Φυσίγγια για την Φάσσα

Την Κυριακή καθήμενος στο καρτέρι ,έσφαξα ένα percorso και ένα speed
Του speed το μπαρούτι ήταν χαρτοπόλεμος κανονικός ,ενώ του percorso είχε γίνε ένα σώμα, παίρνοντας το σχήμα απ τον πάτο του κυαθιου.
Ούτε με χτύπημα δεν έπεφτε το μπαρούτι ,παρά μόνο όταν πήρα ένα ξυλάκι και το ζόρισα έφυγε σε μικρότερα κομμάτια
Τι παιζει ; Υγρασία είναι ;
Μετα πες οτι φταινε οι καριολες...
Μάλιστα είχε αρπάξει χρωμα και το κυαθιο

Μετα πες οτι φταινε οι καριολες...
Σπυρο,ετσι γινονται οι διβασικες πυριτιδες (tekna,sipe,s4....)οταν βρισκονται πιεσμενες μεσα στον καλυκα.
Ακομη και σε βαζο να τις εχεις δημιουργουν κολλημενη μαζα λογω της βαρυτητας.
Του speed ειναι μονοβασικη,C7 αν θυμαμαι.
Κι εγω που νομιζα οτι εχουν τεκνα και τα δυο
Μια ερώτηση στα γρήγορα.
Με τον συνδυασμό κανη back bore 18,8 τσοκ carlsons M ported και percorso 6 μέχρι πόσα μέτρα να τολμήσω να τουφεκισω φασα.Προς το παρόν έχω εμπειρία μέχρι 30 μέτρα...δοκιμές σε χαρτί δεν έχω κάνει ακόμα.
Αν μου πείτε μέχρι 40+ είμαι πολυ ευχαριστημένος...
Ανεβα ανεβα...
Χρήστο με αυτόν τον συνδυασμό μπορείς να πάρεις φάσσα και στα 60 μέτρα που λέει ο λόγος!
Εγώ κατά την ταπεινή μου άποψη θα σου έλεγα να βαράς σε λογικές αποστάσεις μέχρι 40 βία βία 45 μέτρα.
Δεν χρειάζονται υπερβολές.
Βαρατε γιατι χανομαστε!!!
 
Αυτά από ότι έχω ακούσει είναι για πολυ ακραίες καταστάσεις σε θέμα καιρου...και από ανακρουση πρέπει να ειναι πολύ "αντρικά".:D
sipe εχουν κ αυτα τα καινουργια τουλαχιστων τα παλια τεκνα αν δεν κανω λαθος γιατι να ειναι τοσο δυνατα σε σχεση μετα ιταλικα
 
Εγω που ειχα παρει μια χρονια ενα κουτι 5αρια νορμαλ μου φανηκαν στην ανακρουση
Εσυ εισαι γνωστος μπουρλοτιερης.yel.Μια φορα ξεμεινα στις φασσες απο φυσιγγια και μου εδωσαν
ενα κουτι.Μου εστριψαν τα δοντια με το ποζε απο τις κλωτσιες.sarcastic.
 
Εσυ εισαι γνωστος μπουρλοτιερης.yel.Μια φορα ξεμεινα στις φασσες απο φυσιγγια και μου εδωσαν
ενα κουτι.Μου εστριψαν τα δοντια με το ποζε απο τις κλωτσιες.sarcastic.
Με τη Ρεμι τα εριξα ρε φιλε, με δικανο καποτε ειχα ριξει τα lampro demi 40gr και την ακουσα στερεοφωνικα, πηγα για μασελα κανονικα λεμε.
 
Εσυ εισαι γνωστος μπουρλοτιερης.yel.Μια φορα ξεμεινα στις φασσες απο φυσιγγια και μου εδωσαν
ενα κουτι.Μου εστριψαν τα δοντια με το ποζε απο τις κλωτσιες.sarcastic.
Αλεξ δεν ειναι για δικανο την πατησαν πολλοι μερικοι πηγαν οδοντιατρο για ξαναφτιαξουν τα σφραγισματα
αλλα το σιγκεκριμενο φυσιγγι αγαπαει διεβριμενο αυλο
 
Αυτα ειναι καραμπινοφυσιγγα κ ποιο συγκεκριμένα γισ καραμπίνες αερίων κατά την γνώμη μου..
Καποτε ειχα βαλει Remigton double 4x6 nitro στο inverstarm και μολις πατησα την σκανδαλη
νομιζα οτι πεθανα και ειμουν στον παραδεισο για κανα 5λεπτο.very funny..very funny.
Εγω ο παπάρας παλιά πήγα να ρίξω για δοκιμη τουφεκιά απο την δεξιά πλευρά κ έφαγα κοντακοσκαμπιλο που θα το θυμαμε..ούτε γκόμενα δεν βαράει έτσι...very funny.
 
