Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Ειλικρινά ρωτάω γιατί δεν ξέρω οι συγκεκριμενες για τι βάρη προορίζονται. Ποτέ όμως δεν κατάλαβα αυτήν την καινούρια μόδα που επικρατεί να μας ενδιαφέρει τόσο πολύ, με τι είναι γεμισμένο ένα φυσιγγι. Εννοείται ότι από θεωρητικής άποψης...οκ.....να ξέρουμε, αλλά όταν ακούω η πρώτη ερώτηση να είναι, με τι είναι γεμισμένο, πραγματικά με ξεπερνάει. Το περίεργο είναι ότι όλη αυτήν την περιέργεια για το "με τι είναι γεμισμένο ένα φυσίγγι" την βλέπω περισσότερο από ανθρώπους που δεν ασχολούνται με την ιδιογωμοση. Αν δεν τίθεται θέμα ασφάλειας, γνώμη μου είναι να μην ασχολούμαστε τόσο πολύ. Ας δοκιμάσουμε να δούμε αν μας κάνει και ας το κρίνουμε από το αποτέλεσμα.
Από την μικρή μου εμπειρία έχω διαπιστώσει ότι δεν έχει καμία σημασία με τι είναι γεμισμενο ένα φυσιγγι αλλά ΠΩΣ είναι γεμισμενο.
Ωραία όλα αυτά και συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν θα πρέπει τότε να αναφέρει ο κατασκευαστής τα ηλεκτρονικά και του.σπλα να λέει φυσίγγια με τόσο γραμμάρια..τότε όλα οκ
 
Αν αγοράσετε από τα "καινούργια" και έχετε ξεπουπουλιασματα ή όχι τόσο καλά σκοτωματα, θα το ρίξετε στο φυσιγγι η στην αλλαγή της psb-csb?? Και αν ήταν ανέκαθεν έτσι γεμισμένο;;! Μήπως το ψυχολογικό κομμάτι είναι όλο το παιχνίδι;; Επίσης ποιος έχει δει αισθητή διαφορα μεταξύ της αλλαγής ενός γράμματος στις εν λόγο πυριτιδες;;; Δηλαδή να βάραγε καλά με την μια και όχι με την άλλη;;;
ΥΓ συμφωνώ κάθετα πλάγιος οριζόντιος και διαγώνιος με το ότι άλλο πληρώνω και άλλο παίρνω... όπως επίσης συμφωνώ και με τον Γιώργο πιο πάνω για την τόσο "κάψα" για τις πυριτιδες από άτομα που ούτε καν ξέρουν τι είναι πυρίτιδα και ποιες οι διάφορες τους.........
Εδώ έγινε ολόκληρο θέμα όταν σε παρτίδα εξπρές βρέθηκε d20 αντί για psb1 και αποδόθηκαν ένα σωρό χαρακτηρισμοί στον δορκα.δηλαδη εσύ αν πήγαινες για Μερσεντές και σου πασαρανε Φίατ θα ήσουν εντάξει ή θα λεγες δε πειράζει θα το πάρω αμάξι το ένα αμάξι και το άλλο?
 
Αν αγοράσετε από τα "καινούργια" και έχετε ξεπουπουλιασματα ή όχι τόσο καλά σκοτωματα, θα το ρίξετε στο φυσιγγι η στην αλλαγή της psb-csb?? Και αν ήταν ανέκαθεν έτσι γεμισμένο;;! Μήπως το ψυχολογικό κομμάτι είναι όλο το παιχνίδι;; Επίσης ποιος έχει δει αισθητή διαφορα μεταξύ της αλλαγής ενός γράμματος στις εν λόγο πυριτιδες;;; Δηλαδή να βάραγε καλά με την μια και όχι με την άλλη;;;
ΥΓ συμφωνώ κάθετα πλάγιος οριζόντιος και διαγώνιος με το ότι άλλο πληρώνω και άλλο παίρνω... όπως επίσης συμφωνώ και με τον Γιώργο πιο πάνω για την τόσο "κάψα" για τις πυριτιδες από άτομα που ούτε καν ξέρουν τι είναι πυρίτιδα και ποιες οι διάφορες τους.........
Ναι είμαι ένας από αυτούς να φανταστώ. Όταν η νόμπελ όμως κάνει αλλαγές και τα συζητάμε εδώ τότε υπαρχει θέμα...
 
