Το Ξύλο βγήκε από τον παράδεισο...

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.
Θα ηταν πιο συνετο να εφαρμοστει απ´ ευθείας στο λαδερο κοντακι το STOCK SHEEN & CONDITIONER αντι του TRU-OIL GUN STOCK FINISH;
Αν υπάρχει ναι, αν πρόκειται να αγοραστεί καλύτερα να αγοραστεί κάποιο κερί.
 
Αν το tru περαστεί σε λαδερή επιφάνεια το πιο σύνηθες σύμπτωμα είναι να δυσκολεύεται να στεγνώσει. Ο χρήστης θα πρέπει να αδιαφορήσει για την κολλώδη υφή που θα βλέπει στα πρώτα ένα δύο χέρια και θα πρέπει να συνεχίζει να περνάει εφαρμογές μέχρι να στεγνώσει τελείως. Θα στεγνώσει!
Κατά την γνώμη μου είναι κρίμα να περαστεί ένα λαδερο ξύλο με tru.
Θα ηταν πιο συνετο να εφαρμοστει απ´ ευθείας στο λαδερο κοντακι το STOCK SHEEN & CONDITIONER αντι του TRU-OIL GUN STOCK FINISH;
Τι εννοείτε "λαδερό" ξύλο - κοντάκι ;;; Απλά, το φινιρισμένο με λάδι (λινέλαιο) ... ή κάτι άλλο που δεν κατάλαβα ;;;
 
Έφτασε στα χέρια μου το «καδρόνι» απο το Τούρκο !!
Όλα πήγαν όπως είχαν συζητηθεί ! Και στους χρόνους που είχαμε πει !
Επέλεξα από την κατηγορία
Grade iv, class 2,5 η 3 δεν θυμάμαι τώρα !

Πολύ Ωραιο κ από κοντά ...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ησυχάσω από τις σκέψεις ποτε θα το κάνω κοντάκι κ τύπου κοντάκι θέλω για το 525μου μετά το σεμι πιστολ που έχει από τον Γιάννη .

Μαστρογιάννη έχουμε δουλειές ...

07E6C74F-909A-4617-9CFA-260CC43AD551.jpegAC4C5E7C-BDA2-449A-BA94-089CFDB2E5B1.jpeg2499F6AB-4ADD-4A2E-B1B6-5BFDD4786AEE.jpeg
 
Έφτασε στα χέρια μου το «καδρόνι» απο το Τούρκο !!
Όλα πήγαν όπως είχαν συζητηθεί ! Και στους χρόνους που είχαμε πει !
Επέλεξα από την κατηγορία
Grade iv, class 2,5 η 3 δεν θυμάμαι τώρα !

Πολύ Ωραιο κ από κοντά ...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ησυχάσω από τις σκέψεις ποτε θα το κάνω κοντάκι κ τύπου κοντάκι θέλω για το 525μου μετά το σεμι πιστολ που έχει από τον Γιάννη .

Μαστρογιάννη έχουμε δουλειές ...

View attachment 2385View attachment 2386View attachment 2387
Φοβερά νερά χρησταρα!
 
κ τύπου κοντάκι θέλω
.sarcastic. .....τι άλλο κοντάκι μπορεί να θες Χρησταρα από ένα καραφουλ πιστολέ με λαβή τύπου σταγόνα (όσο κατεβαίνει να χοντραίνει ) , με διακριτικό palm swel, με χοντρό χτένι τύπου monte carlo για να σε βάζει στην θέση σου χωρίς να καβαλάς, αρνητικό pitch και μπόλικο toe out.....sarcastic..
Η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση. Σε Βλέπω Γαλατά Σαράι την νέα περίοδο....soc.. Παιχταράάάάά!
 
Έφτασε στα χέρια μου το «καδρόνι» απο το Τούρκο !!
Όλα πήγαν όπως είχαν συζητηθεί ! Και στους χρόνους που είχαμε πει !
Επέλεξα από την κατηγορία
Grade iv, class 2,5 η 3 δεν θυμάμαι τώρα !

Πολύ Ωραιο κ από κοντά ...
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ησυχάσω από τις σκέψεις ποτε θα το κάνω κοντάκι κ τύπου κοντάκι θέλω για το 525μου μετά το σεμι πιστολ που έχει από τον Γιάννη .

Μαστρογιάννη έχουμε δουλειές ...

View attachment 2385View attachment 2386View attachment 2387
Τα νερά όπως πρέπει να είναι... .shake hands.
 
