Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Δεν είναι πανομοιότυπες. Από τις δικές μου δοκιμές με ιδιογομωση την csb την προτιμώ σε συνθήκες κρυας υγρασίας ενώ την psb σε πιο ξερό καιρό. Επισης η psb μπορεί να ανεβεί σε γραμμάρια περισσότερο από την csb. Μιλώντας πάντα για την 1 και για τις δικές μου συνταγές.
Βασίλη το ανάποδο ισχύει. Η Psb είναι καλύτερη σε υγρασία λόγω ζελατινοποιησης. Η προοδευτικοτητα είναι σχεδόν ίδια
 
Last edited:
Χθες σε δοκιμές σε expres 34 αυτό σε csb1 και το r12 34 psb 1 το πρώτο κρέμασε κατά της 10 ενώ πιο πρωί δούλευε καλά το r12 συνέχισε έως το απόγευμα με την ίδια απόδοση το στήσιμο το ίδιο και στα δύο φυσίγγια με την διαφορά της πυρίτιδας.
 
Βασίλη το ανάποδο ισχύει. Η Psb είναι καλύτερη σε υγρασία λόγω ζελατινοποιησης. Η προοδευτικοτητα είναι σχεδόν ίδια
Μου το είχες πει και στο παρελθόν. Σε πιστεύω! Απλά εγώ έτσι όπως τα γεμίζω έχω δει αυτό που περιγράφω παραπάνω.
 
Φίλε μου και εγώ έκανα τάμα να τον βρω στο τηλ πρέπει να διορθωθεί κατά την άποψη μου στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών για να μπορέσει να έχει καταναλώσει!!!
Εσύ καλά να παθεις παρε τοπικα φυσίγγια δραμινα πχ τρεις εχουμε
 
Εσύ καλά να παθεις παρε τοπικα φυσίγγια δραμινα πχ τρεις εχουμε
Τόλη.....Εδώ που τα λέμε αδελφούλη μου....τα φυσίγγια σας ΔΕΝ τα ακουμπάς εύκολα.......
Εδώ στην Αμαλιάδα ένα κατάστημα έφερε από πέρισυ τα Champion (Μακρής) και τα 30gr τα πουλάει γύρω στα 7,30€/κουτί......Τα υπόλοιπα δν τα κοίταξα καν.....κ γενικά σαν κατάστημα έχει καλές ακόμη τιμές....topic.
Από Ρουμελιώτη φέτος ίσως πάρω μια κούτα από τα κόκκινα με τα 30gr σε Νο:9 ή Νο10 για δοκιμή αφού βλέπω πως γράφονται καλά λόγια στο forum.
 
Τόλη με πήρε τηλέφωνο και σήμερα και όταν παρέλαβα πολύ εξυπηρετικός και φαίνεται ότι νοιάζεται απλά από ότι μου είπε και το δικαιολογώ λόγο μεγάλου φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνει
 
Τόλη.....Εδώ που τα λέμε αδελφούλη μου....τα φυσίγγια σας ΔΕΝ τα ακουμπάς εύκολα.......
Εδώ στην Αμαλιάδα ένα κατάστημα έφερε από πέρισυ τα Champion (Μακρής) και τα 30gr τα πουλάει γύρω στα 7,30€/κουτί......Τα υπόλοιπα δν τα κοίταξα καν.....κ γενικά σαν κατάστημα έχει καλές ακόμη τιμές....topic.
Από Ρουμελιώτη φέτος ίσως πάρω μια κούτα από τα κόκκινα με τα 30gr σε Νο:9 ή Νο10 για δοκιμή.
Κώστα εγώ που έχω ρίξει και απο τα δύο οφείλω να σου πω πολύ καλύτερα του Ρουμελιώτη για τα δικά μου γούστα!!!
Και με την τιμή που έχουν με κλειστά τα μάτια δεν χρειάζεται να κοιτάξω αλλού...
 
Κώστα εγώ που έχω ρίξει και απο τα δύο οφείλω να σου πω πολύ καλύτερα του Ρουμελιώτη για τα δικά μου γούστα!!!
Και με την τιμή που έχουν με κλειστά τα μάτια δεν χρειάζεται να κοιτάξω αλλού...
Το ξέρω Τέλη....
Πλέον οι: Ρουμελιώτης,Fantom, και ο Κένταυρος ακούγονται πολύ και από ποιότητα και από τιμή....hippo
 
Το ξέρω Τέλη....
Πλέον οι: Ρουμελιώτης,Fantom, και ο Κένταυρος ακούγονται πολύ και από ποιότητα και από τιμή....hippo
Εγώ πάντως μέσα στον Σεπτέμβριο ετοιμάζομαι για δεύτερη παραγγελία και κυρίως χοντρά απλά επειδή ακόμα 36 αρι δεν γέμισε περιμένω.....
 