Τεσπα εγώ έχω γράψει. Από τα καλύτερα 34 που έχω ρηξει γι αυτό και ξαναπήρα. Θα γράψω εντυπώσεις από το κυνήγι. Πάντως την ίδια στάση να κρατάμε και στις κριτικές μας σε φυσίγγια μεγάλων εταιριών.
 
Και τι σχέση έχει αν ιδιογομωνει κάποιος ή όχι?δηλαδή όποιος δεν ιδιογομωνει δεν έχει ιδέα από πυριτιδες και πρέπει να παίρνει ότι του πλασάρουν χωρίς να ψάχνεται?να σοβαρευτούμε λίγο νομιζω
Πες τώρα με αποδηξεις τι διάφορες έχεις δει εσυ στην τσιχλιτσα με τις δυο πυριτιδες... ακούω..
Και δεν είναι μερσεντές με φιατ φίλε.. δυο αδερφές είναι οι εν λόγο... αν ήταν διβασικη με μια άλλη απλή σπανιολα τότε ναι.. αλλά να μας το παίζεται και ιστορίες μόλις αγοράζεις ότι μαλακια σου πλασάρουν το Φλεβάρη που έχει πουλιά είναι καλές όλες τωρα σε έπιασε ο πόνος για την csb και psb και Mercedes και zastava... έχεις φάει πολλές φόλες αδερφέ και δε το έχεις πάρει χαμπάρι.. μη μου λες λοιπόν έμενα.. εσυ ρίχνεις με zastava και εγώ μια ζωή θα ρίχνω τα δικά μου Mercedes....
Και όπως είπα συμφωνώ στο ότι άλλο πληρώνω και άλλο μου πλασάρουν.. αλλά να ξέρω τις διάφορες τους όχι να το παίζω θεωρείας και έξυπνος.....
 
Πες τώρα με αποδηξεις τι διάφορες έχεις δει εσυ στην τσιχλιτσα με τις δυο πυριτιδες... ακούω..
Και δεν είναι μερσεντές με φιατ φίλε.. δυο αδερφές είναι οι εν λόγο... αν ήταν διβασικη με μια άλλη απλή σπανιολα τότε ναι.. αλλά να μας το παίζεται και ιστορίες μόλις αγοράζεις ότι μαλακια σου πλασάρουν το Φλεβάρη που έχει πουλιά είναι καλές όλες τωρα σε έπιασε ο πόνος για την csb και psb και Mercedes και zastava... έχεις φάει πολλές φόλες αδερφέ και δε το έχεις πάρει χαμπάρι.. μη μου λες λοιπόν έμενα.. εσυ ρίχνεις με zastava και εγώ μια ζωή θα ρίχνω τα δικά μου Mercedes....
Και όπως είπα συμφωνώ στο ότι άλλο πληρώνω και άλλο μου πλασάρουν.. αλλά να ξέρω τις διάφορες τους όχι να το παίζω θεωρείας και έξυπνος.....
Καλή συνεχεια.αυτο μονο
 
Τόσο καιρό το 34 του ρουμελιωτη ξηλώνει συγκέντρωση δύναμη γαμαει κάνει φτιάχνει.. σήμερα αααα δεν κάνει χάλασε (χωρίς καν να έχει ριχτεί το φυσιγγι) εδώ λένε πιο πάνω μαζι με τον Ηλία ότι έτσι μπορεί να το γέμιζε από ανέκαθεν σήμερα σας πήρε ο πόνος... το τρώτε το χόρτο καιρό τώρα και ήταν καλά αλλά μάλλον ότι τώρα ξυπνήσατε σας χάλασε....
 
