Φυσίγγια για Λαγό

Σαν να ρίχνεις μπουνιά σε κοιλιακούς δλδ‼️
P s παίδες ‼️το διάφραγμα να σημαδεύεται βγαίνει οφ από ανάσα‼️ η ακόμη καλύτερα το συκωτι‼️πέφτει ο γενικός...‼️
Κάπως έτσι έχει σημεία που είναι πιο εύκολη η καταβολή
 
πηγαινω για λαγο απο το 1979 (παιδακι 5 ετων) με τον πατερα μου...παντα ο πατερας μου χρησιμοποιουσε τα γερμανικα ροτβαιλ ...οι λαγοι που εχει κτυπησει ειναι αμετρητοι...τα νουμερα που χρησιμοποιουσε ηταν 5 και 4 στα 36 γραμμαρια...παλια ειχαν τον ασημενιο καλυκα και μετα τον χρυσαφι και εκει αρχισανε τα προβληματα...καποιες αφλογιστιες με το δικανο καποιοι λαγοι με αιματα χαμενοι κλπ...τα εριχνα και εγω για πολλα χρονια...στα ιδια νουμερα...ωσπου ενα ωραιο πρωινο του 2013 βγαζει το σκυλι ενα λαγο μπροστα μου μεσα σε λακα...του ριχνω ενα ροτβαιλ 5αρι 36 γραμμαρια στα 10 μετρα και δεν τον παιρνω..τον αφηνω και ανηφοριζει...κανει το λαθος και μπαινει σε ενα μονοπατι με πετρες αναμεσα..πληρως οριοθετημενη τουφεκια...τον εχω στο στοχαστρο στα 25 μετρα ακριβως(το μετρησα μετα)...παταω το 2ο ροτβαιλ 5αρι στα 36 γραμμαρια ..βλεπω και ακουω την τουφεκια να σκαει πανω του σα να τουφεκισα τσουβαλι...κουρνιαξε η ραχη του..το οπλο ηταν μ2 με 3 αστρα τσοκ...ο λαγος κανει οτι ψοφαει..φτανει το σκυλι με ανοικτο στομα...και κανει μπραφ ο λαγος και φευγει...ε λεω θα τον πιασει ...παιρνει μια ανηφορα καρφι (δεν παει ανηφορα ο βαρεμενος λαγος ελεγαν οι παλιοι και γελαγα μεσα μου απο τα νευρα)....15 λεπτα το σκυλι δεν αναπνεε...πηγαινε φωτια...βγαινω πανω εκει που πηγε η διωξη αλλα δεν τον προλαβα ,...ειχε περασει και ειχε γυρισει λιγο πιο πανω εκει που τον τουφεκισα σε κατι πουρναρια και πλακες κοφτες..εφαγα μια ωρα με το σκυλι παρεα ,,πουθενα λαγος..επρεπε να φυγω για δουλεια...γυριζοντας σμιγω με τον πατερα μου..ελα να δεις του λεω τα μαλλια του λαγου εδω που τον τουφεκισα..και καλα να του αποδειξω οτι εριξα σωστα τη 2η φορα...μου λεει τον ειδα το λαγο που κλωτσαγε πριν φτασει το σκυλι..ηταν βαρεμενος....και καθως φτανω εκει στις πετρες βλεπω αυτο...την εχω κρατησει αυτη τη φωτο....εγινε θαυμα εκεινη τη μερα, αν ζουμαρετε τη φωτο θα δειτε οτι ειναι πηχτο αιμα και οχι σταγονες απο χτυπημα στα αφτια για παραδειγμα, ειναι αιμα απο εσωτερικα οργανα ..μετα απο ενα χρονο βγαζω ενα λαγο και ειμαι σε ενα δρομο...φυσιγγι ροτβαιλ 6αρι 36 γραμμαρια με μ2 και ξανα 3 αστρα τσοκ....βγαινει ο λαγος στο δρομο , τον αφηνω να παει 15-20 μετρα και ριχνω....κλικ.....ισα που ακουμπησε η βελονα το καψυλι και δεν εσκασε...να επισημανω οτι ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ πριν τουφεκισω λαγο ελεγχω αν ειναι πληρως κλειστο το κλειστρο...οποτε αποκλειστηκε το benelli κλικ...αυτο ηταν ...αντιο ροτβαιλ...αντικατασταθηκαν με nobel sport colombo και αναμικτα 3*5 και 4*6 long distance και βρηκα την υγεια μου...
Καλημερα. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο η όχι. Πέρσι πηραμε 2 benelli bececcia καινουργιες. Εγώ και ο θείος μου. Αυτός δουλευει πρωτο Nobel sport και δευτερο ροτβαιλ.οσες φορες χρειαστεικε να ρίξει ροτβαιλ. Έκανε εμπλοκή το όπλο και όσες φορές αν το έριξε δεν πειρε λαγό μόνο έφευγε τραυματισμένος. Νουμερο 4 και 5. Πηγε το όπλο 3 φορές πισο για ελενχω μέχρι να καταλάβουμε ότι φταίει το φυσίγγια. Αλλά και παλι δεν καταλαβαίνω πως γίνεται με την παλια benelli και την breda που είχε να τα ρίχνει κανονικά και με την καινουρια να κάνει παντα εμπλοκη
 
Μπα...αν κ στην Πάτρα χρόνια...όχι...απλά είχα λοξά με τις πολεμικές τεχνες
Στην Πάτρα πέρασα από τον Μιχάλη τον Κοσσυβακη. Γενικά όπου πήγαινα η πρώτη μου δουλειά ήταν να βρω που θα κάνω κικμποξ για μια πενταετία. Κάθε μέρα διπλές προπονήσεις. Ευτυχώς η προβατίνα με έσωσε από τον αθλητισμό Τζων!
 
