Το Ξύλο βγήκε από τον παράδεισο...

Μπρα
Πολύ καιρό τριγύρναγε στο μυαλό μου να πειραματιστώ με κάτι. Να δοκιμάσω να φτιάξω μόνος μου ένα κοντάκι. Είχα ένα μαδερι καρυδιά και σκεφτόμουν να συγκεντρώσω τα απαραίτητα εργαλεία από φίλους και να ξεκινήσω. Ο Τεο και ο Γιάννης με γέμισαν εργαλεία όπως πλάνη, τριβία και rotary tools, φαλτσοπριονο, ρασπες....και δεν συμμαζεύεται. Ξεκίνησα χωρίς να έχω κάποιον να μου δείξει από κοντά, μόνο τον Γιάννη που τον επριξα η αλήθεια είναι τηλεφωνικά. Είχα σαν δεδομένο ότι θα κάνω μια προπόνηση για να μάθω κάποια πράγματα και το συγκεκριμένο θα πεταχτεί. Σιγά σιγά όμως και βήμα βήμα το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο άσχημο! Έγινε δοκιμή στο σκοπευτήριο αφού το έστησα όπως μου αρέσει και εξεπλάγην ευχάριστα με τα κέντρα που είχα στην παλιά Altair!
Θέλει δουλίτσα ακόμα αλλά προχωρας με άλλη όρεξη όταν βλέπεις ότι "είσαι καλά " !



20190617-130732
host pic online
chase bank open on sunday

shell station near my location

[url=https://postimages.org/]


goris deathclaw

free online image hosting
upload image free

Συνεχίζεται....!
Μπράβο Γιώργο ....
 
Πολύ καιρό τριγύρναγε στο μυαλό μου να πειραματιστώ με κάτι. Να δοκιμάσω να φτιάξω μόνος μου ένα κοντάκι. Είχα ένα μαδερι καρυδιά και σκεφτόμουν να συγκεντρώσω τα απαραίτητα εργαλεία από φίλους και να ξεκινήσω. Ο Τεο και ο Γιάννης με γέμισαν εργαλεία όπως πλάνη, τριβία και rotary tools, φαλτσοπριονο, ρασπες....και δεν συμμαζεύεται. Ξεκίνησα χωρίς να έχω κάποιον να μου δείξει από κοντά, μόνο τον Γιάννη που τον επριξα η αλήθεια είναι τηλεφωνικά. Είχα σαν δεδομένο ότι θα κάνω μια προπόνηση για να μάθω κάποια πράγματα και το συγκεκριμένο θα πεταχτεί. Σιγά σιγά όμως και βήμα βήμα το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο άσχημο! Έγινε δοκιμή στο σκοπευτήριο αφού το έστησα όπως μου αρέσει και εξεπλάγην ευχάριστα με τα κέντρα που είχα στην παλιά Altair!
Θέλει δουλίτσα ακόμα αλλά προχωρας με άλλη όρεξη όταν βλέπεις ότι "είσαι καλά " !



20190617-130732
host pic online
chase bank open on sunday

shell station near my location

[url=https://postimages.org/]


goris deathclaw

free online image hosting
upload image free

Συνεχίζεται....!
ΕΥΓΕ !!!
 
Γιώργο εξελισσεσαι σε μικρό Μαστρογιάννη.το πας τέλεια.εγω προσπαθώ να ανακαίνιση τα ξύλα του παλιού μου πόζες κ με τρώει να κατασκευάσω τεχνητά νερά γιατί τα ξύλα του είναι ψιλό σανίδια.αν πετύχει θα ανεβάσω κ φωτο
 
Έφτασε στα χέρια μου το «καδρόνι» απο το Τούρκο !!
Όλα πήγαν όπως είχαν συζητηθεί ! Και στους χρόνους που είχαμε πει !
Επέλεξα από την κατηγορία
Grade iv, class 2,5 η 3 δεν θυμάμαι τώρα !

Πολύ Ωραιο κ από κοντά ...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ησυχάσω από τις σκέψεις ποτε θα το κάνω κοντάκι κ τύπου κοντάκι θέλω για το 525μου μετά το σεμι πιστολ που έχει από τον Γιάννη .

Μαστρογιάννη έχουμε δουλειές ...

View attachment 2385View attachment 2386View attachment 2387
προβλέπω να μπαινουμε σε έξοδα
 
Παιδιά δοκίμασα προσφάτως το κερί της birchwood cassey.εδωσε απίστευτη γυαλαδα στα ξύλα.βεβαια το φινίρισμα ήταν με truoil δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.παντως ακόμα με τρώει τι μ αρέσει πιο πολύ.το ματ η το γυαλιστερό τελείωμα μετά τα λαδια
 
Αν όχι γυαλιστερό ,Σατινέ αντί για ματ.
Ναι σατινε πιο σωστά.τελειως ματ θα είναι άχαρο κ νομίζω πως τα νερά χάνονται.εγω μετά τα λαδια το περνάω με ατσαλομαλλο αν δεν θέλω να γυαλίζει.αλλα αν δεν προσέξεις μπορεί να γδάρει το φινίρισμα.θελει προσοχη
 
ευχαριστώ τον Γιώργο για την πληροφορία, τον Γιάννη και τον Χρήστο για την βοήθεια....
Πολύ όμορφα ξύλα Αλέξανδρε, μπράβο!
Πόσο σου βγήκε το κουστούμι τελικά;
Για τι όπλο προορίζονται;
 
Πολύ όμορφα ξύλα Αλέξανδρε, μπράβο!
Πόσο σου βγήκε το κουστούμι τελικά;
Για τι όπλο προορίζονται;
Ωραίες μαλ@κίες.!Πάντα τέτοιες να κάνεις! Φίλε πολύ ωραία ξύλα.Στείλε αν μπορείς πόσο βγήκαν τελειωμένα στην πόρτα σου και σε πόσο χρόνο σου ήρθαν.
Ευχαριστώ.
Ευχαριστώ πολύ.
Η αρχική πληρωμή είναι 85 (ξυλο μεταφορικά και western Union)
Οταν παραληφθούν θα σας πω το συνολο και χρονο.
 
Back
Top