Αλεξ δεν ειναι για δικανο την πατησαν πολλοι μερικοι πηγαν οδοντιατρο για ξαναφτιαξουν τα σφραγισματα
αλλα το σιγκεκριμενο φυσιγγι αγαπαει διεβριμενο αυλο
Τα δοκιμασα και με τη Ρεμι Νικολα αλλα δεν τα γουσταρω καθολου, με το δικανο τοτε που λες ειχα βγαλει και το πελμα για να δοκιμασω τα μετρα του οπλου, 4 καταφερα και εριξα Σεπτεμβριο μηνα, τουφεκισα ξανα μετα απο 5 μερες.sarcastic.
Καποτε ειχα βαλει Remigton double 4x6 nitro στο inverstarm και μολις πατησα την σκανδαλη
νομιζα οτι πεθανα και ειμουν στον παραδεισο για κανα 5λεπτο.very funny..very funny.
Εμ κι εσυ του εβγαλες τα ματια....big smile.
 
Καποτε ειχα βαλει Remigton double 4x6 nitro στο inverstarm και μολις πατησα την σκανδαλη
νομιζα οτι πεθανα και ειμουν στον παραδεισο για κανα 5λεπτο.very funny..very funny.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ τι μου θύμισες ρε φίλε.... καρτέρι για λαγό (στα 2ο κυνηγι μου για λαγό) πριν 18 χρόνια περίπου είχα το δικανακι μου και έχω μεσα ELLEY magnum τα μπλε....κάθομαι στην άκρη μιας λακιάς και ακούω τη σκύλα να τον φέρνει γαμπρό...το βλέπω απέναντι στα 40 περιπου μέτρα και όπως είμαι καθισμένος του την ανάβω με την αριστερή. Φωνάζει ο πατέρας ''τον πήρες??'' του λέω κάτσε να βγω από τη λακιά να δω...είχα φτάσει στον πάτο κατρακυλώντας αλλά τον πήρα τον αυτιά :D
Ήταν το πρώτο και τελευταίο magnum που έριξα με το δίκαννο .sarcastic.
 
Για μένα το percoso είναι από τα κορυφαία ευρωπαϊκά 36αρια και ειδικά στο κυνήγι....λόγω συγκεντρωτηρα το φυσιγγι αποδίδει από τα 35 μέτρα και πάνω τότε αρχίζει να ανοίγει...θα ήθελα να το δοκιμάσω το ροτβειλ αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει σε αυτή την τιμή!
 
sipe εχουν κ αυτα τα καινουργια τουλαχιστων τα παλια τεκνα αν δεν κανω λαθος γιατι να ειναι τοσο δυνατα σε σχεση μετα ιταλικα
Νικόλα S4 είχαν παλιά, όχι Tecna ... Εκτός από την γενναία δόση, 1,55 -1,57 γρ. ήταν και αρκετά βαθιά ρελιασμένα, και ο συγκεντρωτήρας - GT 24, που από τη φύση του είναι αρκετά σκληρός - ήταν και πολύ συμπιεσμένος, τσαλακωμένος θα έλεγα, όσο δεν πάει άλλο !!!
Δεν ξέρω για την ανάκρουση, αφού δεν έχω ρίξει κανένα - ένα κουτί είχα πάρει μόνο και μόνο για να δω τη δόση S4 - αλλά με αυτό που είδα υποθέτω ότι θα είναι ... δυνατούτσικα , ειδικά με δίκαννο ... ;)
 
Τα δοκιμασα και με τη Ρεμι Νικολα αλλα δεν τα γουσταρω καθολου, με το δικανο τοτε που λες ειχα βγαλει και το πελμα για να δοκιμασω τα μετρα του οπλου, 4 καταφερα και εριξα Σεπτεμβριο μηνα, τουφεκισα ξανα μετα απο 5 μερες.sarcastic.
κ εσυ τεστ με τετεια φυσιγγια εφαγες καλο ξυλο.sarcastic.
 
Για μένα το percoso είναι από τα κορυφαία ευρωπαϊκά 36αρια και ειδικά στο κυνήγι....λόγω συγκεντρωτηρα το φυσιγγι αποδίδει από τα 35 μέτρα και πάνω τότε αρχίζει να ανοίγει...θα ήθελα να το δοκιμάσω το ροτβειλ αλλά ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει σε αυτή την τιμή!
Κατσε με το percorso που εισαι αρχοντας και δωσε ακομα μια ευκαιρια στο speed γιατι ειναι φυσιγγαρα κι αυτο με ιδιο συγκεντρωτηρα
 
Κατσε με το percorso που εισαι αρχοντας και δωσε ακομα μια ευκαιρια στο speed γιατι ειναι φυσιγγαρα κι αυτο με ιδιο συγκεντρωτηρα
Σου είπα άμα πάω στα 32 γραμμάρια η επιλογή μου θα είναι το classica και θα το δοκιμάσω στις ντοπιαρες...μέρα με καλό καιρό!
 
Back
Top