.sarcastic. .....τι άλλο κοντάκι μπορεί να θες Χρησταρα από ένα καραφουλ πιστολέ με λαβή τύπου σταγόνα (όσο κατεβαίνει να χοντραίνει ) , με διακριτικό palm swel, με χοντρό χτένι τύπου monte carlo για να σε βάζει στην θέση σου χωρίς να καβαλάς, αρνητικό pitch και μπόλικο toe out.....sarcastic..
Η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση. Σε Βλέπω Γαλατά Σαράι την νέα περίοδο....soc.. Παιχταράάάάά!
Τα είπες ολαααααα !
Δεν θα κλείσω μάτι σήμερα !!o_Oo_O

Βάζω δυο + φρέσκες μπυρες για την αρχή της κουβέντας κ των σχεδίων ;)
 
Πολύ καιρό τριγύρναγε στο μυαλό μου να πειραματιστώ με κάτι. Να δοκιμάσω να φτιάξω μόνος μου ένα κοντάκι. Είχα ένα μαδερι καρυδιά και σκεφτόμουν να συγκεντρώσω τα απαραίτητα εργαλεία από φίλους και να ξεκινήσω. Ο Τεο και ο Γιάννης με γέμισαν εργαλεία όπως πλάνη, τριβία και rotary tools, φαλτσοπριονο, ρασπες....και δεν συμμαζεύεται. Ξεκίνησα χωρίς να έχω κάποιον να μου δείξει από κοντά, μόνο τον Γιάννη που τον επριξα η αλήθεια είναι τηλεφωνικά. Είχα σαν δεδομένο ότι θα κάνω μια προπόνηση για να μάθω κάποια πράγματα και το συγκεκριμένο θα πεταχτεί. Σιγά σιγά όμως και βήμα βήμα το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο άσχημο! Έγινε δοκιμή στο σκοπευτήριο αφού το έστησα όπως μου αρέσει και εξεπλάγην ευχάριστα με τα κέντρα που είχα στην παλιά Altair!
Θέλει δουλίτσα ακόμα αλλά προχωρας με άλλη όρεξη όταν βλέπεις ότι "είσαι καλά " !





20190617-130732
host pic online
chase bank open on sunday

shell station near my location

[url=https://postimages.org/]

goris deathclaw

free online image hosting
upload image free

Συνεχίζεται....!
 
Α ρε Γιώργο στην σκέψη μου είσαι. Κι εγώ έχω έναν τάκο και όλο σκέφτομαι να κάνω αυτό που ξεκίνησες και όλο το αναβάλλω. Και τώρα που ξεκινάει το κυνήγι πάμε για του χρόνου.

Πας πολύ καλά μπράβο. Από το σημείο που το έφτασες είσαι πλέον στα δικά σου χωράφια και παίζεις εντός έδρας οπότε δεν σε φοβάμαι. Πάντως επιβεβαιώνεται αυτό που πάντα σκέπτομαι. Ότι άμα πιάνει το χέρι σου ,κανένας δεν μπορεί να κάνει κοντάκι για τον εαυτό σου καλύτερο από εσένα τον ίδιο. :)
 
Πολύ καιρό τριγύρναγε στο μυαλό μου να πειραματιστώ με κάτι. Να δοκιμάσω να φτιάξω μόνος μου ένα κοντάκι. Είχα ένα μαδερι καρυδιά και σκεφτόμουν να συγκεντρώσω τα απαραίτητα εργαλεία από φίλους και να ξεκινήσω. Ο Τεο και ο Γιάννης με γέμισαν εργαλεία όπως πλάνη, τριβία και rotary tools, φαλτσοπριονο, ρασπες....και δεν συμμαζεύεται. Ξεκίνησα χωρίς να έχω κάποιον να μου δείξει από κοντά, μόνο τον Γιάννη που τον επριξα η αλήθεια είναι τηλεφωνικά. Είχα σαν δεδομένο ότι θα κάνω μια προπόνηση για να μάθω κάποια πράγματα και το συγκεκριμένο θα πεταχτεί. Σιγά σιγά όμως και βήμα βήμα το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο άσχημο! Έγινε δοκιμή στο σκοπευτήριο αφού το έστησα όπως μου αρέσει και εξεπλάγην ευχάριστα με τα κέντρα που είχα στην παλιά Altair!
Θέλει δουλίτσα ακόμα αλλά προχωρας με άλλη όρεξη όταν βλέπεις ότι "είσαι καλά " !



20190617-130732
host pic online
chase bank open on sunday

shell station near my location

[url=https://postimages.org/]


goris deathclaw

free online image hosting
upload image free

Συνεχίζεται....!
Πολύ ωραίος!
Περιμένουμε το τελικό αποτέλεσμα!
 
Back
Top