Φυσίγγια Ρουμελιώτης Πάτρα

Παιδιά το κατάστημα του Ρουμελιώτη συνεχίζει και φτιάχνει φυσίγγια κ εκτός κυνηγετικής περιόδου;
Επίσεις μπορώ να παραγγείλω φυσίγγια χαμηλής γόμοσεις σε ότι Νο σκάγια θέλω εγώ;
παρτων ενα τηλεφωνο ρε φιλε κωστα και ρωτησετωνα ,τι καλητερω να μηλησης με τον ανθρωπο;);).fff.
 
Χθες με ειδοποίησε η μεταφορική ότι ήρθαν του Ρουμελιωτη.τα έστειλε άμεσα μετα την τελευταία επικοινωνία που είχαμε..απλα γενικα υπάρχει θέμα για Κρήτη με τις μεταφορικες μετα την φωτια που είχε μπει στο καράβι το καλοκαίρι..δεν παραλαμβάνουν φυσίγγια..αλλα βρηκα δικό μου που τα παίρνει..αύριο κατά πάσα πιθανότητα θα ρίξουμε κάμποσα στις τσίχλες για δοκιμή.εχω πάρει 15 κουτάκια gm3 32gr,10 κουτάκια A1 33gr και 5 κουτάκια 32gr S4.ολα νούμερο 8..
Βγαζει και s4 καινουργιοbbq2thinkthink...τιμη ξερουμε
 
Το gm3 ειδικά αν δεν έχει κρύο μη το ρίξεις.ειναι πολύ καλύτερο απ' το csb θερίζει αλλά θέλει κρυουλακι
Ευριπίδη όταν λες κρύο τι θερμοκρασία εννοείς? Επίσης στην υγρασία τα έχεις δοκιμάσει? Έχω ακούσει καλά λόγια και σκέφτομαι να πάρω μερικά κουτιά...
 
Ευριπίδη όταν λες κρύο τι θερμοκρασία εννοείς? Επίσης στην υγρασία τα έχεις δοκιμάσει? Έχω ακούσει καλά λόγια και σκέφτομαι να πάρω μερικά κουτιά...
Βασίλη όπως ήτανε σ εμας σήμερα με 10-11 βαθμούς και ξεροβορι είναι μανούλα.γενικα τα φυσίγγια του θέλουνε κρύο καιρό.σε υγρασία όχι δεν τα έχω ρίξει και δεν έχω άποψη.σε ήπιο όμως καιρό και ζεστη ομολογώ ότι δεν μ αρεσανε.πιστευω ότι και σε θερμοκρασίες κοντά στο 0 ή και σε - θα πηγαινουνε πολύ καλα
 
Αν έχεις τύχη διάβαινε κ ριζικό περπάτη λέει η παρημία...;)
Ο αδελφός του συνκυνηγού μου πήγε στην Πάτρα χθες για μια δουλειά κ πήρε 1 κουτάκι Ρουμελιώτη 30gr κ 1 κουτάκι 32gr σε Νο:9....

Έκανε το λάθος όμως κ μου το είπε....(Του έκανα πλιάτσικο το 1 κουτί όμως κ τα μοιραστήκαμε μισά-μισά).........sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αύριο έχει χαρτόνι....Και λέω να τα δοκιμάσω αρχικά με 3* ή 2*......λέτε το 30άρι να το καπνίσω στα 35m να δω τη κάνει;;;;;;
Το (4* δν το δουλεύω ποτέ σε τσίχλα παρά μόνο σε φέρμα).
 
Last edited:
Αν έχεις τύχη διάβαινε κ ριζικό περπάτη λέει η παρημία...;)
Ο αδελφός του συνκυνηγού μου πήγε στην Πάτρα χθες για μια δουλειά κ πήρε 1 κουτάκι Ρουμελιώτη 30gr κ 1 κουτάκι 32gr σε Νο:9....

