Φυσίγγια για Λαγό

Τα είχα απλοποιήσει τα πράγματα.
Rem express #4 πάντα και παντού καβάλα, ξεκαβάλα, με κρύο, με ζέστη, με "υγρασία" ή χωρίς, σε καθαρό ή ντυμένο.
Τσούζουν αλλά πόσα να ρίξεις την χρονιά ;
Προβλήματα διάτρησης μηδενικά, προφανώς.
Δεν σκέφτεσαι και πιο να βάλεις πρώτο.

Τα λέμε αύριο.
 
Τα είχα απλοποιήσει τα πράγματα.
Rem express #4 πάντα και παντού καβάλα, ξεκαβάλα, με κρύο, με ζέστη, με "υγρασία" ή χωρίς, σε καθαρό ή ντυμένο.
Τσούζουν αλλά πόσα να ρίξεις την χρονιά ;
Προβλήματα διάτρησης μηδενικά, προφανώς.
Δεν σκέφτεσαι και πιο να βάλεις πρώτο.

Τα λέμε αύριο.
Αν σου πεταχτεί από πυκνό με βιτσιες στα 10 μέτρα και περνάει κάθετα δρομάκι για να κατέβει σε χυτή πόσες οι πιθανότητες να τον πάρεις με το φυσεκι σου?
 
Αν σου πεταχτεί από πυκνό με βιτσιες στα 10 μέτρα και περνάει κάθετα δρομάκι για να κατέβει σε χυτή πόσες οι πιθανότητες να τον πάρεις με το φυσεκι σου?
Τι θα μείνει εάν τον πάρεις είναι το θέμα όχι εάν θα τον πάρεις
 
Τι θα μείνει εάν τον πάρεις είναι το θέμα όχι εάν θα τον πάρεις
Και μόνοβολη να φάει την τουφεκια ένα κομμάτι θα χαλάσει τώρα όταν λες ότι θα τον πάρεις με τόση σιγουριά μάλλον δεν έχεις τουφεκισει και πολλούς
 
Και μόνοβολη να φάει την τουφεκια ένα κομμάτι θα χαλάσει τώρα όταν λες ότι θα τον πάρεις με τόση σιγουριά μάλλον δεν έχεις τουφεκισει και πολλούς
Για εξήγησε μου τι λές εσύ που έχεις βαρέσει τους πολλούς ;
Πες μας τι φυσίγγι να βάλουμε
 
Και έτσι για την ιστορία γράφω ΕΑΝ τον πάρεις
Το ΕΑΝ δεν δείχνει σιγουριά ότι θα τον πάρω
Απλό ρε φίλε με τα κατάλληλα φυσίγγια αυξάνουμε τις πιθανότητες το λαγό κυνήγι είναι περισοτερο κυνηγι τακτικής και σκύλων όλα τα άλλα ερχοντε μετά γιατί όμως να περιορίζεις τις πιθανότητες με ένα long range?
 
Ένα μάλλινο 6 αρι η κάποιο διασποράς στην ανοιχτή και είναι τόσο απλά τα πράγματα
Τόσο απλά είναι για εσένα και για τον τόπο που εσύ μπορεί να κυνηγάς και για τον τρόπο που εσύ μπορεί να κυνηγάς
Έγραψες ένα σενάριο όπως το θες εσύ για να περάσεις αυτό που θες εσύ για σωστό
Και εγώ σου λέω ότι βάζω 2αρια γιατί θα του ρίξω στα πενήντα μέτρα και εσύ με το 6αρι διασποράς θα του κάνεις αέρα
Είναι λογική αυτή;
 
Τόσο απλά είναι για εσένα και για τον τόπο που εσύ μπορεί να κυνηγάς και για τον τρόπο που εσύ μπορεί να κυνηγάς
Έγραψες ένα σενάριο όπως το θες εσύ για να περάσεις αυτό που θες εσύ για σωστό
Και εγώ σου λέω ότι βάζω 2αρια γιατί θα του ρίξω στα πενήντα μέτρα και εσύ με το 6αρι διασποράς θα του κάνεις αέρα
Είναι λογική αυτή;
Έχω και το δεύτερο το 4 αρι στην κλειστή δεν ρίχνω πάντα στα πόδια μου πέρυσι δεν έφυγε κανένας με αυτούς τους συνδυασμούς 😎
 
Απλό ρε φίλε με τα κατάλληλα φυσίγγια αυξάνουμε τις πιθανότητες
Τώρα μιλάς σωστά
Τα κατάλληλα φυσίγγια
Όλη η Ελλάδα όμως δεν είναι ίδια,κάθε τόπος έχει τις ιδιαιτερότητες του και ανάλογα γίνεται και η επιλογή στα φυσίγγια
Έχω και το δεύτερο το 4 αρι στην κλειστή δεν ρίχνω πάντα στα πόδια μου πέρυσι δεν έφυγε κανένας με αυτούς τους συνδυασμούς 😎
Με δίκαννο που έχεις άμεση επιλογή για δύο ξεχωριστές περιπτώσεις αλλάζει το πράγμα
 
προσωπικα οπως εχω αναφερει και σε αλλα ποσταρισματα τα τελευταια 10 χρονια δεν αλλαζω τα αναμικτα φυσιγγια με τιποτα...συνηθως 4*6 nsi....με καλυπτουν και για πεταμα και για αποστασεις μεχρι και 40 μετρα...εξαλλου στις βλητικες δοκιμες που εκανε ο Βασιλης με αυτα, φαινεται ξεκαθαρα η αποτελεσματικοτητα των συγκεκριμενων φυσιγγιων με 3 αστρα τσοκ ....γεματη περιφερεια και ικανοποιιητικο κεντρο μεχρι και τα 36 μετρα...
 
Αν σου πεταχτεί από πυκνό με βιτσιες στα 10 μέτρα και περνάει κάθετα δρομάκι για να κατέβει σε χυτή πόσες οι πιθανότητες να τον πάρεις με το φυσεκι σου?
Δηλαδή αν είχα #6 ή #7 θα τον έπαιρνα και με #4 θα τον χάσω ?
Αν είχα δίκανο θα έβαζα διαφορετικά φυσίγγια αλλά δεν έχω ...
 
Back
Top