Στην Πάτρα πέρασα από τον Μιχάλη τον Κοσσυβακη. Γενικά όπου πήγαινα η πρώτη μου δουλειά ήταν να βρω που θα κάνω κικμποξ για μια πενταετία. Κάθε μέρα διπλές προπονήσεις. Ευτυχώς η προβατίνα με έσωσε από τον αθλητισμό Τζων!
Πολλούς τους έχει σώσει‼️
 
Έχεις κάνει πυγμαχία Γιάννη;
Αν σου λεγε για κτυπημα στον βουρκουλα(μπιλια λαιμου) η καρωτιδα τι θα του λεγες του ανθρωπου;.big smile.

Πς- εχω φαει λακτισμα στο διαφραγμα- μπαινεις σε ´´παυσή´´ οπως λεει ο Γιανναρος!!!
 
Στην Πάτρα πέρασα από τον Μιχάλη τον Κοσσυβακη. Γενικά όπου πήγαινα η πρώτη μου δουλειά ήταν να βρω που θα κάνω κικμποξ για μια πενταετία. Κάθε μέρα διπλές προπονήσεις. Ευτυχώς η προβατίνα με έσωσε από τον αθλητισμό Τζων!
Δοκιμασες κατσικι;
Εκει τα κανεις και τα δυο.sarcastic.

Μεχρι και απο την οροφη στο μαντρι εβγαινα να τις κατεβασω
Ο ορισμος της αντιρησιας αυτα τα ζωντανα.sarcastic.
 
Δοκιμασες κατσικι;
Εκει τα κανεις και τα δυο.sarcastic.

Μεχρι και απο την οροφη στο μαντρι εβγαινα να τις κατεβασω
Ο ορισμος της αντιρησιας αυτα τα ζωντανα.sarcastic.
Πιτσιρικάς είχα δύο κατσικάκια που τα τάιζα με μπιμπερο...αφού μεγάλωσαν ,το ένα αποδημήσε εις την πιατέλα....αυτό που έμεινε....αυτοκτόνησε...κρεμάστηκε ...τρρρρρραυματικοτατη εμπειρία ‼️
 
Κ
Πιτσιρικάς είχα δύο κατσικάκια που τα τάιζα με μπιμπερο...αφού μεγάλωσαν ,το ένα αποδημήσε εις την πιατέλα....αυτό που έμεινε....αυτοκτόνησε...κρεμάστηκε ...τρρρρρραυματικοτατη εμπειρία ‼️
Καπου εχει η μανα μου μια φωτο με ενα τριχρωμο μικρουλη που το ειχα κανει αλογακι καη καθομουν πανω του
Ειχαμε αρκετα χρονια κατσικια
Μετα το γυρισαμε στα προβατα λογω αυτης τους της τρελας
 
Η πυγμαχία ανώτερη όλων‼️
Saolin Kung Fu στο Βλάχο είχε το 1992 11 leven και 11 dan στο karate do .Η πυγμαχία είναι καλή γιατί δημιουργείς τα ισχυρότερα χέρια .Αλλά οι μικτές πολεμικές τέχνες είναι καλύτερες για την γυμναστική σου και πιο αποτελεσματικές για το δρόμο που λέμε .Μη ξεχνάς ότι το πόδι έχει πολαπλασια δύναμη από το χέρι και δεν παθαίνει και τίποτα και κρατιέται και σε μαγαλυτερη απόσταση από τον αντίπαλο διότι δεν γνωρίζεις και τι γνωρίζει ο άλλος ,δεν μιλάω για ρινγκ.Βγηξαμε εκτός θέματος.
 
Saolin Kung Fu στο Βλάχο είχε το 1992 11 leven και 11 dan στο karate do .Η πυγμαχία είναι καλή γιατί δημιουργείς τα ισχυρότερα χέρια .Αλλά οι μικτές πολεμικές τέχνες είναι καλύτερες για την γυμναστική σου και πιο αποτελεσματικές για το δρόμο που λέμε .Μη ξεχνάς ότι το πόδι έχει πολαπλασια δύναμη από το χέρι και δεν παθαίνει και τίποτα και κρατιέται και σε μαγαλυτερη απόσταση από τον αντίπαλο διότι δεν γνωρίζεις και τι γνωρίζει ο άλλος ,δεν μιλάω για ρινγκ.Βγηξαμε εκτός θέματος.
Σε καυγά ποτέ δεν σηκώνεις πόδι πάνω απ' τη μέση....στόχος τα γόνατα κ το ισχύακο νευρο‼️ένας ολοκληρωμένος μαχητής θα πρέπει να γνωρίζει Brazilian jiou jitsou ,γροθιές(πυγμαχία) κ 20%ποδια(απαιτούν πολύ ενέργεια)κ ποτέ γροθιά στο πρόσωπο(το χέρι σπάει για πλάκα)...σφαλιάρα προτιμότερη να πιάσει κ αυτι‼️αυτά κ γίνομε μπουχος‼️
 
Back
Top