Έκανε το λάθος όμως κ μου το είπε....(Του έκανα πλιάτσικο το 1 κουτί όμως κ τα μοιραστήκαμε μισά-μισά).........sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αύριο έχει χαρτόνι....Και λέω να τα δοκιμάσω αρχικά με 3* ή 2*......λέτε το 30άρι να το καπνίσω στα 35m να δω τη κάνει;;;;;;
Το (4* δν το δουλεύω ποτέ σε τσίχλα παρά μόνο σε φέρμα).
Πολύ ωραια! Προσωπικά μου αρέσει το τριαντάρι!
Αναμένουμε εντυπώσεις.......
 
Αν έχεις τύχη διάβαινε κ ριζικό περπάτη λέει η παρημία...;)
Ο αδελφός του συνκυνηγού μου πήγε στην Πάτρα χθες για μια δουλειά κ πήρε 1 κουτάκι Ρουμελιώτη 30gr κ 1 κουτάκι 32gr σε Νο:9....

Έκανε το λάθος όμως κ μου το είπε....(Του έκανα πλιάτσικο το 1 κουτί όμως κ τα μοιραστήκαμε μισά-μισά).........sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αύριο έχει χαρτόνι....Και λέω να τα δοκιμάσω αρχικά με 3* ή 2*......λέτε το 30άρι να το καπνίσω στα 35m να δω τη κάνει;;;;;;
Το (4* δν το δουλεύω ποτέ σε τσίχλα παρά μόνο σε φέρμα).
Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις το 30άρι με 4* και θα έχεις αποτέλεσμα και στα 35 μέτρα. Είναι συγκεντρωτικά φυσίγγια και έχουν δύναμη και σε αυτά τα μέτρα..
 
Εγώ θα σου πρότεινα να ρίξεις το 30άρι με 4* και θα έχεις αποτέλεσμα και στα 35 μέτρα. Είναι συγκεντρωτικά φυσίγγια και έχουν δύναμη και σε αυτά τα μέτρα..
35 μέτρα κ 4*....Λόγο π είναι λίγα τα σκάγια δν θα έχει κενά Βασίλη;
Τα χαρτόνια μου είναι κομμένα 80cm πλάτος x 60cm ύψος....
 
35 μέτρα κ 4*....Λόγο π είναι λίγα τα σκάγια δν θα έχει κενά Βασίλη;
Τα χαρτόνια μου είναι κομμένα 80cm πλάτος x 60cm ύψος....
Εγώ με τον συνδυασμό που σου είπα και την fabarm δεν είχα θέμα πάντως. Και δεν είμαι και κανένα ντουφέκι ιδιαίτερο... Πάντα μιλάω για κυνήγι και όχι για στόχο που η άτρακτος ΔΕΝ παίζει ρόλο!
 
Εγώ με τον συνδυασμό που σου είπα και την fabarm δεν είχα θέμα πάντως. Και δεν είμαι και κανένα ντουφέκι ιδιαίτερο... Πάντα μιλάω για κυνήγι και όχι για στόχο που η άτρακτος ΔΕΝ παίζει ρόλο!
Οκ!! Λες κ θα σωθώ με 10 φυσίγγια π έχω
Ωρε θα τους πάρει ο διάολος τν πατέρα αύριο στις δοκιμές με όλα τα choke.....sarcastic.
Χαρτόνια έχουμε για όλη την Αμαλιάδα....big smile.
 
Ωρε θα τους πάρει ο διάολος τν πατέρα αύριο στις δοκιμές με όλα τα choke.....sarcastic.
Παλαβωσες μωρε???.hair.
Εχεις λιγα φυσιγγια κ θα τα ριξεις στα χαρτονια,ασε που σε λιγο ουτε οι μπογιατζηδες δεν θα τα βρισκουν...yelling.
πηγενε αυριο απογευματινο να τα δεις....hunter.
 
