, με πάφυλα 20 χιλιοστά
Κουτουμανος WINNER, 36 γραμ, με πάφυλα 20 χιλιοστά;
RIO Royal Pichon LD, 36 γραμ, με πάφυλα 22 χιλιοστά.;

Αυτά έχει η φαρέτρα μου όλα σε ΝΟ. 6.

Για θερμοκρασίες απο 6-7 το πρωι μέχρι 12-13 το απογευματάκι (Γρεβενά) είμαι εντάξει;
Το 32αρι με την "ζέστη" και τα άλλα πρωι, βραδάκι;
Για πουλιά ψηλά να προτιμήσω τα Κουτουμανος ή τα αλλα 36αρια ;
Απο τσοκ εχω τα Anaconda Medium και Long Range σε Remington, αλλα δεν τα χω δοκιμάσει σε πίνακα.
Κάθε πρόταση για συνδυασμό καλοδεχούμενη.
Κουτουμάνος ,2 χρονίες στον Έβρο με θερμοκρασίες υπό και μηδέν και με αρκετά μποφόρ
Κενταγανε !!!!! Ξερά παπιά σε όλες τις οφελιμες αποστάσεις
Πολύ δυνατό όμως , θεωρώ σε θερμοκρασίες άνω τον 5-10 βαθμών θα πρέπει να συνοδεύεται με χαρτί γιατρού
 
Back
Top