Τόλη.....Εδώ που τα λέμε αδελφούλη μου....τα φυσίγγια σας ΔΕΝ τα ακουμπάς εύκολα.......
Εδώ στην Αμαλιάδα ένα κατάστημα έφερε από πέρισυ τα Champion (Μακρής) και τα 30gr τα πουλάει γύρω στα 7,30€/κουτί......Τα υπόλοιπα δν τα κοίταξα καν.....κ γενικά σαν κατάστημα έχει καλές ακόμη τιμές....topic.
Από Ρουμελιώτη φέτος ίσως πάρω μια κούτα από τα κόκκινα με τα 30gr σε Νο:9 ή Νο10 για δοκιμή αφού βλέπω πως γράφονται καλά λόγια στο forum.
Κώστα τα 30αρια του ρουμελιωτη είναι καλύτερα για μένα και από τα 28αρια και από τα 32αρια του. Μαλακό γρήγορο φονικό συγκεντρωτικο και μόλις με 5 κάτι δυσκολο να βρεις κάτι άλλο
 
Εγώ πάντως μέσα στον Σεπτέμβριο ετοιμάζομαι για δεύτερη παραγγελία και κυρίως χοντρά απλά επειδή ακόμα 36 αρι δεν γέμισε περιμένω.....
Τη πάει να πει..(ΔΕΝ ΕΧΕΙ 36gr ακόμη).....Κανονικά τη θερινή περίοδο εκτός κυνηγετικής σεζόν θα πρέπει να γεμίζει ένα Α' stock να έχει αέρα/καβάτζα για να μπορεί να προλάβει αργότερα τις επερχόμενες παραγγελίες....
 
Κώστα τα 30αρια του ρουμελιωτη είναι καλύτερα για μένα και από τα 28αρια και από τα 32αρια του. Μαλακό γρήγορο φονικό συγκεντρωτικο και μόλις με 5 κάτι δυσκολο να βρεις κάτι άλλο
Τα 30gr του Ρουμελιώτη κ τα Bior 28 του fantom θα πάνε σύννεφο φέτος.... .sarcastic.
 
Τόλη.....Εδώ που τα λέμε αδελφούλη μου....τα φυσίγγια σας ΔΕΝ τα ακουμπάς εύκολα.......
Εδώ στην Αμαλιάδα ένα κατάστημα έφερε από πέρισυ τα Champion (Μακρής) και τα 30gr τα πουλάει γύρω στα 7,30€/κουτί......Τα υπόλοιπα δν τα κοίταξα καν.....κ γενικά σαν κατάστημα έχει καλές ακόμη τιμές....topic.
Από Ρουμελιώτη φέτος ίσως πάρω μια κούτα από τα κόκκινα με τα 30gr σε Νο:9 ή Νο10 για δοκιμή αφού βλέπω πως γράφονται καλά λόγια στο forum.
Τιμές δε μου λέτε όμως έστω και με πμ
 
Κώστα τα 30αρια του ρουμελιωτη είναι καλύτερα για μένα και από τα 28αρια και από τα 32αρια του. Μαλακό γρήγορο φονικό συγκεντρωτικο και μόλις με 5 κάτι δυσκολο να βρεις κάτι άλλο
Κώστα τα 30αρια τα έριχνα όλο το χειμώνα που μας πέρασε και ήταν πάρα πολύ καλά.τα bior τα έχεις ρίξει;από τιμή;
Συμφωνώ με τα παλικάρια. Τα 30άρια του είναι τα καλύτερα φυσίγγια που έχει στην κατηγορία 28-32γρ. Είναι πολύ γρήγορο να ξέρεις Κώστα! @Kostas Winchester SX
 
Κώστα τα 30αρια τα έριχνα όλο το χειμώνα που μας πέρασε και ήταν πάρα πολύ καλά.τα bior τα έχεις ρίξει;από τιμή;
Νίκο τα Sporting Bior 28gr φέτος τα κυκλοφόρισε. Θα τα ρίξω φέτος σίγουρα σε περπατητά με την καραμπίνα και σε κλειστά καρτέρια με το S.Pose....Σαν φυσίγγι bior δίνει κέντρα με ομοιόμορφη περιφέρεια....Βγαίνει μόνο σε Νο:8,5 (psb5) και με τιμή 4,50€/κουτί..... .my man.
 
Συμφωνώ με τα παλικάρια. Τα 30άρια του είναι τα καλύτερα φυσίγγια που έχει στην κατηγορία 28-32γρ. Είναι πολύ γρήγορο να ξέρεις Κώστα! @Kostas Winchester SX
Είμαι σίγουρος γι'αυτό διότι και ο @Aristos τα ίδια μου λέει..... ;)
 
Νταξει παίδες τελείωσε το θέμα. Kαι πέρσι που το ερηξα ζεστές μέρες Φλεβάρη μου άρεσε και τότε csb είχε και τώρα στην έναρξη ερηξα καποια.
Επειδή είμαι άσχετος και δεν ξέρω και δεν πρέπει να ρωτάω με τι είναι γεμισμένο κάτι και να μη με αφορα, μένω στο κομματι ενημέρωση από τη πλευρά του κατασκευαστή. Αυτά
 
Back
Top