35 μέτρα κ 4*....Λόγο π είναι λίγα τα σκάγια δν θα έχει κενά Βασίλη;
Τα χαρτόνια μου είναι κομμένα 80cm πλάτος x 60cm ύψος....
Λίγα είναι 535 σκάγια; Τόσα έχει το 30αρι Νο.9 !! ;)
Τα χαρτόνια γιατί δεν τα έκοψες 1 Χ 1 m, ή τουλάχιστον 80Χ80 cm ; Ή τα βρήκες έτοιμα; :):D
Πάντως εγώ θα έλεγα κατ'αρχήν, στα 35 m να δοκιμάσεις με το 3* ... Απ'ότι ακούγεται τα τσοκ της Win. είναι λίγο πιο ανοιχτά από το κανονικό ... Αν ισχύει, τότε το 4* ίσως να μη δώσει ικανοποιητική εικόνα στα 35m.
 
35 μέτρα κ 4*....Λόγο π είναι λίγα τα σκάγια δν θα έχει κενά Βασίλη;
Τα χαρτόνια μου είναι κομμένα 80cm πλάτος x 60cm ύψος....
εγω φιλε κωστα με κυλινδρο στην καραμπινα και τα τσιχλονια σε αυτα τα μετρα που λες της κατεβαζη σαν χαρταετοοο τα 30γρ ν9 του ρουμελιωτη.shake hands..very shoked.
 
Αν έχεις τύχη διάβαινε κ ριζικό περπάτη λέει η παρημία...;)
Ο αδελφός του συνκυνηγού μου πήγε στην Πάτρα χθες για μια δουλειά κ πήρε 1 κουτάκι Ρουμελιώτη 30gr κ 1 κουτάκι 32gr σε Νο:9....

Έκανε το λάθος όμως κ μου το είπε....(Του έκανα πλιάτσικο το 1 κουτί όμως κ τα μοιραστήκαμε μισά-μισά).........sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Αύριο έχει χαρτόνι....Και λέω να τα δοκιμάσω αρχικά με 3* ή 2*......λέτε το 30άρι να το καπνίσω στα 35m να δω τη κάνει;;;;;;
Το (4* δν το δουλεύω ποτέ σε τσίχλα παρά μόνο σε φέρμα).
γιατι εισαι φιλεμου τσιγκουνηςςς και δεν περνης καμια 10αρια κουτια να τα γουσταρηςςςthink του ρουμελιωτη ειναι φυσιγκαρεςςςς.my man.
 
γιατι εισαι φιλεμου τσιγκουνηςςς και δεν περνης καμια 10αρια κουτια να τα γουσταρηςςςthink του ρουμελιωτη ειναι φυσιγκαρεςςςς.my man.
Σάκη όπως είπα κ πιο πρίν...Άλλος πήγε Πάτρα κ τα πήρε για τν αδελφό του π ήθελε να δωκιμάσει κ μου είπε ότι τ έφερε 2 κουτάκια κ τράβούσα τα μαλλιά μου
Δν ήξερα πως θα πήγενε Πάτρα να τ έδινα χρήματα να μου φέρει. Άρα από σπόντα ήρθαν κ στα χέρια μου.
Δν πειράζει δίπλα είναι η Πάτρα.
 
Λίγα είναι 535 σκάγια; Τόσα έχει το 30αρι Νο.9 !! ;)
Τα χαρτόνια γιατί δεν τα έκοψες 1 Χ 1 m, ή τουλάχιστον 80Χ80 cm ; Ή τα βρήκες έτοιμα; :):D
Πάντως εγώ θα έλεγα κατ'αρχήν, στα 35 m να δοκιμάσεις με το 3* ... Απ'ότι ακούγεται τα τσοκ της Win. είναι λίγο πιο ανοιχτά από το κανονικό ... Αν ισχύει, τότε το 4* ίσως να μη δώσει ικανοποιητική εικόνα στα 35m.
Στέλιο είχα μόνο 2 χαρτόνια στο σπίτι κ τα έκοψα απόψε σε αυτές τις διαστάσεις για να βγάλω 4 τεμάχια για να τα δοκιμάσω.
Το καλύτερο θα ήταν το 1x1 σίγουρα. Για να δοκιμάσω 1x1 θα πρέπει τη Δευτέρα να πάρω από τη δουλειά χαρτόνια κ τη Δευτέρα το απόγευμα να γίνει η δοκιμή.....
 
Back
Top