Τα πάντα για τα τσοκ

Το μαμά, μαμάει φίλε μου! Μετά έρχεται το briley, τρίτο το jolly και τελευταίο το sk2 το σκέτο, για τα γούστα μου και για φυσίγγι με μαλλινόταπα. Μπράβο. Πολύ κατατοπιστική δοκιμή.
Αυτό που ψάχνω είναι το πιο ανοιχτό για μπεκάτσα.. το jolly είναι αυλός 18.6 και η κάννη 18.5.
Το 5τσοκ μοιάζει για το πιο σφιχτό
 
Αυτό που ψάχνω είναι το πιο ανοιχτό για μπεκάτσα.. το jolly είναι αυλός 18.6 και η κάννη 18.5.
Το 5τσοκ μοιάζει για το πιο σφιχτό
για 15 μετρα με μαλινη ολα ιδια ειναι .ολα θα σου εδιναν το πουλι αμα εισουν πανω.σε αυτα τα μετρα διασπορας θελεις.
 
για 15 μετρα με μαλινη ολα ιδια ειναι .ολα θα σου εδιναν το πουλι αμα εισουν πανω.σε αυτα τα μετρα διασπορας θελεις.
Το ξερω ότι θέλω διασποράς ελικοιδες..
Τα τσοκ μέτρησα να δω την αποδώσει στο κάθε ενα
 
Αυτό που λένε όλοι.... Η Beretta δεν χρειάζεται aftermarket τσόκ ούτε ανοιχτά, ούτε σφιχτά...
Ψηφίζω το μαμά!
Τζάμπα λεφτά είναι... και BELL και SK2 GEMINI και Briley cyl σχεδόν ίδια είναι 2% 3% διαφορά μεταξύ τους... καλύτερα να παίζεις με τα φυσίγγια
 
Είχε ξαναγίνει μια δοκιμή πριν μερικά χρόνια με όλα τα διασποράς τσόκ της αγοράς και με 5* μαμά της 391... πάλι το μαμά ήταν πρώτο αν θυμάμαι καλά...
Έχουν σβήσει οι φώτο...
Και σε benelli Μύρο που έκανα συγκριτικό με ένα φίλο ,το briley diffusion σε σχέση με τον εργοστασιακό κύλινδρο δεν είχαν εμφανή διαφορά στα 15 μέτρα..........
Διαφορά είδαμε με διαφορετικά φυσίγγια και με ψιλά σκάγια......... Συγκεκριμένα με φυσίγγια j&b διασποράς Νο 10 έπιασαν όλο τον πίνακα...........
Και με τα δυο τσοκ.........
Άρα νομίζω ότι δεν αξίζει να καταβάλεις το κόστος ενός εξ εργοστασιακου τσοκ.......
 
8αρι 7½ ριχνω μπεκάτσα δεν θα ασχοληθώ περισσότερο
Πάρε μια Benelli τότε να κάνεις την δουλειά σου όμορφα και ωραία και μην ψάχνεσαι άλλο, αυτό που προσπαθείς να κάνεις με τα τσοκ διασποράς,αυτή η εταιρία έχει προβλέψει τα όπλα της να το κάνουν μόνα τούς!
Όπως βγαίνουν από το εργοστάσιο! :cool: 🫣
 
Πάρε μια Benelli τότε να κάνεις την δουλειά σου όμορφα και ωραία και μην ψάχνεσαι άλλο, αυτό που προσπαθείς να κάνεις με τα τσοκ διασποράς,αυτή η εταιρία έχει προβλέψει τα όπλα της να το κάνουν μόνα τούς!
Όπως βγαίνουν από το εργοστάσιο! :cool: 🫣
Είναι το επόμενο όπλο στα 3κιλα στα 71cm και πιό ανοιχτές ντουφεκιες..
 
Back
Top