Φυσίγγια για Λαγό

Με ποια πυρίτιδα είναι γεμισμένα αυτά;
Έχουμε το σεταπ;
Eδώ κ πολλα χρόνια γεμιζονταν με πυριτιδες της b&p όπως κ άλλα Rottweil..

Ο Άρης είχε ανοίξει ένα σχετικά προσφατα και.......
Δεν ξέρω αν όντως είναι ισπανική αλλά σίγουρα δεν ειναι παραγωγης b&p..

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-104
Καλησπέρα παιδιά, τώρα στην έναρξη που θα είναι κάπως υψηλές οι θερμοκρασίες και ειδικά νότια Ελλάδα, ποιά φυσίγγια προτιμάτε?
Μια που ρωτάς θα σου πω οτι
Οι λαγοκυνηγοι του τόπου μου δεν ξέρουν από αυτα..
Από το Σεπτέμβρη μέχρι Γενάρη με ένα φυσίγγι πορευονται,Αμερικανικα,Γερμανικα, ιταλικά,ότι προτιμαει ο καθένας..
Είτε είναι 70mm είτε 76mm( εδώ το Rem. nitro είχε την τιμητική του...)
 
Eδώ κ πολλα χρόνια γεμιζονταν με πυριτιδες της b&p όπως κ άλλα Rottweil..

Ο Άρης είχε ανοίξει ένα σχετικά προσφατα και.......
Δεν ξέρω αν όντως είναι ισπανική αλλά σίγουρα δεν ειναι παραγωγης b&p..

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/page-104

Μια που ρωτάς θα σου πω οτι
Οι λαγοκυνηγοι του τόπου μου δεν ξέρουν από αυτα..
Από το Σεπτέμβρη μέχρι Γενάρη με ένα φυσίγγι πορευονται,Αμερικανικα,Γερμανικα, ιταλικά,ότι προτιμαει ο καθένας..
Είτε είναι 70mm είτε 76mm( εδώ το Rem. nitro είχε την τιμητική του...)
Το ρεμ κ το ιμπεριαλ καναδικό είχαν παντού την τιμητική τους ‼️
 
Καλησπέρα παιδιά, τώρα στην έναρξη που θα είναι κάπως υψηλές οι θερμοκρασίες και ειδικά νότια Ελλάδα, ποιά φυσίγγια προτιμάτε?
Tα καλύτερα για έναρξη τα γερμανικά ήταν κάποτε
 

Attachments

  • IMG_20220909_214638.jpg
    IMG_20220909_214638.jpg
    163,3 KB · Προβολές: 37
  • IMG_20220909_214426.jpg
    IMG_20220909_214426.jpg
    236,5 KB · Προβολές: 37
Πολύ δυνατά ρε φίλε και πανάκριβα τα 46 γραμμαρια είναι η υπερβολή της υπερβολας
Νίκο για λαγό που ρίχνονται λίγα φυσίγγια και χοντρά νούμερα, συνήθως 4,3 , τα 46 γραμμάρια ειδικά σε 76αρη κάλυκα δεν μου φαίνονται καθολου υπερβολικά ,ίσως και να είναι η πιο ενδεδειγμένη επιλογή για δεύτερη τουφεκιά. Η τιμή στα εμπορικά δεν ξέρω που παίζει, αλλά για ιδιογομωση είναι μια χαρά.
 
Νίκο για λαγό που ρίχνονται λίγα φυσίγγια και χοντρά νούμερα, συνήθως 4,3 , τα 46 γραμμάρια ειδικά σε 76αρη κάλυκα δεν μου φαίνονται καθολου υπερβολικά ,ίσως και να είναι η πιο ενδεδειγμένη επιλογή για δεύτερη τουφεκιά. Η τιμή στα εμπορικά δεν ξέρω που παίζει, αλλά για ιδιογομωση είναι μια χαρά.
Για εμένα είναι κορυφή τα 36 δεν έριξα ποτέ ούτε σεμι πόσο μάλλον 46 και το χειμώνα πέφτω στο 4αρι δεν είδα ποτέ να μου φανούν λίγα και δεν έχω ρίξει και σε λίγους λαγούς
 
Back
Top