Πες τώρα με αποδηξεις τι διάφορες έχεις δει εσυ στην τσιχλιτσα με τις δυο πυριτιδες... ακούω..
Και δεν είναι μερσεντές με φιατ φίλε.. δυο αδερφές είναι οι εν λόγο... αν ήταν διβασικη με μια άλλη απλή σπανιολα τότε ναι.. αλλά να μας το παίζεται και ιστορίες μόλις αγοράζεις ότι μαλακια σου πλασάρουν το Φλεβάρη που έχει πουλιά είναι καλές όλες τωρα σε έπιασε ο πόνος για την csb και psb και Mercedes και zastava... έχεις φάει πολλές φόλες αδερφέ και δε το έχεις πάρει χαμπάρι.. μη μου λες λοιπόν έμενα.. εσυ ρίχνεις με zastava και εγώ μια ζωή θα ρίχνω τα δικά μου Mercedes....
Και όπως είπα συμφωνώ στο ότι άλλο πληρώνω και άλλο μου πλασάρουν.. αλλά να ξέρω τις διάφορες τους όχι να το παίζω θεωρείας και έξυπνος.....
Και βέβαια και οι δύο κάνουν την δουλειά τους ,το θέμα είναι εφόσον αναγράφεται η συγκεκριμένη πυρίτιδα αυτό που πληρώνω αν ανταποκρίνεται στην αξία του αντιτίμου της πυρίτιδας που γεμίζεται πραγματικά ?...αυτό για μένα είναι ηθικό ζήτημα . Τα άλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε !
 
Εγώ φίλε Παύλο ρίχνω δικά μου.. στα γκουχ-γκουχ μου αν άλλαξε πυρίτιδα και τι έκανε και αν το είπε και αν όχι.. δεν προσπαθώ να καλυψώ τίποτα γιατι πολύ απλά δεν έχω το παραμικρό συμφέρον ούτε καν έχω ρίξει φυσιγγια του.. με χαλάει όμως που γίνανε όλοι καθηγητές και γνωστες και τους ενόχλησε ενώ ουκ ολίγες φορές έχουν φάει φολα χωρίς καν να το ξέρουν και τήρησαν σιγή ιχθύος...
Αυτά από εμένα.. καλή συνέχεια με ότι φυσιγγια και αν ρίχνετε και με ότι είναι αυτά γεμισμένα... άντε και από του χρόνου άμα έχει πουλιά.. και άχυρα θα βρείτε μέσα...
 
Δεν νομίζω να είναι τοοοοσο σοβαρό το συγκεκριμένο.
Νομίζω μεγαλοποιείται το θέμα.
Αν διαβάσετε το βιβλίο του χατζιωτη την psb1 και csb1 τις αναφέρει μαζί και σαν δοσολογία και σαν χαρακτηριστικά.
Αν λεγατε αντί για psb1 είχε ΜΒ32 ή κάποια άλλη με αλλά χαρακτηριστικά το δέχομαι.
Τζάμπα θέμα
 
Ειλικρινά ρωτάω γιατί δεν ξέρω οι συγκεκριμενες για τι βάρη προορίζονται. Ποτέ όμως δεν κατάλαβα αυτήν την καινούρια μόδα που επικρατεί να μας ενδιαφέρει τόσο πολύ, με τι είναι γεμισμένο ένα φυσιγγι. Εννοείται ότι από θεωρητικής άποψης...οκ.....να ξέρουμε, αλλά όταν ακούω η πρώτη ερώτηση να είναι, με τι είναι γεμισμένο, πραγματικά με ξεπερνάει. Το περίεργο είναι ότι όλη αυτήν την περιέργεια για το "με τι είναι γεμισμένο ένα φυσίγγι" την βλέπω περισσότερο από ανθρώπους που δεν ασχολούνται με την ιδιογωμοση. Αν δεν τίθεται θέμα ασφάλειας, γνώμη μου είναι να μην ασχολούμαστε τόσο πολύ. Ας δοκιμάσουμε να δούμε αν μας κάνει και ας το κρίνουμε από το αποτέλεσμα.
Από την μικρή μου εμπειρία έχω διαπιστώσει ότι δεν έχει καμία σημασία με τι είναι γεμισμενο ένα φυσιγγι αλλά ΠΩΣ είναι γεμισμενο.
Σωστός. Συμφωνώ μαζί σου φίλε Altair Lusso. Ας μην χάνουμε την ουσία, παρασυρμένοι πολλές φορές από την συζήτηση. Όχι ότι δεν θα έπρεπε να γράψει την πραγματικότητα. Αλλά αν το φυσίγγι είναι καλό δεν μιλάμε και για τεράστιες διαφορές.
 
Back
Top